Zamknięty rachunek powierniczy i brak umowy rezerwacyjnej, czyli jak bezpiecznie kupić nowe mieszkanie

Zamknięty rachunek powierniczy i brak umowy rezerwacyjnej, czyli jak bezpiecznie kupić nowe mieszkanie

Kupującemu w czasie poszukiwań mieszkania towarzyszą skrajne emocje. Z jednej strony cieszy myśl o własnym „M”, a z drugiej przeraża ilości formalności oraz ryzyko niepowodzenia inwestycji. Szczególnie w przypadku nowo powstających nieruchomości. Czy zamknięty rachunek powierniczy i brak umowy rezerwacyjnej to gwarancja bezpieczeństwa transakcji?

 

Zakup mieszkania to ważne wydarzenie w życiu każdego człowieka. Szeroki wybór ofert z rynku wtórnego i pierwotnego sprawia, że każdy może znaleźć taką na miarę swoich potrzeb. Jednak to propozycje deweloperów cieszą się większym zainteresowaniem kupujących. Szczególnie ludzi młodych, którzy nabywają pierwsze w życiu lokum. W tej grupie zarówno single, jak i małżeństwa preferują mieszkania z rynku pierwotnego i poszukują nie tylko dobrej lokalizacji, lecz także jasności w sprawach formalnych.

ZORA Wilanów wychodzi naprzeciw oczekiwaniom młodych inwestorów, wspierając ich w finansowaniu inwestycji oraz łącząc zamknięty rachunek powierniczy z brakiem umowy rezerwacyjnej.

 

 

Czytaj również: Poznaj uroki Koninka

 

Bezpieczny zakup marzeń – po co rachunek powierniczy?


W miastach takich jak Warszawa, Kraków, czy Wrocław osoby zainteresowane zakupem mieszkania decydują się zazwyczaj na inwestycje dopiero powstające. Wiele osób z dużą ostrożnością podchodzi do takich transakcji. Obawy są jednak niesłuszne, gdyż zgodnie z ustawą z dnia 29 kwietnia 2012 o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego deweloper jest zobowiązany gromadzić środki finansowe na tzw. rachunku powierniczym. Istnieją dwa rodzaje rachunku powierniczego – otwarty i zamknięty. Niewielu deweloperów decyduje się jednak na zamknięty rachunek powierniczy. Co to oznacza dla inwestora?

 

Zamknięty rachunek powierniczy – bezpieczeństwo dla inwestora


Rachunek powierniczy to sposób na podniesienie prestiżu i zwiększenia zaufania wśród klientów. Ze względu na wysokie koszty założenia i obsługi nie każdy deweloper może zdecydować się na takie rozwiązanie. Zwłaszcza w przypadku firm, które finansują inwestycję ze środków zgromadzonych z bieżących wpłat klientów. Dlatego tylko deweloperzy o ugruntowanej pozycji na rynku i stabilnej sytuacji finansowej mogą pozwolić sobie na założenie rachunku powierniczego. Tak jest w przypadku White Stone Development, który na warszawskim rynku odpowiada za inwestycję ZORA Wilanów.

White Stone Development, jako jedna z nielicznych firm, oferuje swoim klientom zamknięty rachunek powierniczy, co oznacza, że bank wypłaca deweloperowi środki pieniężne dopiero po otrzymaniu umowy przenoszącej na nabywcę prawo własności nieruchomości. W przypadku otwartych rachunków powierniczych takie wpłaty odbywają się sukcesywnie – po zakończeniu każdego etapu budowy.

W naszej ofercie posiadamy mieszkania o najbardziej poszukiwanych rozkładach i metrażach, które cieszą się szczególnym zainteresowaniem ludzi młodych. Ponieważ chcemy spełnić oczekiwania naszych klientów i zapewnić im bezpieczeństwo, inwestycja ZORA Wilanów posiada zamknięty rachunek powierniczy, dzięki czemu zakup pierwszego w życiu mieszkania jest całkowicie bezpieczny – mówi przedstawiciel dewelopera.

 

 

Czytaj również: Doskonałe rozwiązanie także do instalacji solarnych

 

Brak umowy rezerwacyjnej – zaufanie podstawą inwestycji


Zdecydowana większość nowych mieszkań jest nabywana w ramach kredytów hipotecznych zawieranych na 30 lat. Stąd też wybór konkretnej inwestycji musi być rozsądny i przemyślany. Deweloperzy oferują klientom czasowe promocje i rabaty, co sprawia, że nabywcy mają niewiele czasu na podjęcie decyzji. Znacząco obniżona cena lub miejsce garażowe gratis sprawiają, że niektórzy podejmują decyzje zakupowe pod wpływem chwili.

Klient, aby zarezerwować mieszkanie, które w momencie podjęcia decyzji jest jeszcze w budowie, zazwyczaj zawiera z deweloperem umowę rezerwacyjną. Jej zerwanie przeważnie wiąże się z utratą pewnej sumy pieniędzy.

White Stone Development, w trosce o komfort młodych inwestorów, całkowicie zrezygnował z umowy rezerwacyjnej. Klient, aby zarezerwować mieszkanie, musi jedynie słownie zadeklarować taką chęć. Jeśli po kilku dniach zdecyduje się na zakup lokum i potwierdzi swoje stanowisko, jego rezerwacja zostaje przedłużona – bez kosztów i pisemnych zobowiązań.

Pozwala to na spokojne załatwienie formalności związanych z kredytem, wyjaśnienie wszelkich wątpliwości lub sprzedaż innej nieruchomości – wyjaśnia deweloper.

Źródło: cormedia / budnet.pl
Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 19127 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 150

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >