Taras – lista artykułów

Wiosenne sprzątanie balkonu i tarasu

Wraz z ustąpieniem zimy natura sama obudzi się do życia. Niemniej, aby dom prezentował się równie kwitnąco, konieczne jest wykonanie kilku prac, na szczęście jedynie z pozoru skomplikowanych. By wiosenne porządki były kompletne muszą obejmować nie tylko wnętrza, ale i balkon oraz taras, które jeszcze przed nadejściem sezonu powinny odzyskać swój nieskazitelny wygląd.

Egzotyczny klimat na tarasie, dzięki oryginalnym odmianom desek

Marzec to idealny moment na przygotowanie przydomowej przestrzeni na nadchodzącą wiosnę i zbliżające się wielkimi krokami lato. Przycinamy więc rośliny, wysiewamy nasiona, porządkujemy ogród… może to także czas na budowę nowego tarasu? Wśród wielu gatunków drewna dedykowanych architekturze zewnętrznej, wyjątkową trwałością wyróżniają się gatunki egzotyczne. Ich orientalny charakter sprawi, że na własnym tarasie poczujemy się jak w dalekiej podróży.

Konserwacja tarasu po zimie.

Gwałtowne zmiany temperatury, silne wiatry, ponownie zamarzające roztopy - to główne problemy, z którymi musimy borykać się zimą. Skutki niesprzyjających warunków atmosferycznych, które odbijają się na przydomowych tarasach, widoczne są dopiero z nadejściem wczesnej wiosny, kiedy zaczynamy planować pierwsze wyjście poza przytulne cztery ściany. Jeżeli nie zdążyliśmy przygotować balkonu lub tarasu przed rozpoczęciem najzimniejszej pory roku, warto odświeżyć go lub naprawić krótko po jej zakończeniu.

Prawidłowa hydroizolacja balkonów i tarasów.

Balkony i tarasy to elementy konstrukcyjne budynku, które zazwyczaj wystają poza jego obrys i z tego powodu narażone są na działanie warunków zewnętrznych. Zmienne temperatury i wilgoć powodują, że należy szczególnie zadbać o hydroizolację tych powierzchni.

Jaka podłoga na podcień? Który materiał będzie najlepszy na zadaszony taras?

Podcień, czyli zadaszone stropem piętra i częściowo otwarte pomieszczenie w dolnej części budynku to rozwiązanie architektoniczne stosowane od wieków. Obecnie, w domach jednorodzinnych najczęściej umiejscawia się go w części frontowej lub w narożniku, gdzie pełni funkcję wygodnego tarasu. Może także spełniać rolę przedsionka, ganku, miejsca do składowania opału lub sprzętów ogrodowych. Poza odpowiednim wkomponowaniem go w bryłę budynku, ociepleniem i izolacją, równie ważne jest także wykończenie podłogi w tym miejscu.

Elegancki design impregnowanych płytek tarasowych

Delikatna faktura, subtelny połysk i głęboka kolorystyka to elementy, składające się na elegancki wygląd płyt tarasowych Limbra. Tegoroczna nowość z kolekcji umożliwia tworzenie stylowych, a przy tym bardzo funkcjonalnych nawierzchni.

Poprawnie wykonany taras na gruncie, który nie będzie przeciekał

Zawilgocone ściany, nieestetyczne zacieki, pęknięte płytki a nawet pleśń - to problemy, z którymi zmagają się właściciele niewłaściwie wykonanych lub niezabezpieczonych tarasów. Kłopot nieszczelności może być nie tylko uciążliwy dla naszego portfela, ale również niebezpieczny dla zdrowia domowników. Co zrobić, aby uchronić się przed kosztownym remontem, a taras z powodzeniem służył nam przez lata w niezmienionym stanie?

Prosty i nowoczesny taras ogrodowy

Taras to tak zwany „salon pod chmurką” – reprezentacyjna część ogrodu, w której przyjmujemy gości i relaksujemy się w ciepłe dni. Miejsce to powinno być perfekcyjnie zaaranżowane - musi współgrać zarówno z wnętrzem domu, bryłą budynku, jak również z jego otoczeniem. Funkcjonalny, elegancki, a przy tym harmonijnie wpisujący się w nowoczesne kompozycje przestrzeni.

Jak w prosty sposób zrobić nowy i naprawić stary taras?

Jeśli nowy taras ma być wykonany szybko, sprawnie i tanio, a przy tym nie sprawiać kłopotów podczas eksploatacji – zdecydowanie powinien być wykonany metodą „na gruncie”. Jeśli z jakiegoś powodu w jego miejscu została wylana płyta betonowa lub potrzebujemy naprawić stary taras – skorzystajmy z technologii tarasu wentylowanego

Jak chronić balkon przed działaniem szkodliwych czynników?

Balkony, tarasy i loggie są nieustannie wystawione na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych związanych z pogodą i nie tylko. Każdy element ich konstrukcji powinien być więc odpowiednio chroniony przed niepożądanymi następstwami tych oddziaływań.


Stron: 22 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 22858 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 257

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >