UFO - stolik polskich projektantów doceniony w świecie

UFO - stolik polskich projektantów doceniony w świecie

Do niedawna niektóre zjawiska w polskiej branży meblarskiej były równie rzadkie, jak legendarne latające spodki. Do tych zjawisk należało efektywne wykorzystywanie odpadów produkcyjnych i inspirująca współpraca z projektantami. A co może być efektem takiej kooperacji? Lądowanie UFO! Co ciekawe… we wnętrzach domów na całym świecie. Czytaj dalej

Kto jest autorem polskiego UFO?

Szymon Hanczar i Magdalena Garncarz to odnoszący sukcesy wrocławscy projektanci form użytkowych i wnętrz. Łączy ich pasja tworzenia, a wyróżnia kreatywność i nacisk, jaki kładą na dopracowywanie szczegółów technicznych oraz funkcjonalnych w swoich projektach. Potwierdzają to liczne nagrody i wyróżnienia przyznane realizacjom ich autorstwa.

 

UFO też jest ekologiczne!

Potencjalny odbiorca mebli drewnianych, mający wyśrubowane standardy jakościowe, odrzuca wszystko, co choć w najmniejszym stopniu odbiega od normy. Mimo że odpady to znikoma część produkcji, w przypadku dużych fabryk są realnym problemem, bez litości przypominającym o sobie zajmując miejsce w magazynach.  Projekt - stolików UFO, w którym wykorzystane zostały odpadowe komponenty meblarskie – narodził się, jak często bywa, z przypadku. Dla fabryki komponetów drewnianych niepotrzebne odrzuty, ale dla projektantów, którzy w ramach działalności Dolnośląskiej Sieci Wzornictwa Przemysłowego, podjęli się projektu zagospodarowania ich, to okazja do stworzenia nowej jakości.

 

UFO - stolik polskich projektantów doceniony w świecie

 

Czytaj również: Meble w kolorze roku Living Coral

 

W efekcie powstały trzy stoliki kawowe o różnej wielkości blatach i wysokościach nóg. Najwyższy to tzw. side table tradycyjnie stawiany w sąsiedztwie mebli tapicerowanych. Dwa niższe i jednocześnie z większymi blatami to typowe stoliki kawowe. Wszystkie mają praktyczny podwójny blat - dolny może pełnić funkcję otwartego schowka. Narodziły się po długim procesie projektowym i twórczych poszukiwaniach. Jednak w ich centrum od początku była funkcjonalność, bo jak mówi Szymon Hanczar: „Najlepszą inspiracją jak zawsze okazał się człowiek. My staramy się projektować pod potrzeby, analizując nasze i cudze przyzwyczajenia”.


Skąd startuje UFO?

UFO powstało przy współpracy projektantów z firmą Ragaba. Poza stworzeniem prostych i funkcjonalnych stolików pozytywnym efektem projektu okazała się także zmiana profilu działalności producenta. Z firmy będącej podwykonawcą, dzięki przeprowadzeniu kompleksowego procesu projektowego, przeistoczyła się w producenta mebli. Jest to, poza produktem końcowym, najwymowniejszy przykład korzyści, jakie płyną ze współpracy przedsiębiorcy z projektantami. Kolejnym przykładem świetnej współpracy są same blaty. Wychodząc naprzeciw kolejnym oczekiwaniom klientów, można wybrać kolor blatu z 14 kolorów w standardzie, lub własny kolor z palety NCS.

 

Czytaj również: Unikatowe meble polskich projektantów


UFO - stolik polskich projektantów doceniony w świecie

 

Dlaczego pokochaliśmy UFO?

Sukces stolików UFO wiąże się przede wszystkim z dwoma bardzo ważnymi w dzisiejszych czasach aspektami. Po pierwsze - ekologia. Przypomnijmy, że produkt wykonywany jest z upcyklingu, co obecnie jest bardzo ważne dla większości z nas. Po drugie - jest funkcjonalny. Dodatkowa półka, która nie przeszkadza w podstawowej roli stolika, sprawia, że może być jeszcze bardziej wykorzystany i ułatwia nam codzienne życie. To wystarczy, by zaprosić UFO do swoich czterech kątów.


Źródło: FL PR / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 17631 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 137

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >