W jaki sposób urządzić domowe biuro?

W jaki sposób urządzić domowe biuro?

To, iż otoczenie ma wpływ na jakość i efektywność naszej pracy wiadomo nie od dziś. Musi być czysto, jasno, przestronnie, bez zbędnych, rozpraszających uwagę dodatków. O ile projektując biuro, łatwo się do tych zasad dostosować, o tyle aranżacja domowego gabinetu może powodować trudności. Renomowany producent paneli podłogowych, skrzydeł drzwiowych oraz drewnianych elementów meblowych, podpowiada, w jaki sposób urządzić domowe miejsce do pracy.

 

– Gabinet jest miejscem, które powinno służyć koncentracji oraz skupieniu, a jednocześnie cechować się funkcjonalnością. Znacznie łatwiej, jeśli stanowi on osobne pomieszczenie. Jednak nawet wówczas, gdy musimy wygospodarować przestrzeń w jednym z pokoi, umiejętna aranżacja spowoduje, że stworzymy idealne miejsce do pracy – mówi Anna Lipus, kierownik marketingu i reklamy Classen.

 

W tworzeniu przyjaznego dla pracy klimatu wnętrza ważny jest dobór odpowiedniej kolorystyki ścian. Warto postawić na stonowane, spokojne barwy, takie jak beże, błękity i szarości. By wprowadzić do gabinetu więcej energii, ułatwiającej przyswajanie informacji i pobudzającej aktywność umysłową, można zastosować połączenie bieli z wyrazistym odcieniem żółci, pomarańczy, bądź zieleni.

 

Czytaj również: Inteligentny gabinet w Twoim domu

Istotną funkcję w domowym gabinecie pełni również oświetlenie. Sztuczne światło lamp powinno być jak najbardziej zbliżone do naturalnego. Zamiast firan i zasłon, lepiej sprawdzą się rolety i żaluzje, które pozwalają regulować natężenie promieni słonecznych docierających do pokoju przez okna.

 

Zaprowadzenie niezbędnego ładu i porządku umożliwiają odpowiednio dobrane biurka, regały oraz szafki, w których znajdzie się miejsce na posegregowane książki, dokumenty i inne materiały. Dzięki nim przestrzeń zyskuje estetyczny i harmonijny charakter.

 

 

Podstawowym elementem wyposażenia każdego gabinetu jest fotel, bądź krzesło biurowe. Zwykle użytkownicy wybierają modele obrotowe, na kółkach, które oprócz komfortu siedzenia, zapewniają również łatwość w poruszaniu się przy biurku, a także między szafkami czy regałami. Przyczyniają się one jednakże do powstawania wielu uszkodzeń na powierzchni podłogi. 

 

– Chcąc uniknąć powodowanych przez fotelowe kółka zarysowań, zadrapań i innego typu usterek na podłodze, warto już wcześniej zadbać o to, aby została ona wykonana z dobrej jakości materiałów. Właściwym rozwiązaniem jest wybór paneli o wysokiej klasie użyteczności oraz ścieralności. Parametry te są określane na podstawie zestandaryzowanych testów, a informację o nich można znaleźć na każdym opakowaniu produktu – dodaje Anna Lipus. 

 

Czytaj również: Jak urządzić zdrowe biuro w domu ?

 

Oferta firmy Classen obejmuje panele podłogowe przeznaczone do pomieszczeń o różnym natężeniu ruchu. Wśród nich znajdują się kolekcje o najwyższej na rynku klasie ścieralności AC5, np. Holiday 4V, Trip 4V i Play 4 Silent (grupa Prestige). W asortymencie producenta dostępne są także panele o klasie AC4, m.in. Challenge 4V i Dream 4V (grupa Comfort). Oba te warianty sprawdzą się w domowych oraz firmowych gabinetach. Szeroka gama dekorów pozwoli natomiast na wybór desek odpowiadających zarówno klasycznemu, jak również nowoczesnemu kierunkowi aranżacji wnętrz.

Źródło: Imago PR / budnet.pl
Chcesz coś przesłać? Jedziesz w trasę?

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • aranżacja sypialni Liczba postów: 333 Grupa: Najnowsze t... Czy ktoś z Was posiada czarne lub grafitowe ciemne ściany w sypialni? Jakie dodatki do takiego koloru powinnam dobrać?
  • Lustra łazienkowe Liczba postów: 122 Grupa: Najnowsze t... Moim marzeniem jest mieć całą ścianę w łazience z lustra, chociaż pewnie ciężko utrzymać je w czystości :(
  • Mozaika Liczba postów: 18 Grupa: Najnowsze t... To nie jest żadna fanaberia! Jestem przed remontem łazienki i zastanawiam się nad płytkami heksagonalnymi. Czy ktoś o takich słyszał? Nie chcę wynajmować ekipy....
  • Żaluzje pionowe Liczba postów: 99 Grupa: Porady i op... Wydaje mi się, że takie żaluzje częściej są używane w biurach.
  • Firanki, czy rolety? Liczba postów: 338 Grupa: Najnowsze t... Jestem uczulona na kurz więc nie mogę mieć firan i zasłon w oknach. Kupiłam drewniane rolety, na których nie osadza się kurz w takim stopniu jak na firanach.

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 17900 użytkowników

Użytkownicy online (4)

gości: 322

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >