Czy da się z tego zrobić dom pasywny?

« Powrót do grupy: Ekologiczny i energooszczędny dom

13 lipca 2011, 12:30

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam

Mam pytanie do fachowców.
Czy ten projekt
www.domowy.pl/projekty-domow/mtm-lara-3-ce.ht ml
da się zrealizować jako dom pasywny albo przynajmniej energooszczędny?
Jakie będą podstawowe zmiany i czy ktoś mógłby oszacować (bardzo ogólnie rzecz jasna) dodatkowy koszt "przeróbek"?

z góry dzięki za odpowiedzi
K.

Ten post był edytowany przez dnia: 13 lipca 2011, 12:34
Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

15 lipca 2011, 14:43

Zgadzam sie: good 0 bad

To co mi się wydaję to mało to energooszczędny dom. Mało okien, które mogły by dawać ciepło do mieszkania.

Zawsze możesz założyć solary i kolektory jest to dość droga inwestycja lecz na pewno na przyszłość przyniesie zyski, zawsze też możesz zamontować system zbierania deszczówki, ogrzewanie podłogowe itp..


Jest masa rzeczy, które mogą sprawić, że Twój dom stanie sie energ.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

18 lipca 2011, 09:25

Zgadzam sie: good 0 bad

dziękuję za zainteresowanie i odpowiedź
K.

Zgłoś | Cytuj | Link

18 lipca 2011, 10:18

Zgadzam sie: good 0 bad

Proszę bardzo polecam się na przyszłość.

Ja też nie jestem wielkim specjalistą odnośnie budowy energooszczędnej no ale tak mi się wydaję i tym się dziele, pozdrawiam.

Zgłoś | Cytuj | Link

19 lipca 2011, 12:19

Zgadzam sie: good 0 bad

Moim skromnym zdaniem najbardziej energo. jest Tetra dużo przeszkleń mieszkanie szybko się będzie nagrzewać...

Pozostałe dwa mieszkania są dość "ciemnymi" budynkami małe okna do tego te grube seramiczne płytki okienne tak jak kiedyś montowane :) jako przeszklenia w ścianach...

Nie wiem do końca lecz wydaje mi się, że ten ostatni...

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

19 lipca 2011, 14:21

Zgadzam sie: good 0 bad

Dla nas optymalnym rozwiązaniem jest Avalon od Lipińskich. Przeszklenia swoją drogą, ma charakterystyczny i funkcjonalny rozkład pomieszczeń, ciekawie zestawione elementy drewniane i kamienne, a dzięki antresoli można zyskać jeszcze więcej na przestrzeni.

Zgłoś | Cytuj | Link

21 lipca 2011, 11:33

Zgadzam sie: good 0 bad

Bardzo fajny dom, dużo prześwietleń dobrze rozmieszczone pokoje, lecz zauważyłeś, że jest to dom dla 4-5 osobowej rodz. ?

Bynajmniej wydaje mi się, że ten domek jest dość energooszczędny :)

Jeszcze kolektorki albo solary i super chata :D

Zgłoś | Cytuj | Link

Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • dom energooszczedny Liczba postów: 142 Grupa: Ekologiczny... Z moją obecną wiedzą na temat energooszczędności domu poszedłbym przy budowie w: -projekt domu (jego bryła, ilość okien, umiejscowienie itd) nastawione na oszcz...
  • Jak wyliczyć zaoszczędzenie ciepła? Liczba postów: 32 Grupa: Ekologiczny... Moim zdaniem tego typu obliczenia nie są możliwe, ponieważ zawsze po drodze wypadnie coś co zwiększy nasze rachunki za prąd czy ogrzewanie. Taka kwota może być....
  • Siatki dla kota i przeciw ptakom Liczba postów: 1 Grupa: Ekologiczny... Pewnie bardzo dużo osób zainteresuje się siatka na okno dla kota . Tak naprawdę to jest bardzo interesująca oferta.
  • Zarządzanie nieruchomościami Liczba postów: 1 Grupa: Ekologiczny... Moim zdaniem na pewno warto się zainteresować zarządca nieruchomości Łódź . To jest naprawdę bardzo dobra oferta.
  • Pompa ciepła Liczba postów: 5 Grupa: Ekologiczny... Jeżeli chodzi o pompy ciepła to jeśli chcesz skorzystać z programu czyste powietrze to pompa musi spełniać wysokie normy a to gwarantują produkty tego producent...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19156 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 358

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >