Tradycyjne klucze odchodzą do lamusa - drzwi domów mogą otwierać karty, breloki, a nawet czytniki linii papilarnych

Tradycyjne klucze odchodzą do lamusa - drzwi domów mogą otwierać karty, breloki, a nawet czytniki linii papilarnych

Wielki pęk kluczy, który często gubimy może sprawić nam kłopot. Okazuje się, że klucze mogą zostać zastąpione kartami lub brelokami. Nowe technologie wkraczają do naszych domów i zapobiegają wielu kłopotom. Czytaj dalej

 

Dla zapominalskich

Z pewnością każdemu zdarzyło się zapomnieć kiedyś kluczy do domu. Kilkugodzinne czekanie pod drzwiami albo jechanie na drugi koniec miasta po drugi komplet – żadne wyjście nie jest dobre, szczególnie zimą.

 

Drzwi do domów mogą otwierać karty, breloki, a nawet czytniki linii papilarnych.

 

Czytaj również: Inteligentny zamek do drzwi wejściowych.

 

Pomóc mogą urządzenia, które działają w bardzo prosty sposób (choć nazwy są nieco skomplikowane) – RFID to czytnik m.in. kart i breloków, którymi możemy otworzyć drzwi. Kartę przykładamy do czytnika, a zamek automatycznie się otwiera – tłumaczy Jarosław Wodzisławski z firmy GU Polska, producenta z branży techniki okiennej i drzwiowej. Bluetooth&Code to z kolei innowacyjna klawiatura numeryczna – dzięki niej możemy otworzyć drzwi za pomocą kodu, ale też poprzez bluetooth w telefonie komórkowym. Idealnym rozwiązaniem dla zapominalskich jest czytnik linii papilarnych. Wystarczy przyłożyć do niego swój palec, a zamek w drzwiach automatycznie się otwiera.

 

Dla nieuważnych

Po dojechaniu do pracy dopada nas niepewność – czy drzwi w domu na pewno są zamknięte? Okazuje się, że dzięki technologii łatwo to sprawdzić. Wystarczy telefon z dostępem do Internetu i specjalny system zamontowany w domu. Za pomocą aplikacji w każdej chwili możemy sprawdzić, czy drzwi i okna są zamknięte. Jeśli okaże się, że jednak zostały otwarte, poprzez telefon możemy je zamknąć. Takie rozwiązanie świetnie sprawdzi się też w przypadku zatrzaśniętych drzwi – Zdarzają się ekstremalne przypadki, kiedy zatrzaskujemy drzwi od mieszkania, w którym zostało małe dziecko. Możliwość otwarcia drzwi za pomocą telefonu okazuje się wtedy doskonałym rozwiązaniem – mówi Jarosław Wodzisławski.

 

Dla pokonujących bariery

Na szczególne trudności narażone są osoby niepełnosprawne. Specjalne systemy instalowane w domach, zapewniają pełny komfort i likwidują bariery.  Istnieją możliwości otwierania drzwi za pomocą czytnika linii papilarnych, czy przy użyciu kodu – Dobrym rozwiązaniem jest też pilot, który otwiera drzwi. Dzięki niemu nie ma potrzeby sięgania do klamki, co w przypadku osób na wózkach jest dużą trudnością – mówi Jarosław Wodzisławski.

 

Drzwi do domów mogą otwierać karty, breloki, a nawet czytniki linii papilarnych.

 

Czytaj również: Biometria – wejście bez klucza.


Co ważne, tego typu rozwiązania stają się coraz bardziej dostępne, również cenowo. Nie trzeba instalować kompleksowego systemu inteligentnego domu, istnieje możliwość podłączenia elektronicznych rozwiązań, np. tylko dla drzwi wejściowych. Dzięki temu możemy znacznie ograniczyć koszty.


Źródło: Royal Brand PR / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 18472 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 210

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >