Wypożyczalnie odzieży roboczej - czy takie rozwiązanie korzystne dla przedsiębiorstwa

Wypożyczalnie odzieży roboczej - czy takie rozwiązanie korzystne dla przedsiębiorstwa

Z czasem wiele środków eksploatacyjnych i produktów, wykorzystywanych w trakcie produkcji czy w trakcie świadczenia usług, ulega zużyciu. Dotyczy to również tekstyliów przemysłowych. Wtedy często kupowane są nowe, co wiąże się z kosztami i dodatkowymi nakładami organizacyjnymi. Istnieją jednak też inne rozwiązania: outsourcing tekstyliów przemysłowych, świadczony przez zewnętrznych usługodawców. Czytaj dalej

 

 

Tego typu rozwiązanie oferuje system zarządzania tekstyliami firmy MEWA. Jest on szybki, wygodny i obejmuje zarówno czyściwa, jak i maty olejowe oraz także odzież roboczą.

Oferta w zakresie tekstyliów przemysłowych obejmuje doradztwo, wyposażenie w dany produkt, jego czyszczenie i pranie oraz logistykę z tym związaną. Klient może dostosować zakres usługi do własnych potrzeb.

Jedną z ważniejszych zalet systemu firmy MEWA jest fakt, iż usługodawca przejmuje od klienta obowiązki wynikające z przepisów dotyczących bezpieczeństwa i ochrony środowiska, co ma duże znaczenie szczególnie w przypadku użytkowników czyściw wielokrotnego użytku.


Wypożyczalnie odzieży roboczej zamiast kupna - czy takie rozwiązanie jest lepszym wyjściem?Fot. Mewa

Każdy pracownik wyposażony jest w kilka kompletów odzieży roboczej, tym samym zawsze ma czyste ubranie w rezerwie.

 

Pełna obsługa

System polega na tym, że czyste, zamówione tekstylia - np. czyściwa lub maty olejowe - najpierw są dostarczane są do klienta.  Następnie zanieczyszczone tekstylia odbierane są przez firmę MEWA od klienta w ustalonych z nim odstępach czasowych. Są one prane w sposób ekologiczny w zakładach firmy MEWA, po czym są ponownie dostarczane do klienta, już jako czyste tekstylia. Uszkodzone lub zużyte tekstylia wymieniane są na nowe.


Wypożyczalnie odzieży roboczej zamiast kupna - czy takie rozwiązanie jest lepszym wyjściem?

W przypadku czyściw MEWA przejmuje od klienta wszelkie zobowiązania wynikające z przepisów dotyczących bezpieczeństwa i ochrony środowiska.

 

Czytaj również: Czy leasing maszyn budowlanych jest opłacalny?


To samo mniej więcej dotyczy również odzieży roboczej, przy czym tutaj klient również może wypróbować usługę w ramach umowy próbnej z miesięcznym wypowiedzeniem. Jeśli będzie zadowolony z usługi, może dla swoich pracowników zamówić odzież roboczą, która będzie wymieniana na czystą w ustalonym czasie. Każdy pracownik wyposażony jest w kilka kompletów odzieży roboczej, tym samym zawsze ma czyste, świeżo wyprane ubranie w rezerwie. W razie potrzeby, odzież jest również naprawiana w ramach takiej usługi w przypadku drobnych uszkodzeń.

 

Ekonomiczne rozwiązanie

W trakcie korzystania z usługi klient może dokonywać również zmian rozmiarów zamawianej odzieży roboczej – na przykład, jeśli na miejsce dotychczasowego pracownika przychodzi nowy. Można także, zależnie od potrzeb, dostosować w międzyczasie ilość zamawianych czyściw. Dokładnie ustalone terminy i ilości dostarczanych tekstyliów przemysłowych pozwalają lepiej za-planować działania i efektywniej pracować..


Jest to zatem optymalne rozwiązanie dla zakładów przemysłowych, rzemieślniczych, drukarni czy warsztatów samochodowych, a więc w zasadzie dla większości branż. Dzięki temu klient oszczędza czas, środki finansowe i nakłady organizacyjne, które związane są z zaopatrzeniem w tekstylia przemysłowe.

 

Czytaj również: Trudności w pozyskaniu doświadczonych pracowników

 

Wypożyczalnie odzieży roboczej zamiast kupna - czy takie rozwiązanie jest lepszym wyjściem?Dokładnie ustalone terminy i ilości dostarczanych tekstyliów przemysłowych pozwalają lepiej zaplanować działania i efektywniej pracować.


 


2018-12-12
Źródło: ADIUNCTOR / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Komu zlecić budowę hali magazynowej? Liczba postów: 5228 Grupa: Trudne tema... Poszukaj w sieci ofert i je sprawdź
  • W co warto obecnie inwestować? Liczba postów: 1905 Grupa: Trudne tema... Jeśli posiadasz swoją firmę to z pewnością warto zainwestować w odpowiednie oprogramowanie. Ma ono na celu usprawnić funkcjonowanie konkretnego przedsiębiorstwa...
  • Drewniany dom Liczba postów: 49 Grupa: Trudne tema... Ja jestem zdecydowaną zwolenniczką apartamentów, nie domów. Jeśli szukasz takiego apartamentu na terenie Gliwic, to warto zapoznać się z ofertą ze strony https:...
  • Treningi Fitness ? Liczba postów: 44 Grupa: Trudne tema... ja od jakiegoś czasu chodze także na zajęcia fitness. Powiem wam, że jeśli szukacie na prawdę dobrego klubu w Warszawie to na pewno spodoba się wam ten http://w...
  • Obróbka CNC Liczba postów: 440 Grupa: Trudne tema... Bardzo dobrze współpracuje mi się z firmą z Czernikowa. Sprawdź ich ofertę na https://gieciewalcowanie.pl/wycinanie-la serowe/. Mija już 3 rok naszej współpracy....

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 19151 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 133

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >