Budownictwo a Architektura Proszę o Pomoc.

« Powrót do grupy: Porady i opinie

2 października 2007, 12:27

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam. nie wiem czy napisałem ten temat w dobrym dziale ale mam nadzieje ze mi ktoś odpowie na moje pytanie. Otóż niedługo stane przed wyborem uczelni i nie wiem czym różni się Architektura i Urbanistyka od np. Budownictwa (spec. Konstrukcje budowlane i inżynierskie lub Budownictwo i konstrukcje inżynierskie) ? mogłby mi ktoś powiedziec jaka jest różnica między architektem a kimś kto ukończy Budownictwo? z góry dziękuje:) pozdrawiam

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

2 października 2007, 13:07

Zgadzam sie: good 0 bad

Znalalzlam troche teorii o zawodzie architekta. jak dla mnie, to niewiele rózni oba podane przez Ciebie- sam zerknij.
Jest to zawód interdyscyplinarny (łączący wiele dziedzin nauki i techniki). Jako architektów określa się:

artystów, zajmujących się teorią kształtowania przestrzeni i jej związkami ze sztukami pięknymi, a także projektowaniem form
inżynierów, zajmujących się technicznym planowaniem budynków
kierowników budowy, mistrzów budowlanych zajmujących się nadzorem realizacji, zarządzaniem budową i planowaniem terminów i kosztów
Najczęściej architekci łączą wymienione dziedziny działalności, kładąc jednak różny nacisk na poszczególne funkcje. Ponadto jako architektów określa się następujące zawody:

urbanista (architekt miast)
ruralista (architekt terenów wiejskich)
architekt krajobrazu
architekt wnętrz (budynków i pomieszczeń)
W większości krajów zawód inżyniera budownictwa (statyka) jest oddzielony z zawodu architekta i odrębnie nauczany. Architektury naucza się w zależności od kraju na politechnikach (uniwersytetach technicznych), uniwersytetach, wyższych szkołach zawodowych i akademiach sztuk pięknych. Tytuł zawodowy architekta jest tytułem chronionym, tj. można go przyjąć w zależności od lokalnych uregulowań po zdobyciu odpowiedniego wykształcenia lub po ukończeniu praktyki zawodowej.

W Polsce architektów zrzesza jako organizacja zawodowa Stowarzyszenie Architektów Polskich, wykonywanie zawodu wymaga zarejestrowania się w izbie architektó

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

2 października 2007, 13:36

Zgadzam sie: good 0 bad

zgadza sie. teoretycznie różnią się niewiele. ale ciekawy jestem jak jest w praktyce. czy architkci mają większe uprawnienia czy bo Budownictwie można również projektować budynki itd.

Zgłoś | Cytuj | Link

2 października 2007, 14:09

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam
sytuacja wygląda tak, że po Budownictwie jest lepiej. A to dlatego, ze masz większe "pole manewru". Możesz projektować budynki, jak najbardziej- wówczas konieczne jest zrzeszenie w Stowarzyszeniu. I zawsze mozna sie dokształacac juz po studiach. A zawod zwiazany z budownictwem jest ostatnio bardzo na czasie- i specjalisci potrzebni beda zawsze. Zycze powodzenia
Piotr

Zgłoś | Cytuj | Link

2 października 2007, 14:17

Zgadzam sie: good 0 bad

Dziekuje bardzo za odpowiedz. o cos takiego mi chodziło :) czyli bo Budownictwie również można zarobic projekt domku czy czegokolwiek innego tak ? architekt nie ma zadnych dodatkowych uprawnień których po Budownictwie nie można uzyskać ?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

2 października 2007, 15:32

Zgadzam sie: good 0 bad

i jeszcze pytanie czy ktoś kto skończy Budownictwo zeby zaprojektowac budynek będzie w jakis sposób podlegał architektowi ? czy ma wolną rękę w tworzeniu projektów czy jak z tym jest ?

Zgłoś | Cytuj | Link

17 listopada 2020, 23:03

Zgadzam sie: good 0 bad

Projektowanie konstrukcji budowlanych zdecydowanie najlepiej powierzyć specjalistom, takim jak http://konstrukcjeadamczyk.pl/oferta/ . Ta firma ze Szczecina zrealizowała dla nas masę pomysłów na najwyższym poziomie.

Zgłoś | Cytuj | Link

29 września 2021, 10:13

Zgadzam sie: good 0 bad

Chciałabym również zapytać o kładki dla pieszych, które znalazłam na https://www.jansonbridging.pl/pl/rozwiazania/ kladki-pieszo-rowerowe. Jestem urbanistką i muszę znaleźć idealne rozwiązanie dla nowoczesnego osiedla, którego jestem w trakcie projektowania. Może ktoś z Was zna się na tym temacie? Modułowe kładki dla pieszych to rozwiązanie często stosowane dla zapewnienia bezpiecznej tymczasowej organizacji ruchu pieszych lub w ramach nowoprojektowanych inwestycji deweloperskich, urbanistycznych oraz komunikacyjnych.

Zgłoś | Cytuj | Link

Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Odzież robocza Liczba postów: 47 Grupa: Porady i op... Wzmacnianie widoczności marki to istotny element budowania wizerunku w długim terminie. Skutecznym rozwiązaniem może okazać się odzież robocza z nadrukiem, zawi...
  • Wygodna poduszka, jaka? Liczba postów: 82 Grupa: Porady i op... Poduszka musi byc dobrana do twardosci materaca i pozycji w ktorej śpisz. Są rozne wysokosci poduszek z piany termoelastycznej i to jest bardzo ważne, tylko nie...
  • pomnik z rzeźbą? Liczba postów: 128 Grupa: Porady i op... Witam wszystkie osoby, które są zainteresowane tematem naszej rozmowy. Jeżeli szukacie sprawdzonego zakładu kamieniarskiego w Bielsko Białej, to zdecydowanie po...
  • Kręgosłup - rehabilitacja Liczba postów: 62 Grupa: Porady i op... Kręgosłup jest fundamentem naszego ciała, a jego zdrowie ma kluczowe znaczenie dla naszego ogólnego samopoczucia i sprawności fizycznej. Niestety, liczne czynni...
  • Przydomowa oczyszczalnia ścieków - są jakieś minus... Liczba postów: 3 Grupa: Porady i op... A tak poważnie odnośnie zamiany na plusy to ma to odniesienie do ceny. Jeżeli ktoś powiedzmy planuje szambo betonowe (pominę kwestię szczelności) to zapłaci za...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19233 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 202

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >