Ceramika czy beton. Co na dach?

« Powrót do grupy: Technologie i materiały

Stron: 3 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸

27 czerwca 2018, 22:35

Zgadzam sie: good 0 bad

Mam do pokrycia całkiem duży dach i raczej nie chce mieć byle jakiej dachówki. Szukam czegoś na lata (fajnie jakby gwarancja była długa), od dobrej sprawdzonej firmy. Tylko mam dylemat czy iść w betonowe rozwiązania, czy w tradycyjną ceramikę. Beton delikatnie wypada tańszy.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

4 lipca 2018, 20:43

Zgadzam sie: good 0 bad

Tradycyjna ceramika to lepsze rozwiązanie. Na pewno trwalsze. Betonowe dachówki sa malowane na samym końcu i pokrywane powłokami ochronnymi. Przy ceramikach jest odwrotnie - wszystko jest robione przed wypaleniem, więc jakość końcowa jest bardziej trwała.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

5 lipca 2018, 19:45

Zgadzam sie: good 0 bad

Trwałe dachówki z długą gwarancją to na pewno Creaton. O ile się nie mylę to 50 lat. Ma sporo fajnych wzorów i ma i betonowe i ceramiczne. Ale jak tu wyżej podpowiadaja to jednak ceramika wygrywa.

Zgłoś | Cytuj | Link

6 lipca 2018, 09:37

Zgadzam sie: good 0 bad

Pytani ew jakim budżecie chcesz się zmieścić, aczkolwiek jeżeli mam coś polecać to stawiałabym na ceramikę, cenowo wychodzi to rozsądnie, a sama jakość także na wysokim poziomie, na pewno nie będzie powodów do narzekań. Wystarczy wybrać tylko sprawdzonego producenta.

www.Kovaco.pl

Zgłoś | Cytuj | Link

9 lipca 2018, 21:49

Zgadzam sie: good 0 bad

Dokładnie. Ceramika jest dużo trwalszym materiałem i nie ma co się zastanawiać, jeżeli zależy ci na jakości. Z betonowymi bywa różnie. Producenci przeważnie robią je w formach mniejszych, bo łatwiej się kruszą. Ceramiczne bywają większe, a przez to na dach idzie mniej sztuk. A to tez zaleta :) Szybciej się układa, koszt za m2 nie wychodzi aż tak bardzo wyższy niż przy betonowych.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

11 lipca 2018, 19:35

Zgadzam sie: good 0 bad

No to chyba mnie przekonaliście do tych ceramicznych. Musze popatrzeć teraz na wzory by coś odpowiedniego wybrać. Finesse od Creatona wpadła mi w oko. W tej intensywnej czerwonej barwie. Taka trochę wiśnia. I z połyskiem.

Zgłoś | Cytuj | Link

10 sierpnia 2018, 19:57

Zgadzam sie: good 0 bad

A może idź w kierunku takiej dachówki jak Titania? Duża a więc potrzeba mało sztuk na dach, a jak piszesz masz go dość dużo. Ilość dostępnych kolorów powinna zadowolić każdego. Może to bardziej tradycyjny kształt ale ma w sobie coś.

Zgłoś | Cytuj | Link

13 sierpnia 2018, 14:32

Zgadzam sie: good 0 bad

A gdyby tak zrobić dach płaski? W przypadku nieruchomości wcześniej użytkowanych można też taki dach płaski zwyczajnie wyremontować. Możecie poprosić o pomoc specjalistów z firmy Dohmann: http://www.dohmann.pl/remont-dachu-plaskiego< /a>

Zgłoś | Cytuj | Link

13 sierpnia 2018, 15:06

Zgadzam sie: good 0 bad

Ceramika wydaje mi się w obecnych czasach bardziej rozsądnym wyborem. Warto jednak zastanowić się też nad innymi rodzajami materiałów w zależności już od naszego gustu. Podaj budżet jaki posiadasz i wtedy doradzimy.

Ten post był edytowany przez Hale-Frost.pl dnia: 13 sierpnia 2018, 16:58
Zgłoś | Cytuj | Link

14 sierpnia 2018, 21:02

Zgadzam sie: good 0 bad

To że potrzebna mała ilość to też jest jakiś argument. W końcu skoro mam duży dach to sięganie po dachówkę, która może wygenerować jakieś oszczędności jest jak najbardziej sensownym rozwiązaniem. A ta dachówka źle nie wygląda. Tylko szkoda, że jest matowa.

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 3 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • jak długo trwa budowa domu?... Liczba postów: 292 Grupa: Technologie... Świetne projekty domów znajdziecie w Pracowni ArchDOM https://archdom.pl/
  • Jakie okna dachowe? Liczba postów: 141 Grupa: Technologie... Czy do takich okien łatwo jest dopasować rolety?
  • spawanie Liczba postów: 63 Grupa: Technologie... Jeżeli potrzebujecie profesjonalnych narzędzi i akcesoriów do spawania to myślę, że zainteresować Was może także oferta firmy PERUN. U nich znajdziecie wszystko...
  • Gdzie kupić łączniki do drewna? Liczba postów: 20 Grupa: Technologie... Moim zdaniem przy wyborze materiałów budowlanych warto kierować się sklepem. W takich ogólnych marketach budowlanych ciężko jest z profesjonalną pomocą przy wyb...
  • Jakie kupić narzędzia? Liczba postów: 625 Grupa: Technologie... Co do zakupu narzędzi ręcznych, w tym również jeśli chodzi o artykuły elektryczne, metalowe, motoryzacyjne itd. to na pewno warto sprawdzić sobie ofertę hurtown...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19159 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 140

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >