Czujnik ruchu, czy obecności??

« Powrót do grupy: Innowacje w budownictwie

Stron: 3 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸

10 sierpnia 2007, 15:10

Zgadzam sie: good 0 bad

Mam pytanie czytalem troszke o czujnikach ruchu i obecnosci i zaczalem sie zastnawiac kiedy montuje sie czujniki ruchu a kiedy obecnosci??
Pozdrawiam

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

10 sierpnia 2007, 15:12

Zgadzam sie: good 0 bad

Może zobrazuje to przykładem drzwi otwieranych automatycznie:
-jeżeli zastosujemy czujkę obecności to będą się one otwierały jeżeli w zasięgu czujki pojawi się osoba, zwierzę, czy przedmiot,
-jeżeli natomiast zastosujemy czujkę ruchu to drzwi będą się otwierały jedynie przy pojawieniu się człowieka (mam na myśli czujki z wbudowanym mikrokontrolerem, który ma zapisany odpowiedni program do rozpoznawania "parametrów" człowieka)

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

18 marca 2009, 17:08

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam,
Zdecydowanie polecam czujnik ruchu. Jeśli mieszkasz w domu jednorodzinnym, to czujnik obecności będzie szaleć jak przez ogród przemknie pies, kot, albo dzieciaki z ulicy przerzuca piłkę przez płot. Ja wiem, że takie urządzenia się kalibruje, ale czasami one nie wiadomo dlaczego "łapią" się na takie rzeczy i właściciel posesji dostaje psychozy. Po drugie takie rzeczy powinni zakładać atestowani i licencjonowani przez producenta alarmów monterzy. Dobrych znajdziesz na fachowaekipa.pl
Wtady masz pewność, że nie współpracują oni z jakąś szajką.
Pozdrawiam,
J.F

Zgłoś | Cytuj | Link

20 grudnia 2009, 14:15

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik Maniek napisał: Mam pytanie czytalem troszke o czujnikach ruchu i obecnosci i zaczalem sie zastnawiac kiedy montuje sie czujniki ruchu a kiedy obecnosci??
Pozdrawiam


Odgrzebię stary post, bo widzę, że pojawiło się wiele sprzecznych i niezgodnych z prawdą informacji.
Ogólnie autorowi zapewne chodziło o czujniki służące do załączania np. oświetlenia a nie alarmowe. Tak czy inaczej takie czujki oparte są na PIR-ze. Zatem nie ma możliwości aby taka czujka wychwiciła coś za ścianą albo za szybą (fale podczerwone ulegają odbiciu).

Na codzien zajmuje się automatyką budynkową i często w swoich projektach umieszczam czujki ruchu i obecności.

Czujki ruchu montuje się zawsze na ścianie, czyli w pionie, zazwyczaj na dwóch wysokościach ok 1,4 i ok 2,2. Kąt widzenia do 180 stopni - przysłonami można go ograniczyć. Montuje się je w ciągach komunikacyjnych (np. hole, karytarze, schody itp.)
Czujkę obecności montuje się na suficie. Zazwyczaj na wysokości 2,4 do 3m (ale są też wyjątki). Kąt widzenia 360 stopni. Tego typu czujki bywają też "bardziej czułe" niż ruchu. Zazwyczaj obejmują całe pomieszczenie (w zależności od pełnionej funkcji i specyfikacji pomieszczenia). W domach jednorodzinnych montuje się tego typu czujki w pomieszczeniach gdzie domownik przebywa dłuższą chwilę. Chociaż niektórzy montują też tego typu czujki w holach. Osobiście propuje montaż takich czujek w łazienkach, wc, garderobach, wiatrołapach, w kuchniach, garażach, kotłowniach itp. Czasami też w holach, w zależności od funkcji itp.

Jeżeli pomieszczenie jest duże, a jest taka potrzeba to można zainstalować kilka takich czujek i ustawić je na nadrzędną(master) i podrzędną(slave) itp.
Czujki tego typu mają zazwyczaj nastawianą czułość, czas podtrzymania i wbudowaną czujkę zmierzchową, której próg zadziałania się też ustawia.

Jeżeli ktoś ma jakieś bardziej szczegółowe pytania to proszę pisać.

Zgłoś | Cytuj | Link

22 stycznia 2010, 14:39

Zgadzam sie: good 0 bad

te czujniki to chyba dobry pomysł

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

21 kwietnia 2014, 23:08

Zgadzam sie: good 0 bad

Moim zdaniem dobry z resztą sam taki http://www.schima.pl/home/dom-i-mieszkanie/ zastosowałem i nie żałuję

Zgłoś | Cytuj | Link

29 września 2014, 14:39

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja myślałem o czymś takim do siebie do hali: http://www.langelukaszuk.pl/produkty/steinel-oswietlenie/ir- quattro, ale nie wiem, czy nie wziąc jakiegoś o większym zasięgu.

Zgłoś | Cytuj | Link

6 października 2014, 10:04

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam.

Proszę podać wymiary tej hali.
Na jakiej wysojości ma pracowac czujnik, czy ma kontrolować koorytarze pomiędzy regałami, czy strefu załadunku? IR Quattro lub IR quattro HD są tzw. czujnikami obecności, czyli wykrywają dużo mniejszy ruch (niż standardowe czujki ruchu). Do korytarzy, w magazynie wysokiego skałdowania, proponuję IS 345 MX highbay, ale jak dostanę wiecej informacji postaram się coś więcej napisać.
Pozdrawiam

Zgłoś | Cytuj | Link

7 października 2014, 13:35

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik Gość: pawelkrasno napisał: Ja myślałem o czymś takim do siebie do hali:
http://www.langelukaszuk.pl/produkty/steinel-oswietlenie/ir-
quattro, ale nie wiem, czy nie wziąc jakiegoś o większym
zasięgu.


To zależy, jaką powierzchnię chcesz objąć;p

Zgłoś | Cytuj | Link

20 grudnia 2014, 23:07

Zgadzam sie: good 0 bad

Znalazłem w Conrad taki czujnik ruchu http://www.conrad.pl/Czujnik-ruchu-PIR,-Finder-18.51.8.230.0 300,-110-230-V%2fAC,-10-A.htm?websale8=conrad&pi=623108&ci=S HOP_AREA_14741_0231043 co o nim myślicie?

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 3 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • pompy ciepła Liczba postów: 30 Grupa: Innowacje w... Jeżeli szukacie producenta pomp to tutaj znajdziecie firmę, która jest jest niezależnym, rodzinnym, europejskim producentem i globalnym dostawcą pneumatycznych...
  • Budowa hali Liczba postów: 241 Grupa: Innowacje w... Jeśli chodzi o znaki, to podczas budowy nowych osiedli konieczne jest także zaplanowanie dróg oraz ich właściwe oznakowanie. Informacje na ten temat można znale...
  • Tanie domy szkieletowe Liczba postów: 75 Grupa: Innowacje w... Polecam Skandic Hus jeżeli jesteś zainteresowany ciekawym projektem na ładny i wygodny dom.
  • Centrala pożarowa Liczba postów: 13 Grupa: Innowacje w... Z jakich systemów zabezpieczeń korzystacie? producent ogrodzeń aluminiowych
  • Nowoczesne budownictwo?] Liczba postów: 64 Grupa: Innowacje w... Szanowni Państwo, Szczególną uwagę warto zwrócić na rodzaj materiału ociepleniowego oraz zastosowany system wykończenia elewacji (preparat gruntujący, zaprawa k...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19165 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 221

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >