Używane maszyny przemysłowe – korzyści dla firmy i środowiska

Używane maszyny przemysłowe – korzyści dla firmy i środowiska

Zakup nowej maszyny to wydatek, który może mocno obciążyć finanse firmy. Nie wszystkie przedsiębiorstwa mogą sobie na to pozwolić. Warto rozważenia alternatywą jest zakup używanej maszyny przemysłowej. Jakie korzyści wynikają z takiego rozwiązania? Czytaj dalej

 

Wydajność linii produkcyjnej ma bezpośrednie przełożenie na zyski firmy. Każdy nieplanowany przestój może spowodować dotkliwe w skutkach opóźnienia. Zakup niezawodnego wyposażenia jest więc dla każdego przedsiębiorcy kwestią priorytetową. Nabycie nowej maszyny prosto od producenta daje gwarancję, że urządzenie jest w pełni sprawne i nieużywane. Takie rozwiązanie wiąże się jednak wysokimi kosztami. Jest to przeszkoda niemożliwa do obejścia dla niektórych firm.


Używane maszyny przemysłowe – korzyści dla firmy i środowiska

 

Czytaj również: Pięć narzędzi, które warto podarować złotej rączce. Co dodałbyś do listy?


Zdecydowanie bardziej przystępne ceny oferuje rynek wtórny. Jest to najistotniejszy powód przemawiający za zakupem używanych maszyn przemysłowych. Niższe ceny to większe możliwości wyboru – nawet z ograniczonym budżetem. Obawę potencjalnych kupców może wywoływać stan techniczny używanych maszyn przemysłowych. Faktycznie, mocno wyeksploatowany sprzęt mimo niskiej ceny może być chybioną inwestycją. Na rynek wtórnym często trafiają jednak urządzenia w zaskakująco dobrej kondycji – chociażby takie, które wykorzystywane były tylko do testów lub spełniały funkcję maszyny zapasowej. W sprzedaży takich maszyn specjalizuje się serwis Foeth. W ofercie dostępne są używane maszyny do przemysłu chemicznego, spożywczego i farmaceutycznego. Zanim sprzęt trafi do nabywcy, jest czyszczony i serwisowany, przechodzi również testy mechaniczne. Kupujący ma więc pewność, że dostarczona maszyna będzie w pełni sprawna i gotowa do pracy. 


Używane maszyny – zysk dla środowiska

Zakup używanej maszyny przemysłowej to zysk dla firmy, ale także dla środowiska naturalnego. Otrzymywanie stali nierdzewnej, która wykorzystywana jest do produkcji nowych maszyn, przyczynia się do zanieczyszczania atmosfery. Stal wytapiana jest w hutach z rudy żelaza bądź odzyskiwania ze złomu przy użyciu pieców łukowych. Są to procesy bardzo energochłonne – przekłada się to na wysoką emisję metanu i dwutlenku węgla. Są to gazy cieplarniane, które przyczyniają się do zmian klimatycznych i wzrostu temperatury na Ziemi. Również w czasie odlewania ze stali pojedynczych maszyn zużywane są bardzo duże ilości energii. Zakup maszyny na rynku wtórnym pozwala uniknąć wysokiego zużycia energii i emisji gazów. Każda maszyna przemysłowa kupiona na serwisie Foeth zmniejsza emisję CO2e średnio o 3,2 tony.

 

Czytaj również: Tanie paleciaki - jak je wybrać? Gdzie je kupić?


Źródło: Artykuł sponsorowany / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 16545 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 192

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >