Termodynamiczny i energooszczędny ogrzewacz wody sterowany za pomocą aplikacji mobilnej

Termodynamiczny i energooszczędny ogrzewacz wody sterowany za pomocą aplikacji mobilnej

Na rynku pojawił się nowy ogrzewacz wody, z pompą ciepła, którym można sterować za pomocą aplikacji mobilnej. Produkt zaspokoi zapotrzebowanie 7-osobowej rodziny na ciepłą wodę użytkową, zapewniając przy tym do 75% oszczędności energii, przy jej produkcji. Czytaj dalej

 

Calypso Split to urządzenie typu split o wysokiej wydajności i niskim poziomie hałasu (ok. 40 dB), które składa się z:

 

1. Modułu wewnętrznego (ogrzewacza wody).

Pojemnościowy ogrzewacz wody w wersji wiszącej (200L) lub stojącej (270L) posiada elektryczny, ceramiczny element grzewczy o mocy 1800 W, który umieszczono w suchej obudowie. Jego izolacja termiczna wykonana jest z pianki poliuretanowej (0% CFC). Dzięki technologii wymiennika spiralnego, zapewnia szybki czas nagrzewania.

 

Regulacja temperatury wody ogrzewacza mieści się w zakresie 50-55 st.C. Moduł wewnętrzny posiada zasilanie 1-fazowe, a maksymalna długość połączenia z jednostką zewnętrzną wynosi <20 m.

 

2. Modułu zewnętrznego (pompy ciepła).

Montowany na zewnątrz budynku gwarantuje bardzo duży odzysk ciepła (dzięki technologii Invertera). Maksymalny zakres temperatury wody 55 st. C. zapewniony jest przez samą pompę ciepła.

 

Cały moduł, izolowany akustycznie i termicznie, składa się z wentylatora, sprężarki typu Scroll, parownika i zaworu rozprężnego. Wypełniony jest czynnikiem chłodniczym R410A, który odznacza się bardzo wysoką sprawnością i wysokim ciśnieniem pracy (np. w trybie grzania ok. 35 bar). Poza tym jest przyjazny ekologicznie, gdyż jest bezfreonowy, niepalny i biodegradowalny.


Termodynamiczny i energooszczędny ogrzewacz wody sterowany za pomocą aplikacji mobilnej

 

Czytaj również: Kiedy zmiękczacz wody jest konieczny i jaki najlepiej wybrać?

 

Współczynnik COP

Współczynnik ten określa sprawność urządzenia, jest stosunkiem pomiędzy energią zużytą przez pompę ciepła, a energią przez nią wyprodukowaną. W przypadku Calypso Split, współczynnik efektywności jest wysoki, gdyż dla temp. zewn. +7 st.C. wynosi COP > 3.

 

Sterowanie aplikacją mobilną

Ten termodynamiczny zasobnik c.w.u. został wyposażony w inteligentny sterownik, który umożliwia zarządzanie pracą urządzenia, nawet na odległość - za pomocą aplikacji mobilnej Cozytouch. Dzięki temu, za pomocą telefonu lub tableta, możemy kontrolować parametry jego pracy czy koszty eksploatacji.


Termodynamiczny i energooszczędny ogrzewacz wody sterowany za pomocą aplikacji mobilnej

 

Czytaj również: Jakoś wody w kranie - kontrolowana specjalistycznym zaworem probierczym

 

5 trybów zarządzania

Mamy do wyboru następujące tryby pracy:

1. Auto - priorytet pracy w trybie pompy ciepła, z opcją wykorzystania grzałki elektrycznej, w celu osiągnięcia optymalnego komfortu

2. Manual - ręczny wybór parametrów pracy urządzenia zgodnie z zapotrzebowaniem

3. Eco - praca wyłącznie w trybie pompy ciepła, dla uzyskania maksymalnych oszczędności

4. Absence - tryb zalecany podczas nieobecności (wakacje, ferie zimowe)

5. Boost - pompa ciepła oraz grzałka elektryczna pracują w tym samym czasie.


Termodynamiczny i energooszczędny ogrzewacz wody sterowany za pomocą aplikacji mobilnej

 

Zarządzając pracą Calypso Split, z wykorzystaniem wszystkich funkcji jego sterowania, możemy zapewnić do 75% oszczędności energii, przy produkcji ciepłej wody użytkowej.

 

Ochrona zbiornika przed korozją

Zbiornik posiada hybrydowy system dynamicznej ochrony przed korozją ACI oraz back-up w postaci ceramicznej grzałki elektrycznej. System ACI Hybride opiera się na działaniu anody tytanowej i magnezowej. Zapewnia natychmiastową ochronę dynamiczną, odporną nawet na wodę bardzo agresywną. Dodatkowo wnętrze zbiornika pokryte jest emalią ceramiczną.

 

Bezpieczeństwo

To urządzenie z oferty Atlantic Polska posiada:

- funkcję autodiagnostyki własnej, która w wypadku ewentualnej usterki, podaje informację o niej na wyświetlaczu urządzenia

- automatyczny system ochrony antybakteryjnej Antilegionellose, który dzięki ustawieniu fabrycznemu temperatury wewnątrz zbiornika, zmniejsza do minimum ryzyko rozwijania się bakterii Legionella

- objęte jest serwisem, który gwarantuje maksymalny czas interwencji na poziomie 48 godzin, od momentu zgłoszenia usterki.

 

W przypadku modelu 200L, cena ogrzewacza wynosi 4 920 zł. Natomiast model 270L kosztuje 5 535 zł. Cena jednostki zewnętrznej to 3 690 zł.


Źródło: Atlantic / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17789 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 152

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >