Wciągarki i dźwigi budowlane na polskich budowach

Wciągarki i dźwigi budowlane na polskich budowach

Trudno wyobrazić sobie prowadzenie aktualnych projektów budowlanych bez zastosowania podstawowych elementów mechanizacji pracy, takich jak żurawie i dźwigi budowlane, szalunki, czy też rusztowania systemowe.

 

Bezsprzeczne zalety użytkowania środków transportu pionowego dla towarów i osób to m. in.:

 

1. umożliwienie realizacja poszczególnych etapów budowy w planowanych terminach;

 

2. zwiększenie wydajności i oszczędność czasu, a więc i zmniejszenie kosztów;

 

3. zwiększenie bezpieczeństwa pracy na placach budów;

 

4.mechanizacja oraz wyższe standardy socjalne pracy.

 

Od ponad 80 lat, bawarska firma GEDA, stale się rozwija i zajmuje aktualnie jedno z czołowych pozycji na świecie w branży urządzeń transportu pionowego. Wszystkie urządzenia tej marki, ze względu na produkcję ”Made in Germany”, od lat wyróżniają się najwyższą jakością na rynku.   

 

 

 

Poprosiliśmy o opinię, wieloletniego eksperta ds. transportu pionowego, Kazimierza Wasilczyka.

 

- Jak przekonać firmy do mechanizacji pracy i jakie korzyści firmy mają z tego tytułu?

 

Zawsze doradzam naszym partnerom, żeby stawiali na modernizację i innowacje. Oczywiście, wiąże się to z inwestycjami. Inwestycje to nie wydatek, to optymalny sposób na zarabianie pieniędzy. Do tego dochodzi możliwość zakupu sprzętu używanego. Umożliwia on wprowadzanie mechanizację na budowie przy jednoczesnej optymalizacji kosztów. Ma również bezpośredni wpływ na podniesienie efektywności pracy, a co za tym idzie, wpływ na wynik firmy.

 

- Na rynku jest wiele urządzeń tego typu. Jak wybrać najlepsze urządzenie dla naszej firmy?

 

Faktycznie, w Polsce, możemy spotkać się z wieloma rodzajami sprzętu. Można zauważyć, że kwestia przyzwyczajenia i ograniczania kosztów jest tu kluczowa. Na naszych budowach wciąż pracuje bardzo wiele starych dźwigów. Dobrym przykładem są tu popularne w latach 70’ dźwigi budowlane, towarowe typu WBT. Są to już mocno przestarzałe jednostki, których użytkowanie jest nie tylko nieefektywne, ale też często niedopuszczalne do użycia w kontekście obowiązującego w Polsce prawa. Zgodnie z polskim prawem budowlanym dźwigi budowlane towarowe i towarowo-osobowe podlegają dozorowi lokalnych jednostek UDT, zezwalających na eksploatację. Decyzja ta wydawana jest na jeden rok i przed upływem jej ważności, urządzenie musi przejść badanie dopuszczające do pracy. Podobne w przypadku zmiany miejsca użytkowania dźwigu w trakcie rocznej ważności. Urządzenia dozorowe, czyli również dźwigi budowlane MUSZA być LEGALNIE  użytkowane na budowę, co zapewni ich bezpieczne użytkowanie na budowie.

 

 

 

- Jak wyglądają kwestie odbioru UDT w przypadku GEDA?

 

Dźwigi budowlane firmy GEDA, zarówno nowe jak i używane, sprzedawane w Polsce przez autoryzowanych przedstawicieli handlowych, spełniają wszystkie wymagania techniczne UDT. Urządzenia GEDA spełniają wszystkie wymogi obowiązujące w Unii Europejskiej potwierdzone Certyfikatem Zgodności EU. Razem z urządzeniem dostarczana jest pełna wymagana przez UDT dokumentacja techniczna gwarantująca bezproblemowy pierwszy (i kolejne) odbiory. Dodatkową zaletą tych dźwigów są urządzenia chwytne z gwarantowanym 5-letnim prawem ich użytkowania przez producenta.

 

Rozbudowana sieć autoryzowanych punktów serwisowych w Polsce gwarantuje szybkie dostawy części zamiennych i wykonanie fachowych napraw oraz konserwacji urządzeń.

 

Porównanie najpopularniejszych dźwigów budowlanych dostępnych na rynku polskim:

Źródło: X-plosives / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19164 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 220

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >