W Polsce zostanie wybudowana największa w Europie fabryka katalizatorów

W Polsce zostanie wybudowana największa w Europie fabryka katalizatorów

BASF inwestuje około 90 milionów Euro w pierwszym etapie budowy zakładów produkcji katalizatorów samochodowych w Środzie Śląskiej w Specjalnej Strefie Ekonomicznej niedaleko Wrocławia. Czytaj dalej

 

Budowę zakładów o ogólnej powierzchni 40.000 m2 – to największa fabryka katalizatorów BASF w Europie – firma rozpocznie jeszcze przed końcem 2012 roku. Produkcja w nowych zakładach ruszy w pierwszym kwartale 2014 roku. Do 2016 roku, kiedy uruchomione zostanie wszystkie dziesięć planowanych linii produkcyjnych, wartość inwestycji wzrośnie do 150 milionów Euro. W nowych zakładach pracę znajdzie ponad 400 osób.

 

Czytaj również: Współfinansowanie krakowskiej inwestycji Nadwiślańska 11 Apartamenty

 

„Ta inwestycja jest wspaniałym wkładem w zwiększającą się obecność BASF w Polsce. Cieszę się, że możemy zaoferować niezwykle atrakcyjne miejsca pracy dla wielu polskich pracowników  i sprowadzić tu bardzo innowacyjną produkcję”, powiedział Dirk Elvermann, prezes zarządu BASF Polska.

 

 

„Zaostrzenie europeiskich standardów emisji spalin takich jak rozporządzenia EURO 6 i Euro VI  sprawiają, że zapotrzebowanie na nowoczesne systemy redukcji spalin rośnie. Dzięki podwojeniu naszej zdolności produkcyjnej będziemy mogli również w przyszłości spełnić rosnące oczekiwania naszych klientów”, wyjaśnia Rui Goerck, Senior Vice President, Mobile Emissions Catalysts w BASF.W nowych zakładach w Środzie Śląskiej produkowane będą nowoczesne systemy redukcji spalin samochodowych takie jak katalizatory SCR (Selective Catalytic Reduction, selektywna redukcja katalityczna) i filtry cząstek stałych do samochodów z silnikiem Diesla. Ponadto na terenie zakładów znajdować się będzie laboratorium badawcze i produkcja samochodowych katalizatorów rozpadu ozonu marki Premair®.

 

Czytaj również: Podsumowanie wyniku liczby sprzedaży mieszkań

 

„Polska jest dla BASF atrakcyjna inwestycyjnie przede wszystkim ze wzgędu na jej centralne położenie w Europie i pozytywny rozwój gospodarczy. Obecna inwestycja pozwoli nam umocnić naszą pozycję na polskim rynku jako dostawcy innowacyjnych rozwiązań“, powiedział Dr Joachim Meyer, szef BASF na Europę Centralną. Oprócz inwestycji w budowę nowej fabryki w Polsce BASF rozbudowuje i modernizuje obecnie również swoje zakłady produkcji katalizatorów w Nienburgu, w Niemczech.

 

 

„Nowa fabryka uzupełni nasza produkcję w Europe i pozwoli na jej większe zróżnicowanie  geograficzne. Mając dwa tak duże zakłady produkcji katalizatorów w Europie będziemy w stanie zwiększyć wydajność naszych procesów produkcyjnych, spełnić oczekiwania naszych klientów i osiągnąć cele wzrostu, jakie sobie założyliśmy“, powiedział Xavier Susterac, Vice President, Mobile Emissions Catalysts Europa w BASF. 

 

2012-11-06
Źródło: BASF / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 15834 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 164

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >