Szybkobieżne bramy składane do hal przemysłowo - magazynowych

Szybkobieżne bramy składane do hal przemysłowo - magazynowych

Najnowsza oferta bram przemysłowych to elastyczne szybkobieżne bramy składane. W tych bramach charakterystyczne jest to, że kurtyna składa się, a nie roluje, jak w zwykłych elastycznych bramach szybkobieżnych. Duża prędkość ich otwierania i zamykania usprawnia pracę, ogranicza przeciągi i zmniejsza straty ciepła. Czytaj dalej

 

Poszczególne segmenty kurtyny elastycznej bramy szybkobieżnej wyposażone są w wytrzymałe profile przeciwwiatrowe wykonane z ocynkowanej stali. Firma Hörmann oferuje kilka typów bram przeznaczonych do montażu na zewnątrz i wewnątrz budynków. Różnią się one przede wszystkim wymiarami i właściwościami izolacyjnymi. Do otwierania i zamykania służą dwa pasy, które na wypadek uszkodzenia zabezpieczone są dwoma dodatkowymi pasami. Ten opatentowany system praktycznie uniemożliwia opadnięcie bramy. Szybkobieżne bramy składanie firmy Hörmann nie wymagają częstej konserwacji, są niedrogie i łatwe w montażu. 

 

Do mniejszych otworów

Szybkobieżna brama składana typu F 6010 jest bramą zewnętrzną przeznaczoną do zamykania otworów o maksymalnych wymiarach 6 x 6 m i eksploatacji w temperaturze od +5 do +40 stopni Celsjusza. Opcjonalne sekcje przezroczyste w kurtynie zapewniają dobrą widoczność i dostęp światła. Tę bramę producent oferuje też w wersji F 6010 Iso - o lepszych właściwościach izolacyjnych. 


Szybkobieżne bramy składane do hal przemysłowo - magazynowych

 

Czytaj również: Co warto wiedzieć o halach modułowych?

 

Brama F 6010 otwiera się z prędkością nawet 1,0 m/s, a zamyka z prędkością 0,5 m/s. Zabezpieczająca krata świetlna zintegrowana z elementami bocznymi monitoruje płaszczyznę zamykania kurtyny do wysokości 2,5 metra. 


Do bardzo dużych otworów

Szybkobieżna brama składana typu F 14005 zaprojektowana została z myślą o szczególnie dużych otworach w zewnętrznych ścianach budynków. Jej konstrukcja pozwala na zastosowanie
w otworach o szerokości do 14 metrów i wysokości do 10 metrów oraz na pracę w temperaturze od +5 do +40 stopni Celsjusza. Mimo tych imponujących wymiarów podczas otwierania i zamykania bramy te przyspieszają do 0,5 m/s.

 

Bramy typu F 6010 i F 6010 Iso wytrzymują obciążenia wiatrowe w klasie 3. Wszystkie trzy typy bram można dodatkowo wyposażyć we wzmocnione profile zwiększające odporność na obciążenia wiatrowe nawet do klasy 4. 

 

Do chłodni i mroźni 

Uzupełnieniem oferty szybkobieżnych bram składanych firmy Hörmann jest brama typu F 4010 Cold. To dobre rozwiązanie do wszystkich obszarów wewnętrznych w zakładach logistyki produktów mrożonych, w których panują temperatury sięgające nawet -30 stopni Celsjusza. Straty zimna ogranicza 3-warstwowa izolowana kurtyna oraz duża prędkość pracy: 1 m/s podczas otwierania i 0,5 m/s podczas zamykania. Stałą zdolność eksploatacyjną i płynną pracę bramy gwarantują ogrzewane ościeżnice. Brama F 4010 Cold dostępna jest w wymiarach
do 4 metrów szerokości i 4,5 metra wysokości.

 

Bramy typu F 14005 i F 4010 Cold z przyczyn technicznych zamiast kraty świetlnej wyposażone są w fotokomórkę do monitorowania płaszczyzny zamykania. Oba systemy spełniają wymagania bezpieczeństwa normy PN-EN 13241-1 dla bram.

 

Elastyczne pasy prowadzące 

Wszystkie szybkobieżne bramy składane są wyposażone w opatentowane elastyczne pasy prowadzące z PCW, które chronią przed uszkodzeniami i przestojem w pracy bramy na skutek uderzenia przez wózek widłowy lub samochód ciężarowy. W momencie zderzenia szyna podłogowa kurtyny zostaje wypchnięta z pasów prowadzących. Aby dalej korzystać z bramy, wystarczy samodzielnie wsunąć kurtynę z powrotem, bez użycia narzędzi i wzywania pracowników serwisu technicznego. Zaletą elastycznych pasów prowadzących jest też niska emisja hałasu związanego z pracą kurtyny i ruchem profili przeciwwiatrowych pod naporem wiatru.

 

Kolorowe kurtyny

Szybkobieżne bramy składane firmy Hörmann oferowane są w pięciu kolorach standardowych: żółtym, pomarańczowym, czerwonym, niebieskim i szarym. Dostępnych jest także sześć kolorów specjalnych: jasna kość słoniowa, błękitny, zielony, antracytowy, czarny i biały.

 

Czytaj również: Hale stalowe w rolnictwie - nie tylko na potrzeby hodowli

 

Szybkobieżne bramy składane do hal przemysłowo - magazynowych

Opatentowane elastyczne pasy prowadzące z PCW chronią przed uszkodzeniam. W momencie zderzenia szyna podłogowa kurtyny zostaje wypchnięta z pasów prowadzących. Aby dalej korzystać z bramy wystarczy na powrót wsunąć kurtynę. 

Szybkobieżne bramy składane do hal przemysłowo - magazynowych
Konstrukcja szybkobieżnej bramy składanej F 14005 została zaprojektowana do szczególnie dużych otworów w zewnętrznych ścianach budynków o szerokości do 14 m i wysokości do 10 m.


Źródło: PEM / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 16636 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 155

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >