Brykiet czy drewno - czym palić?

« Powrót do grupy: Kominki od A do Z

Stron: 7 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3 4  ▸  ▸▸

2 stycznia 2013, 20:46

Zgadzam sie: good 0 bad

brykiet z Rumuni jest bd jak nie najlepszy pozdrawiam

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

12 stycznia 2013, 11:16

Zgadzam sie: good 0 bad

witam . mam takie pytani ile spalacie brykietu na zimę .

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

5 lutego 2013, 06:55

Zgadzam sie: good 0 bad

Marketingowcy wy serio nie widzicie że tymi reklamowymi postami przysparzacie jedynie pogardy dla reklamowanej firmy? Przecież większość czytających ten temat nie kupi już brykietu z Barlinka czy tego drugiego bo ślepy widziałby że to marketingowy bełkot. Brykiet to sprasowane trociny, nijak ma się do suchego sezonowanego drewna ludzie nie dajcie się nabrać. A śmietnik w domu jest okropny z tych trocin.

Zgłoś | Cytuj | Link

5 lutego 2013, 06:55

Zgadzam sie: good 0 bad

Marketingowcy wy serio nie widzicie że tymi reklamowymi postami przysparzacie jedynie pogardy dla reklamowanej firmy? Przecież większość czytających ten temat nie kupi już brykietu z Barlinka czy tego drugiego bo ślepy widziałby że to marketingowy bełkot. Brykiet to sprasowane trociny, nijak ma się do suchego sezonowanego drewna ludzie nie dajcie się nabrać. A śmietnik w domu jest okropny z tych trocin.

Zgłoś | Cytuj | Link

11 kwietnia 2013, 19:18

Zgadzam sie: good 0 bad

wita.mam założony świeżo kominek...tzn paliłem kilak tygodni ,jednak nie byłem przygotowany na całą zimę co do ilości drzewa- zacząłem czytać i spróbowałem brykietu- bez porównania jeśli chodzi o wartości kaloryczne, czystość i funkcjonalność...- nawet cena jest przystępna - tylko powiedzcie mi panowie( panie) - którzy macie doświadczenie - słyszałem że brykiet wytwarza za dużą temperaturę w kominkach i padają uszczelki....czy jest możliwość przegrzania wkładu kominkowego , czy innego zagrożenia związanego np z awarią uszczelek czy innych złączy...nie znam się na tym, dlatego pytam.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

4 września 2013, 22:59

Zgadzam sie: good 0 bad

Jeśli ktoś rozważa zakup wynalazku, który nazywa się kominekblok, to nie polecam. Ma to swoje wady i zalety, które opisałem na swojej stronie http://marekmika.blogspot.com/2013/09/skok-w-bok-kominek-blo k.html

Zgłoś | Cytuj | Link

26 września 2013, 14:44

Zgadzam sie: good 0 bad

Dobrym materiałem opałowym może być też pellet warunkiem użycia pelletu jest zastosowanie specjalnych koszy które umieszcza się wewnątrz wkładu kominkowego. Przy zastosowaniu w/w kosza można również używać drobne kawałki drewna jak i zrębkę drzewną. Posiadanie takiego kosza przyczynia się do znacznych oszczędności, ponieważ można wykorzystać podczas palenia dużo tańszy opał.
Dołączam link do broszury reklamującej taki kosz: http://gardenika.eu/images/kosz_kominkowy.pdf

Zgłoś | Cytuj | Link

19 października 2013, 11:54

Zgadzam sie: good 0 bad

a ja używam brykietu do podtrzymania ognia w piecu...

Zgłoś | Cytuj | Link

2 listopada 2013, 10:55

Zgadzam sie: good 0 bad

Brykiet brykietowi nie równy. Jeden pali się jak drewno, inny znów żarzy się jak powinien brykiet. Po jednym zostaje dużo popiołu, po innym mniej. Jeden jest z trocin drzew liściastych, jeszcze inny z mieszanych, z dodatkiem trocin drzew iglastych. Ja paliłem już wieloma brykietami w kominku, wiele przetestowałem, wiele sprawdziłem.

Obecnie udało mi się znaleźć sposób, żeby do kominka dokładać raz na dobę. Wszystkie te testy, pomysły, opinie znajdziesz na moim blogu.

Zgłoś | Cytuj | Link

25 listopada 2013, 08:11

Zgadzam sie: good 0 bad

ja u siebie pale tylko brykietem bo jednak jest tańszy i do tego nie brudzi tak przewodów kominowych - to jest plus bo przynajmniej się nie brudzisz

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 7 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3 4  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19131 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 312

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >