Co sądzicie o automatyce w domu?

« Powrót do grupy: Inteligentny dom

Stron: 6 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3 4  ▸  ▸▸

27 lipca 2011, 09:30

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam. W związku z coraz większym zainteresowaniem systemami inteligentnych domów oraz brakiem jednego czytelnego forum postanowiłem takowe założyć. Prowadzę to forum jako osoba hobbistycznie interesująca się nowinkami technicznymi nie związana z żadną firmą. Korzystanie z forum jest bezpłatne (wymaga tylko rejestracji). Z czasem znajdą tu Państwo obiektywne informacje na temat różnych systemów. Do korzystania z forum zapraszam osoby posiadające już inteligentny dom, osoby zainteresowane jego wykonaniem, firmy instalatorskie i producentów.
Na stronach forum możliwa będzie wymiana doświadczeń jak również szybkie uzyskanie odpowiedzi na różne pytania z dziedziny automatyki domowej. Im szybciej się zarejestrujesz i dodasz coś od siebie tym szybciej forum to stanie się miejscem spotkań i wymiany doświadczeń wielu osób. Link do forum inteligentny dom www.budynkiinteligentne.pl

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

22 września 2011, 16:37

Zgadzam sie: good 0 bad

Co sądzicie o systemie Fibaro? Proszę o wszelkie opinie, buduję dom i zastanawiam się nad odpowiednią inteligentną instalacją. Jak na razie skłaniam się ku Fibaro, ze względu na fajne funkcje i cenę.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

26 września 2011, 10:24

Zgadzam sie: good 0 bad

To jest prawda, technologia domów inteligentnych poszła do przodu i to bardzo. Teraz do takiego systemu możemy podłączyć wszystko... Tylko w zależności od stosowanego systemu. Więcej na ten temat znajdą Państwo na forum:

www.z-wavepolska.pl

Zgłoś | Cytuj | Link

21 czerwca 2012, 09:12

Zgadzam sie: good 0 bad

studioogloszen.pl - to tutaj znajdziecie multum informacji na temat nieruchomości!

Zgłoś | Cytuj | Link

27 czerwca 2012, 21:50

Zgadzam sie: good 0 bad

Na czym dokładnie taki system polega? Mam od niedawna faaca, uważam, że jest to super inteligentny system i jestem pod wrażeniem jak bardzo może on ułatwić życie. Polecam każdemu. Ale czekam też na jakieś inne ciekawe rzeczy...?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

29 czerwca 2012, 19:11

Zgadzam sie: good 0 bad

Temat inteligentnych budynków jest ostatnio coraz bardziej popularny, widać to zarówno na forach, jak i wśród moich znajomych pojawia się coraz częściej ten temat. Moje zdanie jest jasne - według mnie systemy ID są jak najbardziej potrzebne. To nie jest tylko gadżet (ok, spłuczka zautomatyzowana to już przesada), moim zdaniem to bardzo ułatwia zarządzanie domem. Ja mam od jakiegoś czasu zamontowany system HOMS, wrocławska firma Cyberbudynek mi go zamontowała i jestem bardzo zadowolony. Oszczędność kosztów też stanowi pewien plus, ale tak naprawdę to nie są jakieś mega oszczędności. Ale wygoda jest taka, że np. jestem w pracy, zaczyna padać deszcz, a ja sobie przez specjalną aplikację w telefonie mogę je zamknąć. Też często korzystam z regulowania klimatyzacją. Jak wracam do domu, to na pół godziny wcześniej uruchomię ją sobie i wracam do przyjemnego, chłodnego domu:)

Są ludzie, którzy jeszcze traktują takie systemy jak jakieś "widzimisię", sądzą, że to jakieś takie "burżujskie", po co to komu, skoro przez tyle lat mogliśmy się obejść bez takich rzeczy. Ale równie dobrze kilkanaście lat temu mogliśmy funkcjonować bez internetu:) Człowiek łatwo przyzwyczaja się do usprawnień.

Zgłoś | Cytuj | Link

18 lipca 2012, 18:42

Zgadzam sie: good 0 bad

Zgadzam się z Tobą Misza, że te systemy są dobre i łatwo można się do nich przyzwyczaić, wręcz uzależnić:) Do dobrego szybko się przyzwyczajamy:p

O tym systemie, o którym wspomniałeś, nie słyszałem wcześniej, ale trochę zgooglowałem ten temat i widzę, że to świeżynka na rynku, fajnie:) Może trochę przycisną Fibaro czy KNX:) Mówisz, że u Ciebie się sprawdza? Zobaczymy jak się będzie rozwijała ta firma, ale dzięki za podrzucenie tego tematu.

Miłego funkcjonowania w "mądrym" domu;) Pozdrawiam!

Zgłoś | Cytuj | Link

29 lipca 2012, 21:49

Zgadzam sie: good 0 bad

Takie zastosowanie jest dość ciekawe, jednak warto zastanowić się czy człowiek się przyzwyczai. Jak wspomniano wyżej, do dobrego szybko się przyzwyczajamy, więc może się uda. Tak na prawdę wszystko jest kwestią upodobań. System jest całkiem niezły, warto o nim poczytać i zagłębić się ostro przed zakupem.

Zgłoś | Cytuj | Link

15 grudnia 2012, 23:38

Zgadzam sie: good 0 bad

Mnie się podobają takie systemy. Myślę, że warto zainwestować trochę gotówki. Ale jak każda nowość wymaga z pewnością okresowego nadzowu i konserwacji... Tak już niestety jest, że im więcej elektroniki, tym więcej zawodności systemu.

Zgłoś | Cytuj | Link

4 stycznia 2013, 18:05

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam,

jeśli szukacie inspiracji, pomysłów i przykładów wykonania 'inteligentnego' domu zapraszam na www.edom-plc.pl. Instalacja oparta jest o sterownik PLC. Nawet jeśli to brzmi groźnie - jest do pojęcia przeż każdego.

Pozdrawiam,

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 6 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3 4  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Przydomowa oczyszczalnia Liczba postów: 50 Grupa: Inteligentn... my oferujemy przebudowę szamba na oczyszczalnie ścieków. Zapraszamy po więcej informacji na stronie: [url]https://www.oczyszczalnieprzydomowe -szamba.pl/przebudo...
  • Projekt domu Liczba postów: 68 Grupa: Inteligentn... Myślę, że jednym z fajniejszych elementów inteligentnego domu jest oświetlenie.
  • uchwyty meblowe wpuszczane Liczba postów: 14 Grupa: Inteligentn... Użytkownik Isiek napisał: Ile osób tyle opinii. W poprzednich kuchniach miałam uchwyty i marzyłam o frezach. W tym mieszkaniu spełniłam marzenie. Jestem bardzo....
  • System alarmowy Liczba postów: 134 Grupa: Inteligentn... O ile mi wiadomo, systemy alarmowe łódź są warte rozważenia dla każdego, kto chce chronić swoją własność. Przy rosnącej liczbie kradzieży i aktów wandalizmu, po...
  • Wentylacja mechaniczna Liczba postów: 77 Grupa: Inteligentn... Jeśli chodzi o różnorodność w zakresie dobrej jakości narzędzi, w tym również poszczególnych elementów jak rury wentylacyjne spiro do wentylacji to mogę polecić...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19164 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 210

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >