Wynajem z opcją zakupu wózków widłowych

Wynajem z opcją zakupu wózków widłowych

Leasing, wynajem z opcją zakupu, indywidualne naliczanie roboczogodzin –metod finansowania wózka widłowego jest wiele. Jak właściwie dopasować rozwiązanie do profilu przedsiębiorstwa i jego działalności, radzi Przemysław Wlazeł, Dyrektor ds. Kluczowych klientów.

 

Podjęcie decyzji o finansowaniu wózka jest równie ważne, co wybór odpowiedniego modelu pojazdu. W obydwu przypadkach bazuje on bowiem na dokładnej analizie przedsiębiorstwa – jego działalności, predyspozycjach i wymaganiach. Istotną kwestią jest również wysokość zasobów własnych i chęć podjęcia inwestycji. Jakie możliwości oferowane są przedsiębiorcom?

 

 

 

Leasing wózka widłowego

 

Leasing to jedna z najpopularniejszych form zakupu pojazdów, dedykowana osobom, które nie chcą ponosić obciążeń finansowych i ryzyka inwestycyjnego. Oferta współpracy jest opracowywana dla konkretnego przedsiębiorcy, w oparciu o jego potrzeby. Średnio- lub długoterminowe przekazanie w użytkowanie umożliwia dostęp do zaawansowanych technologicznie rozwiązań logistycznych, bez konieczności lokowania własnych środków. Opłata za użytkowanie pojazdu ustalana jest w formie indywidualnie uzgodnionej raty miesięcznej. Oferta leasingowa obejmuje zarówno nowe wózki, jak i używane, z dodatkową opcją full-serwisu. Po zakończeniu umowy, przedsiębiorca zwracając pojazd, uzyskuje możliwość wynajęcia nowego modelu. Dobór odpowiedniego wózka widłowego konsultowany jest z przedstawicielem firmy, który dopasuje go do wymagań i infrastruktury magazynu.

 

Czytaj również: Wynajem z opcją zakupu wózków widłowych

 

Basic Dynamic

Autorski system Basic Dynamic, stworzony przez STILL, charakteryzuje bezpośrednie powiązanie między faktycznym użytkowaniem wózka, a ponoszonymi kosztami. Opłata za rzeczywiste roboczogodziny, określana jest w formie zaliczki za 12 miesięcy. W jej skład wchodzi rata podstawowa i rata dynamiczna, bazująca na stawce za każdą roboczogodzinę. W przypadku dodatkowego użytkowania, klient uiszcza dopłatę obliczoną według ustalonego kursu. Mniejsza liczba przepracowanych godzin wiąże się natomiast z korektą, którą firma wypłaca przedsiębiorcy. Rata indywidualna, aktualizowana co 12 miesięcy, pozwala na dokładne rozliczenie i przejrzystość kosztów. Basic Dynamic to rozwiązanie gwarantujące maksymalną pewność ponoszonych opłat, przy jednoczesnym wpływie na ich wysokość. Oferta obejmuje również działania serwisowe, w tym opcję full-serwis.

 

 

Wynajem z opcją kupna

Oferta wynajmu obejmuje ponad 60 typów wózków widłowych, dodatkowe wyposażenie i osprzęt (pozycjonery wideł, przedłużki, paletyzery, obrotnice). Raty określane indywidualnie, dostosowane są do bieżącej sytuacji ekonomicznej. Wynajem z opcją kupna to rozwiązanie dedykowane osobom, które chcą zachować płynność finansową pod inne inwestycje. Polecane jest ono również podmiotom, pobierającym publiczne środki pomocowe. Pojazd, od początku trwania umowy, zapisywany jest w bilansie po stronie aktywów tak, aby umożliwić korzystanie z podatkowych odpisów amortyzacyjnych. Wśród proponowanych form współpracy warto również zwrócić uwagę na wynajem długoterminowy, który sprawdza się w okresie uniemożliwiającym wzięcie wózka w leasing. Oferta obejmuje usługi serwisowe, dopasowane do potrzeb klienta i zapewnienia wózka zastępczego, na czas trwania naprawy. Dodatkowo, firma zapewnia możliwość zmiany charakteru umowy np. na leasingową czy elastyczną Basic Dynamic.

 

Czytaj również: Nowy wózek widłowy

 

Indywidualny zakup pojazdu

Zakup wózka widłowego lub całej floty pojazdów to rozwiązanie dla osób, zdecydowanych na istotne inwestycje w przedsiębiorstwo i dysponujących własnymi środkami. Wiąże się on z szeregiem korzyści, płynących z podjęcia współpracy. Firma oferuje pomoc w postaci kontroli przestrzegania przepisów o zapobieganiu wypadkom oraz profesjonalny serwis techniczny na terenie całej Polski. Wszelkie ustalenia zawarte w umowie, określane są dla indywidualnego przedsiębiorstwa. Zakres działań, w tym naprawy, konserwacja, full-serwis, szkolenia kierowców i ubezpieczenie maszyn, jest ustalany przez klienta. Oferta obejmuje kompleksową działalność w postaci opracowania optymalnych rozwiązań, na podstawie wymagań branży. Wiąże się to m.in. z pomocą przy wyborze odpowiedniego systemu regałowego oraz opracowaniem całościowego projektu, w połączeniu z odpowiednimi środkami transportu, oprogramowaniem i automatyzacją.

Źródło: InPlus Pr / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 15870 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 188

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >