Toalety z dodatkowymi funkcjami

Toalety z dodatkowymi funkcjami

Dzisiejsze toalety mogą zmniejszać zużycie wody, chronić przed bakteriami i zarazkami, a ich budowa ułatwia czyszczenie. Możemy wybrać muszle klozetowe stojące lub wiszące, owalne lub kwadratowe. Mogą być wyposażone w deski z systemem wolnego opadania, jak i w baterie z perlatorem. Nowością są bardzo praktyczne miski WC bez kołnierza. Czytaj dalej

 

Ładna i funkcjonalna ceramika

Czy ozdobą łazienki może być tylko wanna lub dekoracyjne płytki? Nic z tych rzeczy. Dzięki coraz bardziej designerskiej ceramice, również ten element dodaje charakteru naszemu salonowi kąpielowemu.


toalety z dodatkowymi funkcjami


Jednak toalety stają się też coraz bardziej praktyczne i użyteczne, gdyż zmniejszają zużycie wody, ułatwiają korzystanie i sprzątanie, a także chronią przed bakteriami i zarazkami. Ze względu na dodatkowe funkcje, miska WC znakomicie wpisuje się w ergonomiczną i ekologiczną przestrzeń.

 

Tradycyjnie muszle klozetowe dzielimy na:

1. Stojące

Mocujemy je śrubami do podłogi. W ich przypadku możemy wybrać 2 rodzaje odpływu tj.:

- poziomy - połączenie muszli z odpływem ściekowym przy pomocy tzw. kolana

- pionowy (ukryty) - łączy muszlę z odpływem znajdującym się pod nią, na poziomie podłogi.


miska wc stojąca

 

2. Wiszące

Montujemy je do gotowych stelaży, które obudowuje się płytami, muruje, a następnie dekoruje płytkami. Muszle wiszące łatwiej utrzymać w czystości, wyglądają bardziej oryginalnie, a także optycznie powiększają łazienkę czy toaletę.

 

Czytaj również: Antybakteryjna glazura w wyrobach ceramiki sanitarnej


toalety z dodatkowymi funkcjami

 

Muszle WC możemy również podzielić ze względu na kształt na:

Owalne (okrągłe)

Tradycyjne, okrągłe lub owalne musze klozetowe, możemy najczęściej spotkać w naszych domach i mieszkaniach. Często łatwiej skomponować je z innymi elementami, które znajdują się w łazience. Pasują szczególnie do pomieszczeń urządzonych w stylu retro.

 

Prostokątne (kwadratowe)

Dzięki odejściu od owalnych rozwiązań, możemy stworzyć oryginalne wnętrze. Prostokątne i kwadratowe muszle klozetowe wpasują się szczególnie do surowych i minimalistycznych łazienek. Część osób ociepla takie pomieszczenie dodatkami, a część podkreśla charakter i wprowadza do niego np. elementy betonowe.

 

Dodatkowe funkcje.

Miski WC mogą być wyposażone w:

1. Deski z systemem wolnego opadania.

Posiadają specjalne zawiasy, które pod ich ciężarem wyhamowują ruch. Opór tych zawiasów dostosowany jest do tego, ile deska waży. Niestety mechanizm spowalniający może być uszkodzony przez domykanie na siłę.

 

Deski sedesowe to jeden z elementów, którymi lubią bawić się dzieci. Dlatego deski z tym systemem, przydadzą się szczególnie w domach i mieszkaniach, w których mieszkają najmłodsi. Korzystając z nich - dzieci nie przytrzasną sobie palców. Rozwiązanie to minimalizuje ryzyko uszkodzenia ceramiki czy samej deski.

 

2. Baterie z perlatorem.

Nakładany na końcówkę kranu perlator jest najprostszą i najbardziej podstawową formą oszczędzania wody. Siatka, która jest w nim zamocowana napowietrza wodę. Dzięki podciśnieniu, które wywierane jest na strumień - następuje mieszanie wody z powietrzem. W efekcie konstrukcja perlatora ogranicza przepływ wody z baterii.

 

Zmniejsza to nie tylko rachunki za samą wodę, ale też za prąd czy gaz (żeby woda była ciepła należy ją wcześniej podgrzać), a także za odprowadzanie ścieków.

 

Wady misek WC z kołnierzem.

Niestety wadą tradycyjnych misek WC są trudno dostępne miejsca i zakamarki, w których gnieżdżą się groźne bakterie i do których woda dociera z trudnością. Z tego względu ich czyszczenie pochłania więcej czasu i energii. Poza tym podczas spłukiwania zużywają sporo wody, a także zajmują więcej miejsca (w skutek większej głębokości).

 

Jak działa miska WC bez kołnierza?

Brak rantu powoduje, że woda ze spłuczki podtynkowej lub zbiornika na wodę, rozprzestrzenia się wewnątrz miski, docierając do wszystkich jej zakamarków. Miski WC bez kołnierza posiadają system optymalnego spłukiwania swojego wnętrza. Woda kierowana jest po całej powierzchni ceramiki, przez specjalne dysze, które nie wychlapują jej na zewnątrz.

 

Zalety miski bez kołnierza.

1. Miska pozbawiona jest charakterystycznego zagięcia w górnej części, dzięki czemu bakterie i zarazki nie mają się gdzie gromadzić, a także możliwe jest dokładne obmycie całego jej wnętrza.

2. Czyszczenie zajmuje mniej czasu, nie potrzebujemy środków ze specjalnie wyprofilowanym dozownikiem.

3. Redukuje zużycie wody, ze standardowych 6l do 3-4l na spłukiwanie.

4. Dzięki mniejszej głębokości, zajmują mniej miejsca, dlatego lepiej wpasują się do małych łazienek i toalet.


miska wc bez kołnierzaW tekście wykorzystano zdjęcia firmy Duravit

 


Ze względu na mnogość kombinacji, wyboru toalety WC najlepiej dokonać w sklepie internetowym, jak np. gnsbud.pl. Możemy wybrać odpowiedni produkt w zależności od sposobu montażu, kształtu, a także z kołnierzem czy bez.

 

 

Czytaj również: Stelaż wolnostojący do WC najnowsze rozwiązanie w łazience

 


Więcej informacji nt. toalet https://gnsbud.pl/toalety

 


Źródło: Gnsbud / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Jakie meble kuchenne wybrać do kuchni? Liczba postów: 136 Grupa: Wnętrza Moim zdaniem warto skorzystać i zapoznać się z ofertą firmy www.meblekuchennezory.pl. Ja mam od nich kuchnie w bardzo oryginalnym stylu, którą zamówiliśmy na wy...
  • Meble na wymiar Gdańsk Liczba postów: 45 Grupa: Porady i op... Meble na wymiar to bardzo dobre rozwiązanie . Nie będziesz miała mebli takich jak większość z sieciówki. My zamówiliśmy meble na wymiar pod firmy z Warszawy ht...
  • wyposażenie biura Liczba postów: 232 Grupa: Ciekawe pom... Użytkownik balia1 napisał: Użytkownik oollyy1 napisał: Właśnie też mam takie zdanie i dlatego szukam ciekawych rozwiązań, które się sprawdzą w biurze. Trafiłam...
  • Cegły w łazience? Co sądzicie Liczba postów: 93 Grupa: Najnowsze t... Użytkownik mar_pat napisał: Znalazłem fajny pomysł (przynajmniej tylko wizualnie póki co) do łazienki. Mowa o cegłach na jednej ścianie przy lustrze tak jak to....
  • Dekoracje okien - jak? Liczba postów: 71 Grupa: Najnowsze t... Użytkownik barmanka napisał: Jakie dekoracje okien są w tej chwili najpopularniejsze, a jednocześnie praktyczne? Orientujecie się w tym? Wydaje mi się,że w tym....

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 19262 użytkowników

Użytkownicy online (4)

gości: 166

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >