W Gliwicach otwarto 6. Męską Szopę

W Gliwicach otwarto 6. Męską Szopę

Kilka lat temu powstał pierwszy ogólnodostępny warsztat dla majsterkowiczów - Męska Szopa. Jula Poland wsparła ten projekt jako partner strategiczny zapewniając odpowiednie wyposażenie, narzędzia i maszyny, oraz ich serwisowanie. W tym roku, we współpracy ze stowarzyszeniem Warsztat Miejski, 20 stycznia o godz. 17.00 w Gliwicach zostanie otwarta kolejna - szósta Męska Szopa. Czytaj dalej

 

Wiele lat temu w Australii pojawiła się inicjatywa tworzenia miejsc dla mężczyzn, którzy zakończyli aktywność zawodową. Zauważono, że brakuje im okazji do pielęgnowania relacji społecznych, trudniej im znaleźć dobry powód, by wyjść z domu, co w dłuższej perspektywie niekorzystnie wpływa na ich funkcjonowanie w społeczeństwie i na ich stan zdrowia. Tak narodził się pomysł tworzenia ogólnodostępnych warsztatów: Men’s Shed  - Męskich Szop. Miejsca te to idealny sposób na ożywienie lokalnej społeczności i stworzenie przyjaznej przestrzeni do aktywnego spędzania czasu. Dziś sieci Men’s Shed działają w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Kanadzie oraz w Polsce. Partnerem strategicznym projektu w Polsce została Jula Poland i tak od 2015 roku otwartych zostało już pięć takich miejsc a w tym roku powstaje kolejne.


W Gliwicach otwarto 6. Męską Szopę

 

Warsztaty - Męskie Szopy, powstają dzięki współpracy lokalnych organizacji, które odpowiadają za ich prowadzenie i firmy Jula Poland zapewniającej odpowiednie wyposażenie, narzędzia i maszyny oraz ich serwisowanie. Charakter i sposób działania tych miejsc kształtuje w dużej mierze lokalna społeczność – czasem współpracuje ono głównie z seniorami a czasem z najmłodszymi majsterkowiczami, nawet tymi ze szkół podstawowych.

 

W Gliwicach otwarto 6. Męską Szopę

 

Czytaj również: Tańsze paliwo dla korzystających z kart paliwowych

 

„Inicjatywy zrzeszające ludzi, mobilizujące do wspólnych działań a wreszcie pobudzające kreatywność zawsze wpisywały się w koncepcję naszej marki. Ten trudny czas jaki nastał od wybuchu pandemii sprzyja izolacji i samotności. Chcielibyśmy pomóc ludziom otworzyć się ponownie na innych i dać sposobność do spotykania się i wspólnych działań. ” – mówi Arnold Brzeziński Country Operations Manager Jula Poland. „Dodatkowo bardzo odpowiada nam formuła warsztatu ogólnodostępnego – w takim miejscu potencjał naszych marek własnych może być w pełni wykorzystany. Każde otwarcie takiego obiektu jak gliwicka Męska Szopa cieszy; to oznaka powrotu do normalności.” – dodaje. 

 

Męska Szopa w Gliwicach powstała we współpracy ze Stowarzyszeniem Warsztat Miejski. Sam Warsztat funkcjonuje od 2018 roku. Pomysł na jego stworzenie połączył osoby z różnych środowisk. Warsztat to miejsce, gdzie ludzie wytwarzają lub naprawiają przedmioty własnoręcznie. Grupę założycielską tworzą inżynierowie, informatycy, specjaliści z zakresu oprogramowania i projektowania usług, nauczycielka, animatorka kultury i trener kreatywności. „Tworzymy miejsce, w którym majsterkowicze mogą stworzyć przedmioty potrzebne do pracy lub prototypy nowych rozwiązań, w którym początkujący mogą rozwijać swoje zainteresowania i w którym chcemy dzielić się swoim doświadczeniem. Od tego roku zaczynamy współpracę z Jula Poland, która zapewni mam narzędzia i sprzęt potrzebny w każdym takim miejscu.” – mówi Filip Twarkowski z Warsztatu Miejskiego.

 

W Gliwicach otwarto 6. Męską Szopę

 

Czytaj również: Ogłoszono konkurs na projekt akademii piłkarskiej klubu sportowego Śląsk Wrocław

 

Męska Szopa znajduje się przy ul. Pszczyńskiej 1a.
https://www.facebook.com/meskaszopagliwice

 

Otwarta będzie w:
- czwartki w godzinach 15.00-21.00
- soboty 12.00-14.00 , przy czym sobotnie otwarcia należy potwierdzać śledząc profil FB 

 

2022-01-20
Źródło: Inmedia / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 17579 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 162

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >