Zaparszamy do dyskusji na temat zagospodarowania terenu wokół krakowskiego teatru im. Juliusza Słowackiego

Zaparszamy do dyskusji na temat zagospodarowania terenu wokół krakowskiego teatru im. Juliusza Słowackiego

– Właściwie wszystko jest: piękny, historyczny teatr, Planty z pomnikami, ławkami i altaną koncertową, trawniki, klomby, cisy, spory plac i urocze kwietniki – opowiada Krzysztof Głuchowski, dyrektor Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. – Tylko życia jakoś nie ma, nikt się nie zatrzyma na dłużej, nikt nie usiądzie, kawy nie wypije, książki nie przeczyta… Serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniu i dyskusji. Teatr im. Juliusza Słowackiego – foyer, 18 listopada 2017, godz. 11.00 Czytaj dalej

 

Ta przestrzeń: z teatrem, muzeum, kościołem, mogłaby być kolejnym ważnym placem miejskim. Tętniącym życiem salonem Krakowa. Stale, a nie tylko w momencie spektakli. Co zmienić i co poprawić, by jeden z symboli Krakowa zyskał lepsze otoczenie?

Studenci już zaczęli pracę nad swoimi projektami – środowe (8.11.) spotkanie w Teatrze Słowackiego pozwoliło im zapoznać się z obszarem opracowania, poznać opinie swoich opiekunów oraz wysłuchać ich wskazówek co do prac projektowych. O tym, jakie będą efekty ich działań, będzie można przekonać się już za 8 dni.


projekty zmian przestrzeni publicznej „Wokół Słowaka”.

 

Czytaj również: Zwycięskie miasta w konkursie Eco-miasto 2017


Teatr Słowackiego to jeden z najładniejszych krakowskich budynków, który przyciągać powinien nie tylko bogatą ofertą artystyczną, ale także atrakcyjną przestrzenią, która go otacza. To miejsce, które każdego dnia mijają tysiące ludzi: tutejszych i przyjezdnych, krakowian i turystów; to brama wiodąca z krakowskiego węzła przesiadkowego na Rynek, która – poza kilkoma ławkami na Plantach – oferuje niewiele albo zgoła nic.


Nad tym, w jaki sposób uczynić tę przestrzeń ciekawą i przyjazną, zastanowimy się wspólnie już 18 listopada 2017 r. (start o godz. 11.00 w głównym foyer Teatru im. Juliusza Słowackiego) wraz ze studentami architektury z krakowskich uczelni, których prace koordynować będą profesorowie: Krzysztof Ingarden i Piotr Gajewski. Prezentację studenckich prac i pomysłów podsumuje debata, w której wezmą udział zaproszeni goście: architekci, urbaniści, władze miasta i województwa oraz przedstawiciele „Słowaka”, na czele z Dyrektorem Krzysztofem Głuchowskim, głównym inicjatorem warsztatów.


projekty zmian przestrzeni publicznej „Wokół Słowaka”.

 

Czytaj również: Zapraszamy do głosowania w konkursie „Innowacyjny Produkt Rolniczy 2017”

 

Program:

11:00 – 11:30 prezentacje

Studenci architektury z Politechniki Krakowskiej i Krakowskiej Akademii we współpracy z opiekunami – profesorami: Piotrem Gajewskim i Krzysztofem Ingardenem, zaprezentują swoje projekty zmian przestrzeni publicznej „Wokół Słowaka”.

11.30 – 13:30 debata

 

projekty zmian przestrzeni publicznej „Wokół Słowaka”.

 


Przedstawiciele władz i instytucji samorządowych, architekci i konserwatorzy wezmą udział w debacie na temat zmian w otoczeniu Teatru im. J. Słowackiego. Co zrobić, by część z tysięcy osób, przechodzących codziennie obok Teatru, chciała się w jego otoczeniu zatrzymać i spędzić czas wolny? Czy Plac Św. Ducha powinien być parkingiem? Czy w otoczeniu „Słowaka” jest miejsce na współczesną architekturę?

 

 


2017-11-13
Źródło: AktywniObywatele / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 18602 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 190

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >