Zamki wpuszczane kontra nawierzchniowe — które warto wybrać?

Zamki wpuszczane kontra nawierzchniowe — które warto wybrać?

Zamki w drzwiach są gwarantem bezpieczeństwa. Jednak, aby zyskać pewność, że nikt niepowołany nie wtargnie do naszego domu, musimy wcześniej dokonać wyboru pomiędzy zamkami wpuszczanymi a nawierzchniowymi. Poniżej dowiesz się, czym różnią się oba rodzaje zamków i gdzie najlepiej je kupić.

Gdzie warto kupować zamki do drzwi?

Kiedy remontujemy dom lub dopiero się budujemy, powinniśmy zwrócić uwagę na kupowanie drzwi jak najlepszej jakości. W końcu ich główną funkcją ma stać się ochrona bezpieczeństwa wszystkich domowników, dlatego nieodpowiedzialne jest w tym przypadku wybieranie produktów niskiej jakości. Najrozsądniejsze będzie zatem zakupienie wybranego rodzaju zamków na stronie internetowej gerda.pl.

 

Czym są zamki wpuszczane?

Ten rodzaj zamków najczęściej montuje się z powodzeniem w drzwiach zewnętrznych. Aby otworzyć drzwi z zamkiem wpuszczanym, trzeba przekręcić klucz i w tym momencie dochodzi do przesunięcia ryglowania, a następnie otwarcia drzwi. Wielu producentów decyduje się na zamontowanie większej ilości rygli oraz wykorzystanie materiału, którego nie będzie można w żaden sposób przewiercić.

 

Zamki wpuszczane kontra nawierzchniowe — które warto wybrać?

 

Czytaj również: Zabezpieczenie domu przed intruzami - jak zmieniało się na przestrzeni lat?


Te zamki umiejscowione są wewnątrz skrzydła drzwi. Dlatego też musimy zakupić drzwi, w których został już zamontowany takie zamek lub te, które mają specjalne wycięcie. W przeciwnym razie będziemy musieli ciąć nowe drzwi, co może stanowić dla wielu osób spory problem.

 

Pamiętaj o wkładce do zamka

Aby móc cieszyć się z właściwości, które posiadają zamki wpuszczane, koniecznie trzeba zamontować dodatkową wkładkę. Jego podstawową funkcją jest przede wszystkim możliwość włożenia do zamka klucza.

 

Czym wyróżniają się zamki nawierzchniowe

Innym popularnym zamkiem do drzwi są modele nawierzchniowe. Montowane są one wewnątrz mieszkania lub pokoju. Aby zamknąć lub otworzyć drzwi trzeba przekręcić rygiel w zamku. W dzisiejszych czasach zamek nawierzchniowy powinien służyć jako jeden z zamków zabezpieczających wejście do domu. Zazwyczaj zamki nawierzchniowe wykorzystuje się jako dodatkową ochronę domu, a nie jako jedyny zamek w drzwiach wejściowych. Jeśli natomiast chcemy zyskać większą prywatność w pokoju, to z powodzeniem możemy stawiać właśnie na zamki ten typu.

 

Czytaj również: Zabezpieczenie domu przed włamaniem kamerą WiFi - czy to skuteczna ochrona?

Źródło: artykuł partnerski / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19149 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 273

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >