Zabiegi, którym powinniśmy poddać deski tarasowe, aby nie traciły swych właściwości

Zabiegi, którym powinniśmy poddać deski tarasowe, aby nie traciły swych właściwości

Deski tarasowe wykonane z drewna tradycyjnego wymagają odpowiedniej pielęgnacji przez cały rok – również w okresie zimowym. Dbając o nie regularnie, będziemy mieć gwarancję zachowania ich dobrego stanu na dłużej, bez względu na panujące za oknem warunki atmosferyczne. Podpowiadamy, o czym powinni pamiętać posiadacze tarasu z drewnianych desek. Czytaj dalej

 

Drewniany taras to idealna przestrzeń do wypoczynku, dzięki której nasz dom staje się jeszcze bardziej ciepły i przyjazny. Warto jednak pamiętać, że by móc cieszyć się w pełni jej walorami, należy o nią właściwie dbać. W jaki sposób?


Regularność pielęgnacji to podstawa

Z biegiem czasu deski tarasowe podlegają degradacji biologicznej – naturalnemu procesowi związanemu z oddziaływaniem czynników atmosferycznych. W celu ochrony drewna przed jego wpływem, należy je odpowiednio zabezpieczać poprzez regularne olejowanie. W zależności od stopnia nasłonecznienia powierzchni, powinno ono być przeprowadzane raz lub dwa razy do roku. Najlepszą porą na olejowanie drewna tarasowego jest wiosna, czyli moment, w którym rozpoczynamy częste korzystanie z pięknej pogody, a także jesień, kiedy powinniśmy zabezpieczyć powierzchnię przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi.


zabiegi, którym powinniśmy poddać deski tarasowe, aby nie traciły swych właściwości

 

Czytaj również: Czy drewniany taras koniecznie musi być zadaszony?


Poza olejowaniem należy pamiętać jeszcze o kilku innych czynnościach, które pozytywnie wpłyną na stan i trwałość naszego tarasu. Stała pielęgnacja desek tarasowych opiera się również na usuwaniu zanieczyszczeń z ich powierzchni, takich jak piasek, błoto, liście czy śnieg. Co jakiś czas należy także umyć deski tarasowe wodą przy użyciu specjalnie przeznaczonych do tego delikatnych środków czyszczących – mówi Kinga Liebchen z firmy Komplex Market.


Szczególna pielęgnacja przed zimą

Taras wykonany z tradycyjnych gatunków drewna wymaga szczególnej uwagi przed okresem zimowym. – Po olejowaniu tarasu jesienią, w późniejszym czasie należy dbać o to, aby na jego powierzchni nie zalegał śnieg. Warto jednak wiedzieć, że jeżeli dojdzie do zmrożenia warstwy śniegu, nie należy jej na siłę usuwać poprzez skrobanie, ponieważ możemy w prosty sposób uszkodzić drewno. W takiej sytuacji najlepiej będzie pozostawić go do samoistnego rozpuszczenia. Jeżeli jednak komuś zależy na deskach tarasowych, które są niemalże bezobsługowe, świetnym rozwiązaniem będzie drewno Thermory, które, dzięki procesowi modyfikacji termicznej, jest odporne na działanie czynników atmosferycznych, a także szkodników, pleśni, sinizny czy grzybów. Drewno to nie wymaga impregnacji, co w żaden sposób nie wpływa na jego trwałość i stabilność – dodaje Kinga Liebchen z firmy Komplex Market.

Drewniany taras to efektowna część domu, którą możemy cieszyć się przez wiele lat, a powyższe rady z całą pewnością pomogą nam zachować jego nieskazitelny wygląd.

 

Czytaj również: Deski tarasowe z drewna modyfikowanego termicznie

 


Źródło: PR Calling / budnet.pl
Chcesz coś przesłać? Jedziesz w trasę?

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Egzotyczny taras Liczba postów: 2 Grupa: Ogród i dzi... Chętnie byśmy popatrzyli na efekty tych usług...
  • Koci katar Liczba postów: 2 Grupa: Nasze zwier... Ja ostatnio czytałam ciekawy artykuł na temat kociego kataru na stronie https://www.maxandmrau.pl/blog-pol.phtml . Była tam wzmianka o lekach o działaniu przeciw...
  • Cynkowanie ogniowe sposobem na trwałe ogrodzenie Liczba postów: 185 Grupa: Ogród i dzi... Użytkownik warzechus napisał: Witam. Odświeżę trochę wątek – czy ktoś ma namiar do firmy, która wykonuje cynkowanie ogniowe? Rejon Mazowsza. Chodzi mi o cynkowa...
  • Nowe drzewka w ogrodzie Liczba postów: 14 Grupa: Zagospodaro... My mamy w ogrodzie skalniak i posadziliśmy w kolo domu tuje i to wszystko co mamy...kto by teraz miał czas obrabiać drzewka owocowe.
  • Sprzątanie posesji po zimie Liczba postów: 3 Grupa: Ogród i dzi... U mnie po zimie zawsze pojawiają się takie dziwne plamy na kostce brukowej. Co rok próbuję nowych specyfików, ale nie działają tak jak bym tego oczekiwał, bo ew...

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 18071 użytkowników

Użytkownicy online (5)

gości: 253

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >