Taras – lista artykułów

Prawidłowa hydroizolacja balkonów i tarasów.

Balkony i tarasy to elementy konstrukcyjne budynku, które zazwyczaj wystają poza jego obrys i z tego powodu narażone są na działanie warunków zewnętrznych. Zmienne temperatury i wilgoć powodują, że należy szczególnie zadbać o hydroizolację tych powierzchni.

Jaka podłoga na podcień? Który materiał będzie najlepszy na zadaszony taras?

Podcień, czyli zadaszone stropem piętra i częściowo otwarte pomieszczenie w dolnej części budynku to rozwiązanie architektoniczne stosowane od wieków. Obecnie, w domach jednorodzinnych najczęściej umiejscawia się go w części frontowej lub w narożniku, gdzie pełni funkcję wygodnego tarasu. Może także spełniać rolę przedsionka, ganku, miejsca do składowania opału lub sprzętów ogrodowych. Poza odpowiednim wkomponowaniem go w bryłę budynku, ociepleniem i izolacją, równie ważne jest także wykończenie podłogi w tym miejscu.

Elegancki design impregnowanych płytek tarasowych

Delikatna faktura, subtelny połysk i głęboka kolorystyka to elementy, składające się na elegancki wygląd płyt tarasowych Limbra. Tegoroczna nowość z kolekcji umożliwia tworzenie stylowych, a przy tym bardzo funkcjonalnych nawierzchni.

Poprawnie wykonany taras na gruncie, który nie będzie przeciekał

Zawilgocone ściany, nieestetyczne zacieki, pęknięte płytki a nawet pleśń - to problemy, z którymi zmagają się właściciele niewłaściwie wykonanych lub niezabezpieczonych tarasów. Kłopot nieszczelności może być nie tylko uciążliwy dla naszego portfela, ale również niebezpieczny dla zdrowia domowników. Co zrobić, aby uchronić się przed kosztownym remontem, a taras z powodzeniem służył nam przez lata w niezmienionym stanie?

Prosty i nowoczesny taras ogrodowy

Taras to tak zwany „salon pod chmurką” – reprezentacyjna część ogrodu, w której przyjmujemy gości i relaksujemy się w ciepłe dni. Miejsce to powinno być perfekcyjnie zaaranżowane - musi współgrać zarówno z wnętrzem domu, bryłą budynku, jak również z jego otoczeniem. Funkcjonalny, elegancki, a przy tym harmonijnie wpisujący się w nowoczesne kompozycje przestrzeni.

Jak w prosty sposób zrobić nowy i naprawić stary taras?

Jeśli nowy taras ma być wykonany szybko, sprawnie i tanio, a przy tym nie sprawiać kłopotów podczas eksploatacji – zdecydowanie powinien być wykonany metodą „na gruncie”. Jeśli z jakiegoś powodu w jego miejscu została wylana płyta betonowa lub potrzebujemy naprawić stary taras – skorzystajmy z technologii tarasu wentylowanego

Jak chronić balkon przed działaniem szkodliwych czynników?

Balkony, tarasy i loggie są nieustannie wystawione na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych związanych z pogodą i nie tylko. Każdy element ich konstrukcji powinien być więc odpowiednio chroniony przed niepożądanymi następstwami tych oddziaływań.

5 dodatków, które uprzyjemnią nam letni wypoczynek na balkonie i tarasie

Słońce coraz chętniej wychodzi zza chmur, kwiaty bujnie kwitną i zachwycają zapachami. Nic dziwnego, że każdy ma ochotę na wypoczynek na zewnątrz. Jeśli jednak nie możesz pozwolić sobie na wypad za miasto, wystarczy, że przygotujesz kącik wypoczynkowy na własnym balkonie. Zobacz, jakie to proste!

Taras z betonowej posadzki - jak o niego dbać, aby służył przez lata?

W ciepłe dni taras staje się miejscem, z którego domownicy korzystają najchętniej. Poza doborem pięknych kwiatów i wygodnych mebli ogrodowych, warto także zadbać jego nawierzchnię. Prawidłowa pielęgnacja i konserwacja zapewni jej estetyczny wygląd na długie lata. Jak zabezpieczyć betonową posadzkę w okresie intensywnej eksploatacji i jak skutecznie usunąć z niej zanieczyszczenia?

Biokominek na tarasie lub balkonie, to idealne rozwiązanie na chłodne letnie wieczory.

Przyjemną atmosferę na balkonie, tarasie lub w ogrodzie zapewni prawdziwy ogień pochodzący z biokominka. To wygodne w użyciu urządzenie stanowi oryginalną ozdobę, którą z powodzeniem można postawić np. na ogrodowym stole. Jaki biokominek sprawdzi się przy domu? Optymalną propozycją jest wolnostojący biokominek Galina


Stron: 21 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 22220 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 303

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >