Wybór dewelopera – krok po kroku

Wybór dewelopera – krok po kroku

Oferty deweloperów są coraz bardziej kuszące – w cenie mieszkania klient często otrzymuje dodatkowe udogodnienia, np. miejsce parkingowe. Czym należy się kierować przy wyborze dewelopera, aby po pewnym czasie nie uznać podjętej decyzji za błędną? Czytaj dalej

Prawo jest po stronie kupującego

Od kilku lat obowiązuje ustawa o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego (tzw. ustawa deweloperska), chroniąca interesy osób kupujących lokale od deweloperów. Jedną ze zmian wprowadzonych przez przywołaną ustawę jest wymóg sporządzenia przez dewelopera prospektu informacyjnego.

Skoro każdy deweloper we Wrocławiu, Warszawie czy Krakowie ma obowiązek przygotować prospekt informacyjny, to warto się z nim zapoznać. W treści takiego dokumentu znajdują się zarówno ogólne informacje o deweloperze, jak i szczegółowe o realizowanej inwestycji.

 

Czy firma należy do Polskiego Związku Firm Deweloperskich?

Polski Związek Firm Deweloperskich (PZFD) to organizacja zrzeszająca deweloperów i działająca na rzecz polepszenia warunków realizacji inwestycji budowlanych. Każda firma deweloperska, która dołączy do PZFD, musi kierować się Kodeksem Dobrych Praktyk w kontaktach z klientami. Inaczej mówiąc, kupując mieszkanie od dewelopera zrzeszonego w PZFD, nie ryzykujesz, ale zyskujesz komfort psychiczny.

 

wybór dewelopera krok po kroku

 

Czytaj również: Rynek pierwotny – dom czy mieszkanie?

 

Deweloper we Wrocławiu, Vantage Development, należy do PZFD. To właśnie ta spółka realizuje inwestycję Promenady Wrocławskie powstającą na obszarze 15 ha, w odległości zaledwie 10 minut od wrocławskiego Rynku.

 

Jak sprawdzić wiarygodność finansową dewelopera?

Kłopoty finansowe dewelopera powinny być sygnałem ostrzegawczym i dlatego już na samym początku poszukiwania mieszkania warto sprawdzić kondycję finansową dewelopera. Pomogą w tym m.in. źródła informacji gospodarczej. Przykładowo podmioty wpisane do KRS muszą składać sprawozdania finansowe z prowadzonej działalności. Brak takich dokumentów świadczy o tym, że deweloper nie przestrzega przepisów, a to może przełożyć się negatywnie na współpracę z nim.

Deweloper we Wrocławiu – Vantage Development – publikuje dane finansowe na swojej stronie internetowej. Każdy potencjalny inwestor może zapoznać się z nimi i upewnić się, że firma ma środki na realizację inwestycji.

 

Dotychczasowe realizacje dewelopera

Wiele o deweloperze mówią również jego dotychczasowe realizacje. Informacji o nich należy szukać na stronach internetowych poszczególnych firm deweloperskich. Aby mieć pewność, że deweloper jest rzetelny, warto też porozmawiać z mieszkańcami osiedli czy budynków, które zostały już oddane do użytku. 

Czytaj również: Jak sprawdzić, czy mieszkanie, które kupujemy od dewelopera będzie ciche?

 

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Źródło: Artykuł sponsorowany / budnet.pl
Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 17882 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 144

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >