Tańszy kredyt frankowy

Tańszy kredyt frankowy

Kurs franka ostatnio spadł i był najniższy od 2 lat. Raty kredytu dalej mogą dać po kieszeni wielu kredytobiorcom. Co zrobić, by miesięczna rata za dom była jeszcze tańsza? Trzeba zacząć kupować CHF tam, gdzie są najtańsze, czyli od innych ludzi za pośrednictwem platform internetowych. Czytaj dalej

 

Ustawa antyspreadowa, która weszła w Polsce w 2011 roku, dała możliwość spłaty raty frankowej walutą kupioną poza bankiem. Wystarczy podpisać w tym celu bezpłatny aneks w banku i można przynieść franki na ratę lub przesłać je od razu na indywidualne konto kredytowe. Dzięki temu można kupić walutę z dużo mniejszym spreadem.

 

Bez spreadu

Spread, czyli różnica między kupnem a sprzedażą waluty, jest najmniejsza w kantorach internetowych. Tam więc opłaca kupować się najbardziej. Okazuje się jednak, że można kupować bez spreadu jako takiego, od innej osoby. Ale jak ją znaleźć? Na internetowych platformach społecznościowej wymiany walut - takich jak Walutomat.pl.

 

Czytaj również: W jakim wieku najlepiej zaciągnąć kredyt mieszkaniowy?

 

 tańszy kredyt frankowy

 

CHF na Walutomat

Na Walutomat.pl wymienia już 260 tys. osób. Wystarczy się zarejestrować, podać swoje dane osobowe, aby wymieniać szybko i bezpiecznie. System automatycznie dopasuje najkorzystniejsze oferty do twoich potrzeb. Zakupione CHF możesz od razu przelać na konto do banku z wirtualnego portfela. Możesz też przesłać je na konto innej osoby, czyli np. żony, męża czy dziecka, które spłaca kredyt w CHF.

 

Aktualne kursy

Aktualny kurs CHF możesz sprawdzić na stronie https://www.walutomat.pl/kursy-walut/chf-pln/ W decyzji mogą ci pomóc też codzienne komentarze walutowe, które informują o najważniejszych wydarzeniach mogących wpłynąć na kurs CHF. Wtedy możesz zakupić walutę w momencie, który wydaje ci się najkorzystniejszy.

 

Bezpieczeństwo w sieci

Czy wymiana waluty w sieci jest bezpieczna? Aby tak było warto wybrać sprawdzony kantor internetowy, czy platformę społecznościową, która ma status instytucji płatniczej KNF i której zaufało już wielu użytkowników. Opinie o niej możesz sprawdzić na niezależnych portalach typu Opineo. Sama wymiana odbywa się podobnie jak w bankowości elektronicznej, na zaszyfrowanych, certyfikowanych stronach.

Kupując franki szwajcarskie poza bankiem możesz zaoszczędzić nawet kilkaset złotych w ciągu roku. Patrząc na kilkadziesiąt lat spłaty kredytu oszczędności są bardzo duże.

 

Czytaj również: Czy wykończenie mieszkania można wliczyć w kredyt hipoteczny?

 

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Źródło: artykuł sponsorowany / budnet.pl
Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 18100 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 127

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >