Wyposażenie łazienki: Brodziki Kaldewei XXL – duży prysznic w płaszczyźnie podłogi

Wyposażenie łazienki: Brodziki Kaldewei XXL – duży prysznic w płaszczyźnie podłogi

Firma Kaldewei poszerzyła w 2009 roku swoją ofertę brodzików prysznicowych o 13 nowych modeli w rozmiarze XXL w zakresie wymiarów od 130 x 90 do 180 x 100 centymetrów. Czytaj dalej

Brodziki do montażu w płaszczyźnie podłogi są znacznie wygodniejsze w użytkowaniu i łatwiejsze w montażu w porównaniu do płytkowych aranżacji pryszniców z tzw. odpływem liniowym. Duży wybór kolorystyczny takich brodzików nie zmusza przy tym do żadnych kompromisów estetycznych. Brodziki Kaldewei wykonane ze stali emaliowanej o grubości 3,5 mm posiadają pewne specjalne cechy, których nie znajdziemy w przypadku wyposażenia prysznica w elementy wykonane z innych materiałów. Można je zamawiać ze specjalną, łatwą do utrzymania w czystości powierzchnią uszlachetnioną z tzw. efektem perlistym oraz w wersji antypoślizgowej Antislip.

Natrysk bez barier dla osób w różnym wieku

Nowy brodzik Superplan XXL to odpowiedź firmy Kaldewei na współczesne tendencje w aranżacji łazienek. Jego uniwersalne wzornictwo zapewnia przyjemność kąpieli pod prysznicem dla osób w każdym wieku: rodzinie z dziećmi, osobom samotnym czy ludziom w sile wieku. Superplan XXL spełnia najwyższe wymagania wzornicze i łączy estetykę z wymiarami zapewniającymi użytkownikowi nieograniczoną swobodą ruchów.

Jednocześnie brodziki w rozmiarach XXL nadają się nie tylko do aranżacji komfortowych, obszernych pokoi łazienkowych. Dzięki połączeniu w jednej płaszczyźnie z otaczającym pomieszczeniem, pozwalają na optyczne powiększenie także małych łazienek i są, za sprawą płynnego przejścia z podłogi wyłożonej glazurą w płaszczyznę brodzika, bardzo eleganckie. Bezprogowa zabudowa gwarantuje nie tylko łatwe wejście i wyjście, lecz zapewnia że, że, w razie potrzeby, na powierzchnię brodzika można wjechać nawet wózkiem inwalidzkim.

Stal emaliowana bardziej praktyczna niż płytkowe aranżacje pryszniców

Obok estetyki i komfortu ważnym aspektem branym dzisiaj pod uwagę przy wyposażaniu łazienki powinna być łatwość utrzymania w czystości zamontowanych w niej urządzeń. Czysta i lśniąca powierzchnia urządzeń łazienkowych sprawia, że kąpiel lub prysznic przynosi nam zadowolenie i stan psychologicznego odprężenia. Taki komfort zapewniają płaskie brodziki prysznicowe Kaldewei Superplan XXL wykonane ze stali emaliowanej o grubości 3,5 mm – orzekli specjaliści z instytutu TÜV Produkt und Umwelt GmbH. Płaskie brodziki Kaldewei wykonane ze stali emaliowanej o grubości 3,5 mm są zdecydowanie łatwiejsze do utrzymania w czystości niż urządzenia wykonane z innych materiałów oraz kafelkowe aranżacje pryszniców z tzw. odpływem liniowym – napisali w swoim raporcie z testów.

Superpłaska powierzchnia brodzików pozwala na bezproblemowe czyszczenie. Dzięki specjalnej, uszlachetnionej warstwie emalii, przy ich myciu nie trzeba korzystać z agresywnych środków chemicznych. Pozostałości mydła, szamponu lub płynów do kąpieli usuwa się z płaskiego brodzika prysznicowego wykonanego ze stali emaliowanej po prostu przy pomocy zwykłej szmatki. Nie ma też ryzyka odkładania się kamienia oraz wybarwiania fug, jak w przypadku wykonanych z płytek ceramicznych odpływów liniowych. Oszczędza to nie tylko czas, ale i pieniądze. Dodatkową opcją płaskich brodzików Kaldewei wykonanych ze stali emaliowanej o grubości 3,5 mm jest możliwość zamówienia specjalnej powierzchni antypoślizgowej. Jest to rozwiązanie ważne przede wszystkim dla osób starszych oraz rodzin z małymi dziećmi.

Stal emaliowana jest materiałem, który potwierdza swoje zalety właśnie szczególnie w przypadku dużych powierzchni natryskowych. Gwarantuje niedoścignioną stabilność, najwyższą precyzję i łatwość montażu dzięki innowacyjnemu systemowi zabudowy. Niespotykana trwałość jest potwierdzona 30 letnią gwarancją.

Firma Kaldewei to europejski lider produkcji wanien kąpielowych i brodzików prysznicowych. Przedsiębiorstwo istnieje od 1918 roku. W ofercie osiada ponad 250 modeli produktów wytwarzanych ze stali emaliowanej Kaldewei o grubości 3,5 mm. Produkty firmy Kaldewei mogą być stosowane zarówno w domach prywatnych, jak i w hotelach.

Źródło: Klaxon Communications / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 17211 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 288

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >