X edycja Plebiscytu Miast  „Świeć się z Energą” - zagłosuj i wygraj

X edycja Plebiscytu Miast „Świeć się z Energą” - zagłosuj i wygraj

Trwa akcja „Świeć się z Energą”, która już od dziesięciu lat cieszy się wielkim zainteresowaniem mieszkańców polskich miast, rywalizujących o miano Świetlnej Stolicy Polski. Fotografowanie przepięknych dekoracji i budowanie świątecznej atmosfery stało się wyczekiwanym zwyczajem i okazją do pomocy potrzebującym. W tegorocznej, jubileuszowej edycji, do zwycięskich miast trafią charytatywne nagrody o łącznej wartości aż 200 000 zł. W ramach akcji tradycyjnie przygotowano również konkursy z atrakcyjnymi nagrodami dla amatorów świątecznej fotografii. Czytaj dalej

 

O tytuł najpiękniej oświetlonych miast na święta, jak co roku, ubiegają się miasta z całego kraju. Do tej pory chęć udziału w plebiscycie zgłosiło już kilkadziesiąt miast i liczba ta sukcesywnie rośnie każdego dnia. Trwa pierwszy, wojewódzki etap plebiscytu, w którym wyłonionych zostanie aż 16 zwycięzców – po jednym z każdego regionu. Wszyscy laureaci otrzymają w nagrodę sprzęt AGD o wartości 10 000 zł, który przekazany zostanie na cele charytatywne. Finałowe głosowanie wystartuje 11 stycznia, a zwycięzcę ogólnopolskiego poznamy 18 stycznia. Miasto, które zostanie Świetlną Stolicą Polski, otrzyma tytuł i dodatkowe nagrody – łącznie do potrzebujących ze zwycięskiego miasta trafi energooszczędny sprzęt AGD o wartości aż 50 000 zł.

Głosuj na swoje miasto i pomagaj potrzebującym

Fot. Świąteczne iluminacje w Katowicach. Źródło: Polska Press

 

Czytaj również: Zwierzęta we wrocławskim ZOO wspierane przez producenta narzędzi ogrodniczych


– Wszyscy uwielbiamy radosną świąteczną atmosferę, ośnieżone dachy i piękne miejskie iluminacje. Potwierdza to rokrocznie sukces akcji „Świeć się z Energą”. Warto jednak pamiętać, że najważniejszym elementem „Świeć się z Energą” jest jej wymiar charytatywny. Plebiscyt miast stwarza doskonałą okazję do zabawy i współzawodnictwa, ale – podkreślmy to jeszcze raz – w tym świątecznym czasie nie możemy zapominać o potrzebujących. Warto zachęcać do głosowania na swoje miasta, bo te z największą liczbą głosów otrzymają sprzęt AGD, który przekażą na cele społeczne – mówi Andrzej Dunajski, Dyrektor Biura Prasowego Grupy Energa.

Na swoje miasto w Plebiscycie można głosować online lub sms-owo. Taka forma plebiscytu wynika z regulaminu i jest sprawdzoną i skuteczną metodą na zapewnienie uczciwości i transparentności.

Sfotografuj swoje święta

„Świeć Się z Energą” to nie tylko rywalizacja miast o charytatywne nagrody, ale również wielka galeria Polski, która powstaje dzięki zdjęciom nadsyłanym na konkurs fotograficzny. Magia świąt i świetlistych dekoracji sprawia, że chcemy zatrzymać czas i uwiecznić te niezwykłe momenty. Do fotografowania i dzielenia się świątecznymi kadrami zapraszamy wszystkich. Niezależnie od posiadanego sprzętu czy umiejętności. W konkursie udział wziąć mogą zarówno osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z fotografią, jak i ci, którzy „pstrykanie” uważają za swoje hobby. Nie trzeba mieć także profesjonalnego sprzętu – wystarczy telefon komórkowy lub prosty aparat. Liczy się przede wszystkim kreatywność, dobra zabawa i satysfakcja z magicznych momentów uchwyconych aparatem czy telefonem.

Wyróżnienie w Konkursie Fotograficznym 9. edycji Autor: Helena Kantarek

Fot. Wyróżnienie w Konkursie Fotograficznym 9. edycji. Autor: Helena Kantarek

 

Czytaj również: Na poznańskim Dębcu stanął pierwszy regał - do bezpłatnej wymiany książek


Nagrody można zdobyć dzięki uznaniu jury lub w głosowaniu internautów. Komisja, na czele której stanie Lidia Popiel, fotografka i wykładowczyni Warszawskiej Szkoły Filmowej, oceni zdjęcia w aż pięciu kategoriach tematycznych. Są to: Moje Miasto, Mój Dom, Moi Bliscy, Moja Iluminacja oraz Moja Szopka. Na autorów najlepszych zdjęć czekają atrakcyjne nagrody: weekend w hotelu dla 2 osób, aparaty fotograficzne oraz bony oraz bony na zakupy w internetowym sklepie Grupy Energa.

– Fotografowanie świątecznych dekoracji może okazać się niesamowitą przygodą dla całej rodziny. Zaprośmy do zabawy naszych domowników, idźmy na wspólny spacer albo przygotujmy świąteczną scenerię w domu. Będzie to wzruszająca pamiątka, którą warto pochwalić się na stronie konkursu lub na Instagramie – zachęca Lidia Popiel, ambasadorka akcji „Świeć się z Energą”.

Dodawanie zdjęć i głosowanie w Konkursie Fotograficznym odbywa się na stronach dzienników regionalnych Grupy Polska Press, ich listę można znaleźć na SwiecSie.pl. Głosowanie trwa do 18 stycznia 2019 roku.

Dla wszystkich, którzy chcą udoskonalić swoje fotograficzne umiejętności na stronie SwiecSie.plprzygotowano poradniki wideo. W serii filmów Lidia Popiel wraz z laureatami poprzednich edycji konkursu udziela wskazówek, jak zatrzymywać w kadrze świąteczne klimaty.

 

Magia świąt w Internecie

Specjalnie dla miłośników fotografii mobilnej równolegle rozgrywany jest dodatkowy konkurs hasztagowy. Spośród zdjęć zamieszczonych na Instagramie i oznaczonych #SwiecSiezEnerga jury wybierze najlepsze zdjęcia tygodnia, a w finale 3 zwycięzców i 10 wyróżnień. Na autorów najlepszych fotografii czekają nowoczesne smartfony, zaś na wyróżnionych bony na zakupy w sklep.energa.pl.

Fot. Karol Przybyła - @KaroolGdansk

Fot. Aranżacje świątecznego stołu. Autor: Karol Przybyła - @KaroolGdansk


Harmonogram 10. edycji „Świeć się z Energą”

  • I etap Plebiscytu Miast trwa do 7 stycznia 2019 (dodawanie miast do 4 stycznia 2019)
  • II etap Plebiscytu Miast: głosowanie w dniach 11-18 stycznia 2019
  • głosowanie w konkursie fotograficznym i hasztagowym do 18 stycznia 2019.

 

Trwa akcja „Świeć się z Energą”

2018-12-21
Źródło: Energa / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Obróbka CNC Liczba postów: 386 Grupa: Trudne tema... Jeżeli ktoś z was szuka sprawdzonej firmy, która oferuję takie maszyny jak : urządzenia do rozkroju szkła, urządzenia do szyb zespolonych, urządzenia do obróbki...
  • W co warto obecnie inwestować? Liczba postów: 1585 Grupa: Trudne tema... Jeżeli posiadasz swój biznes, to z pewnością dobrą inwestycją będzie oprogramowanie, które dobrze dobrane do branży znacznie poprawi funkcjonowanie tego przedsi...
  • Komu zlecić budowę hali magazynowej? Liczba postów: 4607 Grupa: Trudne tema... Już na etapie budowy takiej hali pomyśl o narzędziach, które usprawnią jej funkcjonowanie. Jednym z nich będzie na pewno oprogramowanie. Jeśli interesuje Cię pr...
  • leki dla starszych osób Liczba postów: 180 Grupa: Trudne tema... Ostatnio kupiłam sobie taki elektroniczny pilnik do stóp: https://www.aptekagemini.pl/scholl-velve tsmooth-elektr-pilnik-k-diamen.html. Wpadłam na fajną promocję...
  • Podróże rowerowe Liczba postów: 8 Grupa: Trudne tema... Rower super sprawa, takie wycieczki po Europie też, może kiedyś i mnie uda sie wybrać. Póki co swój nowy rower testuję na ścieżkach pobliskiego lasu. Polecam św...

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 19021 użytkowników

Użytkownicy online (4)

gości: 538

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >