Zadaszenia tarasów z poliwęglanu

Zadaszenia tarasów z poliwęglanu

Daszki nad tarasem, balkonem czy drzwiami wejściowymi to doskonałe rozwiązanie przydatne o każdej porze roku. Skutecznie chronią one przed deszczem, śniegiem lub gradem, a latem dają schronienie od palących promieni słonecznych. Stosuje się je nie tylko przy domach jednorodzinnym, ale także na balkonach w blokach. Tak zabezpieczony taras możemy urządzić za pomocą dowolnie wybranych mebli, które dzięki zadaszeniu nie zmokną, ani nie wyblakną od palącego słońca. Pozwoli to na stworzenie przytulnego, wygodnego kącika gdzie będzie można się zrelaksować, przyjmować gości, albo po prostu wysuszyć pranie. Taki daszek to doskonały sposób, aby wykorzystać nasz taras nie tylko podczas pięknej pogody. Czytaj dalej

Jakie daszki na taras?

Kiedy wybieramy zadaszenie naszego tarasu czy balkonu istotne są przede wszystkim dwie rzeczy- solidność oraz estetyka. Aby daszek spełniał swoją funkcję musi być wykonany z trwałych materiałów, które nie zniszczą się szybko pod wpływem czynników atmosferycznych. Ponieważ zależy nam na tym, aby przetrwał on lata, a nie tylko jeden sezon, powinien być odporny na działanie mrozu, deszczu, gradu czy palącego słońca. Dodatkowo zadaszenie nie może szpecić budynku. Wręcz przeciwnie, powinno swoim wyglądem pasować do architektury i tworzyć spójną całość z elewacją budynku.

 

Najczęściej spotykamy zadaszenia z:

  • poliwęglanu,
  • aluminium,
  • pleksi,
  • drewna,
  • stali nierdzewnej,
  • szkła hartowanego.

 

Zadaszenia tarasów z poliwęglanu

 

Czytaj również: Nowoczesna hydroizolacja balkonów i tarasów – dostępne rozwiązania na rynku

 

Różnią się ona między sobą nie tylko wyglądem, ale przede wszystkim wytrzymałością oraz ceną. Zanim zdecydujemy się na wybór konkretnego daszku warto przeanalizować wszystkie powyższe opcje, aby wybrać taki, który najlepiej spełni nasze wymagania.

 

Zalety daszków z poliwęglanu

Wśród tworzyw sztucznych dużym powodzeniem cieszy się poliwęglan. W ostatnich latach coraz częściej zastępuje on szkło w konstrukcjach wykończeniowych. Daszek z poliwęglanu wygląda zupełnie jak szklany, jednak jest dużo bardziej odporny na pęknięcia czy uderzenia. Jego zaletą jest możliwość nadawania płytom łukowatego kształtu. Daszki z poliwęglanu wykazują odporność zarówno na bardzo niskie jak i wysokie temperatury, nie blakną i nie przebarwiają się też pod wpływem działania promieni ultrafioletowych. Pomimo niezwykłej lekkości, płyty wytrzymują napór śniegu.

 

Funkcjonalne, a zarazem estetyczne zadaszenia z poliwęglanu znajdziesz tutaj: https://www.metal-gum.com/zadaszenia-z-poliweglanu. Można zdecydować się na gotowy daszek albo jeśli mamy nietypowe wymagania zamówić jego przycięcie, połączenie w całość z innym lub wykonanie z segmentów, tak aby wymiarami odpowiadał naszym potrzebom. Zamówienie wymarzonego przez nas daszku na wymiar też nie stanowi problemu. Większość daszków nadaje się do samodzielnego montażu, jednak jeśli tylko mamy taka potrzebę można to zlecić firmie od której go zakupiliśmy.

 

Solidność oraz estetyka sprawiają, że daszek poliwęglanowy to jedno z najlepszych rozwiązań, jeśli chcemy osłonić nasz taras. Jego dodatkową zaletą jest cena, która w stosunku do jakości wypada bardzo korzystnie.

 

Czytaj również: Dlaczego warto wybrać deski kompozytowe na wykończenie tarasu?

Źródło: artykuł partnerski / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 19120 użytkowników

Użytkownicy online (5)

gości: 554

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >