Czy do okapu konieczna jest wentylacja?

« Powrót do grupy: Wykańczamy budynek

24 stycznia 2015, 14:06

Zgadzam sie: good 0 bad

Mam taki problem. Może mi coś podpowiecie. Czy do każdego okapu niezbędna jest wentylacja? Chodzi o okap nad kuchenkę gazową. Mieszkam w starym domu, który został kilka lat temu obudowany pustakami. Dodatkowo mój pokój z aneksem jest wykończony płytami gipsowokartonowymi. Nie mam czegoś takiego jak kratka czy szyb wentylacyjny, a chcę mieś okap nad kuchenką. Czy są jakieś okapy, które nie mają tej rury do wentylacji? Bo żeby zrobić taką wentylację, trzeba by się przebijać przez te płyty, drewnianą ścianę i jeszcze te pustaki.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

27 stycznia 2015, 00:25

Zgadzam sie: good 0 bad

Do niektórych modeli tak

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

27 stycznia 2015, 15:25

Zgadzam sie: good 0 bad

Jest taka możliwość aby okap nie był podłączony do wentylacji, ma wtedy jakiś wkład chyba w środku, ale mnie raczej nie przekonuje ten pomysł;)

Zgłoś | Cytuj | Link

28 stycznia 2015, 11:37

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik Greta21 napisał: Jest taka możliwość aby okap nie był podłączony do
wentylacji, ma wtedy jakiś wkład chyba w środku, ale mnie
raczej nie przekonuje ten pomysł;)

Dokładnie... Powinno być połączenie z kominem. Inaczej jaki to ma sens? Bez podłączenia do wentylacji to są pochłaniacze. Tego poszukaj.

Zgłoś | Cytuj | Link

9 lutego 2015, 12:05

Zgadzam sie: good 0 bad

Większość okapów ma dwa systemu - jeden umożliwia podłączenie do wentylacji, a drugi to tak jak pisze robercik - pochłaniacz tłuszczu z filtrem węglowym. Można podłączyć oba lub tylko jeden, ale zdecydowanie lepszym wyjściem jest podłączenie pod kanał wentylacyjny.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

27 października 2015, 12:24

Zgadzam sie: good 0 bad

No raczej, wentylacja to ogolnie koniecznosc w kuchni itp, ja ostatnio wykonywalem nowa u siebie i wszystkie czesci kupowalem tutaj www.pefra.com.pl

Zgłoś | Cytuj | Link

27 października 2015, 22:15

Zgadzam sie: good 0 bad

Przecież to by było bez sensu. Zadaniem okapu jest właśnie między innymi wyciąganie wilgoci z pomieszczenia. Teoretycznie możliwe jest, żeby okap kuchenny pełnił tylko role pochłaniacza ale to by było marnotrawstwo. Okap powinien również pełnić rolę w systemie wentylacji domu lub mieszkania. Tak przynajmniej postrzegam rolę tego elementu.

Zgłoś | Cytuj | Link

21 listopada 2018, 13:15

Zgadzam sie: good 0 bad

Nowe modele zazwyczaj mogą pracować przy podłączeniu do wentylacji jak i bez podłączenia i nie zgodzę się, że to marnotrastwo. Wtedy filtrują powietrze w obrębie kuchni i dzięki filtrom węglowym dobrze sobie z tym radzą. :) Tutaj: https://www.globalo.pl/okap-z-obiegiem-zamkni etym-najwazniejsze-cechy/ znajdziesz informacje na temat takich okapów.

Ten post był edytowany przez Nemesis dnia: 21 listopada 2018, 13:15
Zgłoś | Cytuj | Link

21 listopada 2018, 13:16

Zgadzam sie: good 0 bad

cash until payday 500 fast cash cash advance definition quick and easy loan

Zgłoś | Cytuj | Link

Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19233 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 234

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >