Szkolenia z nieruchomości. Dobry krok przed pierwszymi inwestycjami

Szkolenia z nieruchomości. Dobry krok przed pierwszymi inwestycjami

Branża nieruchomości uchodzi za jedną z najstabilniejszych, jakie można znaleźć na rynku. Zapewnia wysokie przychody, które mogą być o wiele większe niż zyski z nawet najwyżej oprocentowanych obligacji. Zanim zadecydujemy, że jest to idealny pomysł ulokowanie oszczędności, warto spojrzeć na rynek nieco szerzej. Pomoże w tym umiejętnie dobrane szkolenie. Czytaj dalej

 

Inwestowanie w nieruchomości - biznes, który wciąż rośnie?

Nie podlega dyskusji, że jest to segment rynku, gdzie nawet teraz, w erze pandemii, można się wzbogacić. Wszystko dzięki szeregowi zmiennych, dzięki którym inwestycje mieszkalne z roku na rok zyskują na wartości. Posesje, które kilka lat temu były warte na przykład 200 tysięcy złotych, obecnie potrafią kosztować nawet o 50 tysięcy więcej.

 

W pewnym sensie oznacza to zarobek dwuetapowy. Pierwszym zyskiem jest wysokość opłaty najmu, jaką inwestor zaproponuje lokatorom. Różnica między ratą kredytu zaciągniętą na zakup nieruchomości a kwotą widoczną na umowie stanowi jego zysk.


Szkolenia z nieruchomości. Dobry krok przed pierwszymi inwestycjami

Fot. Pexels

Czytaj również: Bezpieczna lokata kapitału w nieruchomości w segmencie premium - Foksal 13/15 to luksusowa inwestycja apartamentowa

 

Jeśli wynajmujemy atrakcyjnie ulokowane mieszkanie w dobrze prognozującym ośrodku miejskim, za które płacimy bankowi 1000 złotych miesięcznie, a najemcy płacą nam 2000 PLN, to tysiąc złotych stanowi zysk, który - po opodatkowaniu przez państwo - zostaje w naszej kieszeni. 

 

Korzyścią, której perspektywa jest nieco bardziej odległa czasowo, jest oczywiście fakt posiadania mieszkania o określonej wartości, gdy spłacimy całą hipotekę. Jego wartość zapewne będzie niewspółmiernie wyższa od kwoty, jaką przeznaczyliśmy na zakup. Jeśli do zysku dodamy zsumowaną ilość gotówki, jaką otrzymaliśmy od najemców w formie opłaty, to może się okazać, że mówimy o naprawdę dużej kwocie.

 

Zanim zainwestujesz, zdobądź wiedzę. Pomogą w tym szkolenia z nieruchomości

 

To, że rynek nieruchomości sprzyja inwestorom, nie oznacza, że jest to segment dla każdego. Jest bardzo prawdopodobne, że tylko wydaje się nam, że znamy się na nieruchomościach. Zanim zainwestujemy swoje pieniądze i czas, warto poznać kluczowe dane i wskaźniki oraz wyrobić sobie odpowiednie metody pracy. 

 

Pomogą w tym szkolenia organizowane przez zawodowców, na przykład przez Pawła Albrechta, właściciela firmy Albrecht International, który swój pierwszy milion złotych w tej branży zarobił w wieku 26 lat. Wiedza nabyta w trakcie takiego kursu będzie stanowiła świetny punkt wyjścia.

 

Dużą siłą firmy Pawła Albrechta jest też stworzenie tętniącej życiem społeczności inwestorów, którzy zawodowo zajmują się rynkiem nieruchomości w Polsce. Możliwość kontaktu z osobami, które odnoszą w tej branży sukcesy, może zaważyć na tym, czy nasza przygoda z branżą zakończy się sukcesem, czy spektakularną porażką.

 

Inwestowanie w nieruchomości - wiele możliwości i wiele zagrożeń?

Jeśli komuś wydawało się, że pandemia COVID-19 pokona stale rosnący segment inwestycji mieszkaniowych w Polsce, to trzeba przyznać, że wszystkie te osoby były w błędzie. Owszem, w pewnym momencie wzrost nieco wyhamował, jednak wykres wciąż zmierza w jednym kierunku: w górę. 

 

Jest to efektem szeregu działań, zarówno ze strony rządów, jak i instytucji bankowych. Rekiny finansjery z Europy wyciągnęły bardzo dobre wnioski z amerykańskiego kryzysu nieruchomości, który wstrząsnął światową gospodarką w 2008 roku. 

 

Czytaj również: Skąd się wzięła tradycja wieszania wiechy na zakończenie etapu budowy?

 

Mimo tego, że u nas spowodował on ledwie spowolnienie gospodarcze, to mocno poturbował gospodarki m.in. Hiszpanii czy Grecji. Rosnąca wysokość wkładu własnego, która w szczytowym momencie pandemii wynosiła nawet 30% wartości posesji, okazała się całkiem dobrym zabezpieczeniem, które pomogło w stabilizacji rynków.

 

Na dziś dzień wiele wskazuje na to, że od strony prawnej i instytucjonalnej, branża nieruchomości jest zabezpieczona bardzo dobrze. Nie uchroni to jednak nieroztropnych inwestorów przed nietrafionymi inwestycjami. Przed złymi decyzjami biznesowymi na pewno może zabezpieczyć nas profesjonalne, prowadzone przez ekspertów, szkolenie z zakresu nieruchomości.


Źródło: Artykuł sponsorowany / budnet.pl
Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 16438 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 213

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >