Budowa domu energooszczędnego

« Powrót do artykułu: Budowa domu energooszczędnego | « Powrót do grupy: Budowa i remont

Stron: 4 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3 4  ▸

30 sierpnia 2019, 07:19

Zgadzam sie: good 0 bad

Budowa mojego domu energooszczędnego niedawno się zakończyła. Jeżeli poszukujecie sprawdzonych fachowców z okolic Lublina, którzy zajmują się budowaniem domów energooszczędnych to skontaktujcie się z RS-DOM. Oni wybudowali mój dom, w którym obecnie mieszkam i mogę powiedzieć że wykonali kawał świetnej roboty.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

27 września 2019, 10:23

Zgodnie z obowiązującymi warunkami technicznymi już teraz istnieje obowiązek budowania domów energooszczędnych, o wskaźniku zapotrzebowania na energię na ogrzewanie, wentylację i przygotowanie ciepłej wody EP na poziomie zaledwie 95 kWh/m2rok. Od 2021 roku wartość ta zostanie jeszcze obniżona do 70 kWh/m2rok. Oznacza to, że już teraz trzeba projektować dom z uwzględnieniem solidnej termoizolacji z użyciem styropianu grafitowego, ciepłych okien i wentylacji z odzyskiem ciepła.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

19 października 2019, 13:57

Instalacja instalacją, ale potem ceny rachunków za prąd mogą zwalić z nog :D My teraz niedawno zmieniliśmy dostawcę na pulsar energia i mamy nadzieje na mniejsze rachunki, na co na szczęście się zapowiada

Zgłoś | Cytuj | Link

26 listopada 2020, 18:57

Jak zatem wybudować dom oszczędny w ekspolatacji...ZATRUDNIĆ FIRMĘ budującą domy energooszczędne! Po co sobie dokłądac problemów, skoro można zatrudnić firmę, która wszystko zrobi za nas. A my na koniec wchodzimy i jedyne co nam pozostaje to wykończenie i urządzanie po swojemu (ulubiona część:). Polecam zatrudnić taką firmę budującą domy energooszczędne czy zeroenergetyczne. Technologia budowania takich domów, pozwala je wybudować nawet w kilka tygodni! I ma się spokojną głowę, bez biegania po urzędach i pilnowania wszystkiego na każdym kroku. Ja jestem zadowolona, że decydując się na prefabrykowany dom zeroenergetyczny, wybrałam firmę budującą domy zeroenergetyczne BOX HAUS https://box-haus.pl/dom-zeroenergetyczny . Polecam każdemu, kto myśli o samodzielnej budowie domu zeroenergetycznego. Szkoda życia na ogarnianie takich rzeczy samemu, a wcale drożej nie wychodzi.

Ten post był edytowany przez akacja6 dnia: 26 listopada 2020, 18:59
Zgłoś | Cytuj | Link

6 grudnia 2020, 11:02

Jeżeli planujecie fotowoltaika to koniecznie ogrzewanie na podczerwień dzięki czemu nie bedziemy ponosic kosztów póżniejszego ogrzewania , na poniższej stronie są wyliczenia ile taka instalacja będzie kosztować https://remont.biz.pl/ogrzewanie-na-podczerwi en/

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

9 grudnia 2020, 12:50

Ja sie ju z zdecydowałam i uwazam,że to był sztrzał w dziesiątkę. Ja mam panele fotowoltaiczne z Kratek i uważam, że to była bardzo dobra decyzja.

Zgłoś | Cytuj | Link

22 grudnia 2020, 18:22

Znam wiele osób, które w tym roku zdecydowały się na montaż fotowoltaiki na swoim domu. Wystarczyło przeliczyć roczne zużycie prądu i odnieść to do kosztu montażu i ceny paneli, by okazało się kiedy inwestycja się zwróci. Z tego co wiem większość ze znajomych skorzystała z tej oferty - https://watomat.pl/instalacje-fotowoltaiczne- slaskie/fotowoltaika-katowice fotowoltaiki w Katowicach. Może i Wy znajdziecie coś dla siebie.

Zgłoś | Cytuj | Link

22 grudnia 2020, 22:42

Zawsze można zamówić kosztorys u wykonawcy przed samym podjęciem decyzji. Np. na stronie Abc Sun Energy Grupa można wypełnić taki formularz, aby otrzymać wstępną wycenę.

Zgłoś | Cytuj | Link

28 grudnia 2020, 18:11

Myślę, że prąd z paneli to przyszłość, same korzyści a w dodatku mogą z niej korzystać także przedsiębiorcy bo jest możliwa fotowoltaika dla firm więc także właściciele firmy mogą sporo zaoszczędzić, trzeba tylko w każdym przypadku dobrać odpowiednie konstrukcje pod panele fotowoltaiczne i zlecić montaż odpowiednim fachowcom, możliwe, że pomogą również wybrać najlepszy inwerter sieciowy. Na rynku jest mówiąc szczerze duży wybór jeśli chodzi o firmy zaopatrujące instlacje od A do Z, warto jednak zastanowić się, czy hurtownia fotowoltaiczna w zupełności nam nie wystarczy.

Zgłoś | Cytuj | Link

12 stycznia 2021, 17:36

Ogrzewanie na podczerwień ma coś w sobie. Trochę to działa jak nasze słońce. Latem bardzo fajnie wyczuwamy ciepło tego promieniowania. I jest to dla nas jak najbardziej komfortowe i naturalne. W dodatku takie panele Eco Partner łatwo spiąć z panelami PV na dachu i można mieć całkiem fajne i właściwie jedno z tańszych w eksploatacji instalacji do ogrzewania domu. Nawet koszty inwestycyjne w takim przypadku nie są wysokie.

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 4 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3 4  ▸

Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy

Ostatnio na forum

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 17214 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 280

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >