Charakterystyka energetyczna a projekt budowlany

« Powrót do grupy: Ekspert prawa budowlanego

11 grudnia 2018, 13:06

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam,
Mam pytanie dotyczące charakterystyki energetycznej budynku i pozwolenia na budowę. Jak to w praktyce wygląda, gdy składamy projekt budowlany z załączoną charakterystyką? Dokładnie chodzi mi o przypadek gdy mamy już zrobiony projekt budowlany, do którego robimy dopiero charakterystykę i w której nie wychodzi wskaźnik EP. I co wtedy zrobić? Czy projekt z taką charakterystyką zostanie przyjęty w urzędzie czy może zostanie odrzucony? Sprawa dotyczy budynku produkcyjnego/magazynowego/technologicznego. W przypadku przebudowy wystarczy spełnić warunek wsp. U przegród, a dla nowego budynku dodatkowo EP (wskaźnik energii pierwotnej).

Art. 5 Prawa budowlanego mówi, że budynek musi spełnić pkt. 1 f) oszczędność energii i izolacyjności cieplnej.

Charakterystykę energetyczną trzeba dołączyć do projektu budowlanego (wymaganie z Rozporządzenia Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego). I według tej charakterystyki energetycznej budynek nie spełni wymogu oszczędności energii w zakresie EP.
Jak do takiej sytuacji podchodzą urzędy? Czy wymóg ten musi być spełniony czy są może jakieś odstępstwa.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

22 grudnia 2018, 20:54

Zgadzam sie: good 0 bad

Wydaje mi się, iż jest to w szczególności uzależnione od biura projektowego a także ich projektu. Jeśli zajmują się tym profesjonaliści to nie ma się czego obawiać. Ja na przykład projekt zleciłem specjalistom z http://ekspertyza-budowlana.pl/

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

23 października 2019, 12:43

Zgadzam sie: good 0 bad

polecam poczytać fachowy artykuł na ten temat https://www.fachowyinstalator.pl/charakterystyka-energetyczn a-budynku-kiedy-wymagana/

Zgłoś | Cytuj | Link
Zgłoś | Cytuj | Link

Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19159 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 312

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >