Co można zautomatyzować w domu?

« Powrót do grupy: Inteligentny dom

Stron: 8 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  5 6 7 8  ▸

8 lutego 2023, 22:07

Zgadzam sie: good 0 bad

Można zautomatyzować bramę wjazdową, garażową, oświetlenie, ogrzewanie czy sprzątanie dzięki roombie i zmywarce. Suszarka do prania też się przydaje.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

16 lutego 2023, 09:19

Zgadzam sie: good 0 bad

Szukając praktycznych rozwiązań, na które będzie można zwrócić uwagę trzeba pamiętać co kryje się pod takimi instalacjami i jak mogą być wykonywane. Między innymi pod tym kątem działa firma Smart Lux - https://smartlux.com.pl/ , która robi instalacje domu inteligentnego.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

27 października 2023, 06:54

Zgadzam sie: good 0 bad

Cześć,
ja zacznę od tego, że dom inteligentny to tak naprawdę ogranicza nasza wyobraźnia - no i przede wszystkim grubość portfela :-) Uważam, że idzie wszystko zautomatyzować poprzez trywialne drzwi, bramy, furtki, oświetlenie poprzez ogrzewanie, a na lodówkach, mikrofalach czy piekarnikach skończywszy. Ja zaczęłam od gniazdek elektrycznych i ogrzewania. Poza tym posiadam czajnik bluetooth i pralkę wifi.

Bezpieczeństwo elektryczne

Zgłoś | Cytuj | Link

30 października 2023, 10:35

Zgadzam sie: good 0 bad

Lodówki wolnostojące dwudrzwiowe świetnie sprawdzą się w przypadku singla lub bezdzietnej pary. Znajdziesz w nich pojemną chłodziarkę i zamrażalnik umiejscowiony w dolnej części urządzenia. Modele dwudrzwiowe najczęściej są dostępne w kolorze srebrnym, czarnym lub białym.



________________________
Czym kierować się przy wyborze lodówki wolnostojącej?

Zgłoś | Cytuj | Link

4 listopada 2023, 18:19

Zgadzam sie: good 0 bad

Droga jest taka inteligentna lodówka?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

4 listopada 2023, 18:19

Zgadzam sie: good 0 bad

Droga jest taka inteligentna lodówka?

Zgłoś | Cytuj | Link

15 stycznia 2024, 08:53

Zgadzam sie: good 0 bad

teraz to prawie wszystko, polecam inteligente listwy przepięciowe

Zgłoś | Cytuj | Link

28 lutego 2024, 16:52

Zgadzam sie: good 0 bad

Zgadza się, warto pomyśleć np. o automatyzacji okien i drzwi przesuwnych, bo to nie tylko podnosi komfort i bezpieczeństwo ich obsługi, lecz także zaoszczędzić cenną energię cieplną. Taki inteligentny system w połączeniu z czujnikami czuwa nad mikroklimatem pomieszczeń i w razie potrzeby wietrzy je lub chroni przed nadmierną ucieczką ciepła. W firmie Marsel można znaleźć rozwiązania okien i drzwi przesuwnych Schueco z ukrytym napędem, które mogą być obsługiwane także za pomocą smartfona.

Zgłoś | Cytuj | Link

29 lutego 2024, 14:07

Zgadzam sie: good 0 bad

My zrezygnowaliśmy, strata kasy tzn nie uważam żeby to było tyle warte. Będziemy mieć możliwość sterowania roletami przez apke (niewielki koszt). Do pompy ciepła dokupiliśmy moduł WiFi (chyba koło 500 zł). Jeśli masz nieograniczony budżet to śmiało, ale my woleliśmy dołożyć do monitoringu i alarmu, bo wiedzieliśmy że na pewno nam to się nie przyda.

Warto jest jednak zautomatyzować system ogrzewania, bo dzięki temu będzie wygodniej :)
Polecam się skontaktować z nimi https://heatking.pl

Pomogą w doborze odpowiedniego rozwiązania.

Zgłoś | Cytuj | Link

27 marca 2024, 17:04

Zgadzam sie: good 0 bad

Nie wszystko chciałbym automatyzować, a jeśli jakąś rzecz chcę to musi to być dobrej jakości i mieć masę zabezpieczeń. Nie chciałbym aby ktoś włamał mi się do monitoringu przez internet. Nie wyobrażam sobie aby ktoś oglądał co robię przed chałupą. Sterowanie np. drzwiami i oknami również musi być na tip-top bo to w końcu zabezpieczenie domu. Podobnie z ogrzewaniem - nie chciałbym mieć pożary, bo piętnastolatek włamał mi się do ustawień pieca.
Wiele rzeczy też jest bardzo drogich. Tańsze i dobrej jakości można kupić wraz np. z oknami czy drzwiami. Wyjdzie taniej jak cały zestaw do domu. Ja polecę np. taki drzwiowy system z Wikedu. Nie ma nie wiadomo ile napakowane opcji. Za to jest to bezpieczne. Podobnie nawet manualne czytniki linii papilarnych - wiele razy próbowaliśmy z ekipą złamać to zabezpieczenie w zabawie z Klientami i nigdy nikomu nie udało się wejść, a pomysłów było wiele :).

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 8 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  5 6 7 8  ▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Projekt domu Liczba postów: 32 Grupa: Inteligentn... Polecam pracownie projektową ProArte https://www.pro-arte.pl/projekty-domow. Oferują gotowe projekty domów, również w technologii szkieletowej - kanadyjskiej.
  • System alarmowy Liczba postów: 134 Grupa: Inteligentn... O ile mi wiadomo, systemy alarmowe łódź są warte rozważenia dla każdego, kto chce chronić swoją własność. Przy rosnącej liczbie kradzieży i aktów wandalizmu, po...
  • Wentylacja mechaniczna Liczba postów: 77 Grupa: Inteligentn... Jeśli chodzi o różnorodność w zakresie dobrej jakości narzędzi, w tym również poszczególnych elementów jak rury wentylacyjne spiro do wentylacji to mogę polecić...
  • Ogrzewanie a pompa ciepła Liczba postów: 38 Grupa: Inteligentn... Może ktoś szuka odpowiednich artykułów dla przemysl jak na przykład chemia przemysłowa do czyszczenia. Teraz hurtowania online ma dobrą ofertę na takie produkty...
  • Jak dbać o rolety, aby zachować ich żywotność? Liczba postów: 1 Grupa: Inteligentn... Hej, Chcę, aby moje rolety służyły mi przez wiele lat. Czy ktoś może podzielić się poradami dotyczącymi konserwacji i pielęgnacji rolet, aby przedłużyć ich żywo...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19159 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 231

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >