Co zrobic z mrówkami?

« Powrót do grupy: Pielęgnacja ogrodu

Stron: 3 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸

18 maja 2009, 13:25

Zgadzam sie: good 0 bad

Mam działkę pod lasem. Rosną na niej brzozy, sosny, świerki, modrzewie. Niestety,od roku mrówki, które występują na tym terenie w ogromnej ilości, upodobały sobie młodziutkie świerki i budują na nich mrowiska. Brzozy są w beznadziejnym stanie, bo oblepione mszycami, które skrzętnie doją mrówki. Zastosowałam już wszystkie znane mi metody. Drzewka się wywracają, gubią liście, są pożerane.Co zastosować żeby pozbyć się mrówek i nie zniszczyć roślin?! :cry:

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

25 marca 2010, 16:29

Zgadzam sie: good 0 bad

Kilka babcinych ekologicznych sposobów:
- wrzątek ze sporą ilością cukru - najlepiej zalać tym mrowisko i miejsca gdzie mrówki najchętniej przebywają (co niektórzy do tej mikstury wlewają kilka kropel walerianowych - podobno też działa - ale ja tam nie lubię kotów także wole nie ryzykować :D)
- młode liście porzeczki lub orzecha włoskiego - podobno mrówki nie lubią ich zapachu, także owymi liśćmi obkłada się mrowisko
- woda z kiszonych ogórków :D (podobnie jak w przypadku rozwiązania pierwszego - oblewa się mrowisko i ich ulubione miejsca)
- obsypywanie solą
- obsypywanie cynamonem
- obsypywanie proszkiem do pieczenia
- dla palących - pół słoiczka petów zalewa się wodą, jak już ta mikstura swoje odstanie (tzn pety rozpuszczą się i zacznie śmierdzieć :/), oblewa się nią mrowisko i ścieżki ;)

mam nadzieję, że któryś sposób przyniesie oczekiwane rezultaty :) Powodzenia :)

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

6 maja 2010, 14:14

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja używam preparatu SUBSTRAL na mrówki- pisze wprawdzie, że do domu, na ściezki i na taras, ale posypałęm pod iglakami i wcale im nie zaszkodziło- może warto wypróbować ?

Zgłoś | Cytuj | Link

6 maja 2010, 14:23

Zgadzam sie: good 0 bad

Nie wiem czemu mnie wylogowało- o tym substracie pisałem powyzej:)

Zgłoś | Cytuj | Link

15 maja 2010, 23:44

Zgadzam sie: good 0 bad

mam nowy patent. posypcie troche proszku do prania... obojętnie jakiego pomaga!

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

27 lipca 2010, 11:42

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik Anonymous napisał: mam nowy patent. posypcie troche proszku do prania... obojętnie jakiego pomaga!
No ale też zatruwa glebę :(

Zgłoś | Cytuj | Link

24 marca 2011, 13:03

Zgadzam sie: good 0 bad

biedne mrówki, mam zbyt silną empatię wobec zwierząt żeby stosować takie rzeczy, ale z doświadczenia wiem, że mrówki mogą być uciążliwe i niebezpieczne. czy można jakoś inaczej sobie poradzić??

Zgłoś | Cytuj | Link

10 czerwca 2013, 18:07

Zgadzam sie: good 0 bad

Masa mrówek na ziemi jest wielokrotnie większa od masy ludzi. Pozbycie się kilkuset z nich nie zrobi żadnej różnicy. Co do likwidacji to sprawdźcie tutaj. Ten Pan likwiduje nie tylko mrówki ale za jednym zamachem komary i kleszcze.

Zgłoś | Cytuj | Link

11 marca 2015, 12:04

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja testowałam proszek do pieczenia. Rozsypany rzeczywiście odstrasza mrówki. Staram się natomiast unikać radykalnych metod, bo tak naprawdę mrówki są pożyteczne

Zgłoś | Cytuj | Link

23 marca 2015, 11:06

Zgadzam sie: good 0 bad

to trudna sprawa i z doświadczenia wiem ze domowe sposoby nie pomoga pozbyc się wszystkich mrówek raz na zawsze. Trzeba skorzystac z pomocy fachowej firmy jak ta np. http://ekodeded.pl/oferta/ . U nas na osiedlu skutecznie przepedzili te mrówki i już od kilku lat ich nie widzialam.

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 3 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19233 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 372

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >