# Zostań w domu - co robić, aby ten czas wykorzystać pożytecznie

# Zostań w domu - co robić, aby ten czas wykorzystać pożytecznie

Zostań w domu – radzą lekarze i wszyscy wokół. No dobrze, ale co robić w domu przez dwa tygodnie, zwłaszcza kiedy nie możemy zaprosić gości, pójść do kina, czy na jogę? Dla jednych to przymusowa kwarantanna, dla innych 30 dni zasiłku opiekuńczego. Fakt jest taki, że powinniśmy jak najwięcej czasu spędzać teraz w swoich czterech ścianach. Czym zająć się poza codziennymi czynnościami, żeby się nie zanudzić? Czytaj dalej

 

# Zostań w domu - co robić, aby ten czas wykorzystać pożytecznie

Związany w koronawirusem pobyt w domu  można wykorzystać efektywniej, niż snując się z kąta w kąt. Już teraz warto zastanowić się, co możemy robić razem ze wszystkimi mieszkańcami domu. Jeśli nie mamy możliwości zdalnej pracy, wykorzystajmy mądrze nadchodzące tygodnie na odpoczynek i nadrobienie zaległości niekoniecznie w serialach, czy w grach komputerowych. Jeśli tęsknicie za dalszą rodziną i przyjaciółmi, koniecznie umówicie się na czat wideo, w którym może wziąć udział nawet kilkanaście osób. To samo zaproponujcie starszym dzieciom, którym trudno jest wysiedzieć w domu, bez kontaktu z rówieśnikami. Codzienne rozmowy i odrobina humoru podniosą nastrój nam wszystkim. 


# Zostań w domu - co robić, aby ten czas wykorzystać pożytecznie

 

Czytanie i planszówki

Dwa tygodnie w domu to świetna okazja dla młodszych do trenowania tej umiejętności, rozmiłowania się w czytaniu i ewentualnego nadrobienia braków w lekturze. Czytanie małym dzieciom to jedno z najbardziej więziotwórczych i intelektualnie stymulujących zajęć. Dorośli też mają zapewne w swoich domach jeszcze sporo nieprzeczytanych lektur, czy wartych obejrzenia magazynów wnętrzarskich. W Internecie można znaleźć sporo wartościowych portali o designie i sztuce, które każdy z nas powinien przejrzeć, jeśli nie mamy możliwości wybrać się na wystawę, do muzeum, czy galerii. Właśnie teraz nadszedł czas, by to nadrobić.  Na rynku jest także wiele znakomitych gier planszowych. Granie w gry to w ogóle świetny sposób na spędzanie wolnego czasu razem z całą rodziną – można to robić zarówno z maluchami, jak i nastolatkami. Jeśli znudzą się wam planszówki, pograjcie wspólnie w dobre i sprawdzone statki czy jengę.

 

Czytaj również: Szybki, wiosenny remont mieszkania - prace, które możemy przeprowadzić samodzielnie, bez pomocy fachowców


# Zostań w domu - co robić, aby ten czas wykorzystać pożytecznie

Narożnik Massimo/Gala Collezione

 

W zdrowym ciele zdrowy duch

Kiedy okoliczne siłownie, baseny i studia jogi są zamknięte na cztery spusty, zaproponujcie jakąś formę ruchu całej rodzinie. Jest wiele treningów, które można wykonać w domu, bez użycia specjalistycznego sprzętu. Największym plusem ćwiczenia we własnym salonie jest to, że trening można zaplanować w każdej chwili. Poziom ćwiczeń dostosujmy do naszych możliwości, a czas umilmy sobie ulubioną muzyką. Spacery są jak najbardziej wskazane, ale w bardzo okrojonym gronie. Pamiętajmy o zdrowym odżywianiu. Wyciągnijmy książki kulinarne, spróbujmy zrobić z całą rodziną coś vege.


# Zostań w domu - co robić, aby ten czas wykorzystać pożytecznie

Narożnik Fava/Gala Collezione

Sprzątanie i dom

Czy Wasze dzieci są w stanie poświęcić 20-30 minut dziennie na odkurzenie mieszkania, sprzątnięcie łazienki albo wyjęcie naczyń ze zmywarki? Wbrew pozorom i… protestom, tego rodzaju czynności są zdecydowanie w zasięgu ich możliwości. A jeśli kilka osób w rodzinie poświęci codziennie taki krótki czas na sprzątanie, dom będzie lśnił. Może jest to dobry moment na większe prace, np. poszukanie pomysłu na metamorfozę salonu, czy sypialni? Idzie wiosna, pomyślmy na spokojnie o zmianach we własnych domach. W komputerze i na telefonie obejrzymy najnowsze propozycje mebli polskich producentów, np. Gala Collezione. Sprawdźmy ich wymiary, wybierzmy kolor, liczbę modułów, funkcje specjalne i cieszmy się, że w nowy sezon wejdziemy z całkowicie odmienionym wnętrzem!

 

Czytaj również: Dlaczego w diecie małych dzieci powinien znaleźć się karp?

 

# Zostań w domu - co robić, aby ten czas wykorzystać pożytecznie

Fotel Frida


Źródło: OKK PR / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 15818 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 98

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >