Budowa domu na gruncie klasy IIIb

« Powrót do grupy: Ekspert prawa budowlanego

8 września 2015, 14:45

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam serdecznie,
Chciałabym zakupić działkę pod budowę domu. Znalazłam idealną dla nas jednak nie jest to działka budowlana a pole, dokładniej w KW widnieje jako grunty orne, pastwiska.
Działka jest usytuowana przy drodze głównej, przylega z obu stron oraz tylnią częścią do działek już zabudowanych. W UG uslyszałam ze nie ma możliwości budowy domu gdyż grunt ma III klasę gleb (dokładniej III b) i tylko rolnik mógłby tam postawić dom.
Czy ktoś z Państwa mógłby udzielić odpowiedzi na pytanie jaka jest realna szansa na budowę domu na tej działce? Jakie są możliwości, ewentualne koszty procedury, czas? Czy jest sens się w to pchać? Obiło mi się o uszy "odrolnienie" lub "posiadanie ha pola" ale jak to jest dokładnie?
Byłabym ogromnie wdzięczna za jakieś podpowiedzi w tej sprawie.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

22 października 2015, 11:23

Zgadzam sie: good 0 bad

ja wlasnie jestem na etapie zakup działki/badania gruntu, jak na razie skontaktowałem się z firmą www.geotest.biz.pl i ciesze sie bardzo, że bede mogl w koncu pociągnąć tę sprawę do konca, juz mi to troche ciążyło - nie powiem, że nie.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

29 kwietnia 2016, 16:04

Zgadzam sie: good 0 bad

ja uważam, że czasem przy złej jakości gleby lepiej sobie darować budowę domu, ewentualnie zastanowić się nad tym jak można poprawić jakość, też właśnie zleciłem badania gruntowe u http://geotech-krakow.pl/ bo planuję budowę

Zgłoś | Cytuj | Link

21 czerwca 2016, 16:33

Zgadzam sie: good 0 bad

Zgadzam się, że lepiej nie ryzykować, tylko wiedzieć z czym ma się do czynienia. M.in. badaniami gruntu zajmuje się Ekolab http://www.ekolab.pl/oferta/konsulting-i-geologia Solidna firma badawcza.

Zgłoś | Cytuj | Link

Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19233 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 241

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >