Szybkie i trwałe klejenie listew cokołowych za pomocą profesjonalnej taśmy

Szybkie i trwałe klejenie listew cokołowych za pomocą profesjonalnej taśmy

Klejenie listew to przysłowiowa „kropka nad i” w montażu podłogi. Po perfekcyjnym położeniu wykładziny wystarczy dobrze przykleić listwy i pozwolić inwestorowi na odbiór pomieszczenia. Czy na tym etapie coś może pójść źle? Czytaj dalej

 

Niestety, mimo że klejenie listew przypodłogowych zwykle nie jest dla wykonawcy bardzo obciążające fizycznie, to zadanie wymagające spokoju i precyzji. Niewłaściwie zamontowana listwa popsuje bowiem cały efekt.

 

- Przy montażu cokołów posadzkarz musi być nie tylko doświadczonym fachowcem, ale i estetą. Bardzo często zdarza się tak, że montaż podłogi i listew następuje już po ostatnim malowaniu ścian. Oczywiście uczulamy inwestorów, że podczas montażu elementów podłogowych ściany mogą zostać przybrudzone i dlatego zaleca się ich ostateczne wykańczanie już po zakończeniu prac posadzkarskich. Jednak z praktyki doskonale wiemy, że nic tak nie cieszy inwestora, jak fakt, że po naszym wyjściu może praktycznie bezzwłocznie użytkować pomieszczenie – mówi Maciej Załęski, doradca techniczny firmy UZIN Polska. – Tymczasem stosowane tradycyjnie kleje, zwłaszcza w mniej doświadczonych rękach, „lubią” pozostawić po sobie ślad.

 

szybkie i trwałe klejenie listew cokołowych

 

Czytaj również: Wykładzina kontraktowa w przestrzeni publicznej - jak dobrze wybrać


Rozwiązaniem tych kłopotów jest nowość w ofercie UZIN – dwustronnie klejąca taśma U-Tack do trwałego klejenia listew.

 

Szybszy, wygodniejszy i czysty montaż listew przypodłogowych

Dzięki zastosowaniu tego uniwersalnego rozwiązania listwy przykleimy nawet od 3 do 5 razy szybciej niż w przypadku użycia tradycyjnych klejów. Taśma UZIN U-Tack nie wymaga wstępnego odparowywania, nie ma również określonego czasu otwartego. Brak ścisłego reżimu technologicznego sprawia, że prace przebiegają spokojniej i umożliwiają większą precyzję.

Nie musimy się też martwić ewentualnymi zabrudzeniami. W zestawie z taśmą otrzymujemy bowiem papierową tarczę odporną na klej, która nie tylko ułatwi nam pracę, ale rówież utrzyma miejsce pracy w czystości.

 

szybkie i trwałe klejenie listew cokołowych

 

Do listew, pasków wykładzin, na każdym podłożu

UZIN U-Tack to rozwiązanie uniwersalne. Taśmę można stosować do miękkich listew i wklęsłych profili z PVC, listew przypodłogowych z twardym rdzeniem oraz listew aluminiowych. Znajdzie zastosowanie także do klejenia pasków z wykładzin tekstylnych ze wszystkimi typami spodów oraz wykładzin z PVC i linoleum.

 

szybkie i trwałe klejenie listew cokołowych

 

Czytaj również: Wykładzina o wysokich standardach

 

Dużą zaletą taśmy jest możliwość stosowania na praktycznie każdym podłożu budowlanym, którego głębokość struktury nie przekracza 1,5 mm. Można więc używać jej na tynku, cegłach, betonie, zagruntowanym gipsie i masie szpachlowej, drewnie, ceramice, tworzywach sztucznych, metalu czy powłokach malarskich. Przy stosowaniu na tapetę należy odciąć fragment, w którym listwa będzie łączona ze ścianą.

 

Ekologiczne rozwiązanie

UZIN U-Tack wyróżnia także fakt, że w przeciwieństwie do kontaktowych klejów do listew, nie zawiera rozpuszczalników i charakteryzuje się bardzo niską emisyjnością.

Stosowanie taśmy jest zatem całkowicie bezpieczne dla wykonawców i sprzyja tworzeniu zdrowego klimatu w pomieszczeniach. Potwierdzają to certyfikat EMICODE EC 1 PLUS oraz znak „Niebieski Anioł” (Der Blaue Engel).

Parametry techniczne:

 • Opakowanie: karton 
 • Długość rolki: 50 m 
 • Szerokość rolki: 25 / 40 / 50 / 85 mm
 • Kolor: bezbarwny 
 • Okres przechowywania: co najmniej 2 lata 
 • Temperatura podłoża: co najmniej 15 st. Celsjusza
 • Ekologia: „Niebieski Anioł” wg RAL-UZ 113, EMICODE EC 1 PLUS

 

dwustronnie klejąca taśma U-Tack do trwałego klejenia listew.

Źródło: NiebieskiOcean / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

 • Aranżacja biura Liczba postów: 318 Grupa: Porady i op... Znalazłam świetny wpis o urządzaniu biura w domu :) Warto przeczytać! https://blog.mirjan24.pl/ja k-funkcjonalnie-urzadzic-biuro/
 • Półka do pokoju dziecka Liczba postów: 4 Grupa: Wnętrza oo tak zakochałam się w nich , zaraz je zamawiam ;p
 • Sprzątanie na miarę XXIw. Liczba postów: 86 Grupa: Wnętrza Sprzątanie na miarę XXI wieku to bez wątpienia sprzątanie z użyciem nowoczesnego sprzętu. Czy warto ograniczać się wyłącznie do niego? Nie! Niezwykle istotne je...
 • Modne gniazdka? Liczba postów: 994 Grupa: Najnowsze t... Też bardzo jestem ciekawa jakie gniazdka są modne. :D
 • Jak pozbyć się starych mebli? Liczba postów: 7 Grupa: Wnętrza dużo starych mebli kupiłem z takich portali ogłoszeniowych i jestem zadowolony, bo można tanio wyhaczyc super meble ;)

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 17904 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 125

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >