Budowa domu-koszty

« Powrót do grupy: Stawiamy ściany

Stron: 10 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3 4 5  ▸  ▸▸

25 lutego 2016, 13:34

Zgadzam sie: good 0 bad

Chyba trzeba liczyć około 300 tysięcy na budowę domu

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

2 marca 2016, 07:43

Zgadzam sie: good 0 bad

Trzeba liczyć też koszty dodatkowe, wiadomo. Dochodzą jeszcze koszty sprzątania działki, robót ziemnych, materiałów. Sporo tego jest. Trzeba liczyć się z tymi dodatkowymi kosztami.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

2 marca 2016, 08:14

Zgadzam sie: good 0 bad

Nie zapominajmy o zatrudnieniu kierownika budowy, który będzie nadzorowa postępy pracy. To tez jest bardzo wazna i odpowiedzialna funkcja.

Zgłoś | Cytuj | Link

2 marca 2016, 09:14

Zgadzam sie: good 0 bad

No i koszty instalacji grzewczej. U nas montażem instalacji gazowej zajmowała się firma Gal-Gaz. Teraz zajmuje się konserwacją i dostawą LPG. Bardzo cenimy sobie z żoną tę kompleksową usługę.

Zgłoś | Cytuj | Link

2 marca 2016, 10:07

Zgadzam sie: good 0 bad

Warto szukać firm, które zajmuj się wieloma działaniami budowlanymi. Ja kruszywo kupowałem od http://kruszywaelblag.pl/, transport miałem załatwiony, więc nie musiałem się już o to martwić.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

2 marca 2016, 10:48

Zgadzam sie: good 0 bad

Warto też wynająć doswiadczoną ekipę do prac ziemnych, która będzie miała odpowiednie sprzęty, zeby szybko wykopać fundamenty, zasypać rury, itd.

Zgłoś | Cytuj | Link

2 marca 2016, 11:31

Zgadzam sie: good 0 bad

zgadzam się, ze dostawca kruszywa jest bardzo wazny. Ja zdecydowałem się na podjęcie współpracy z firmą http://www.phu-leszczynski.pl/ i bardzo dobrze ja wspominam. Przede wszystkim dlatego, ze nie ograniczałem się tylko do ziemi lub żwiru, ale też zamawiałem kamienie, grys i kostkę granitową. Wszystko za jednym razem.

Zgłoś | Cytuj | Link

3 marca 2016, 07:26

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja jestem zdania, ze nie ma co oszczędzać na materiałach, w końcu to jest dom, w którym mamy zamiar mieszkać do końca życia. Więc materiały powinny być najwyzszej jakości. Wtedy trzeba to uwzględnić również w wysokości kredytu, który planujemy wziać. Teraz bez doradcy finansowego jest to raczej trudne, a wkład własny z roku na rok rośnie...

Zgłoś | Cytuj | Link

3 marca 2016, 08:14

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja nie miałem nigdy tyle cierpliwości. Wolałem kupić sobie mieszkanie od dewelopera . Dużo szybciej, dużo mniej zachodu, można się było od razu wprowadizć.

Zgłoś | Cytuj | Link

24 marca 2016, 10:02

Zgadzam sie: good 0 bad

Jeżeli chodzi o koszty budowy domu, to zazwyczaj wychodzi więcej niż się zaplanowało :) Zawsze pojawią się nieprzewidziane wydatki, albo stwierdzi się, że buduje się na całe życie, więc kupi się coś lepszego niż początkowo zakładało :)


-------
www.geooptima.com

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 10 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3 4 5  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Rozbiórki Liczba postów: 107 Grupa: Stawiamy śc... A propos takich czynności jak skup złomu to warto pamiętać, że dobrze jest zezłomować starą niepotrzebną pralkę czy z gospodarstwa rolnego pług itd.
  • jakiej firmy tynk silikonowy? Liczba postów: 92 Grupa: Stawiamy śc... Szanowna Pani, Tynk modelowany Foveo-Tech TSS 05 bez przeszkód można aplikować na różne powierzchnie, w tym na powierzchnie mocno nasłonecznione. Tynk jest odpo...
  • Stres i nerwy przy budowie domu i kredytach - jak... Liczba postów: 9 Grupa: Stawiamy śc... Budowa domu i kredyty to zwykle związane ze stresem i nerwami, ponieważ oba te procesy wymagają dużego zaangażowania finansowego, czasowego i emocjonalnego. Jed...
  • czy warto budować dom ze ścian jednowarstwowych Liczba postów: 135 Grupa: Stawiamy śc... Hej, jeśli korzystacie z materiałów wienerberger to zerknijcie na ten ich konkurs, bo mogą Wam zwrócić za nie pieniądze: https://www.budogram.pl/konkurs
  • Jakie kupić narzędzia? Liczba postów: 4955 Grupa: Stawiamy śc... Ja polecam przede wszystkim kupowanie zestawów, dostępne są np. zestawy kluczy trzpieniowych, torx, płaskich, nasadkowych, szczękowych, otwornic oraz zestawy un...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19159 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 333

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >