Czy można zalegalizować samowolę budowlaną?

« Powrót do artykułu: Czy można zalegalizować samowolę budowlaną? | « Powrót do grupy: Prawo

14 sierpnia 2019, 16:56

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam.Witam .Jestem współwłaścicielką domu w surowym stanie zamkniętym,którego budowę zaczęli moi rodzice w 1984r.Ja wraz z rodzeństwem i ojcem,który jest w podeszłym wieku(mama nie żyje od 2004r) chcielibyśmy przepisać ten dom na jedno z wnuków który dom może wykończyć ,ponieważ niszczeje ,ale wystąpiły problemy.Fakty są takie.Pozwolenie na budowę obejmujące budowę budynku mieszkalnego wraz z garażem wg projektu typowego W-5 wydane dn.27.08.1984r. 1)nie powołano kierownika budowy 2)nie założono i nie prowadzono dziennika budowy. Są odstępstwa od zatwierdzonego projektu. 1)zamurowano wjazd do garażu 2)powierzchnię garażu podzielono ścianą murowaną na 2 izby 3)okna garażu i innych pomieszczeń gospodarczych na parterze powiększono 4)balkony na dolnej i górnej kondygnacji wykonano na całej długości ściany 5)zmieniono konstrukcje schodów z zabiegowych na dwubiegowe.Poza tym do budynku doprowadzono 1)rurę gazową 2)przewody światłowodowe 3)wodociąg 4)kanalizację 5)instalację elektryczną.Dom obejrzał architekt i stwierdził że jest nieduży problem z planem zagospodarowania przestrzennego na czas obecny.W chwili zaczęcia budowy takiego problemu nie było.Rozmawialiśmy też z powiatowym inspektorem nadzoru budowlanego,który stwierdził że nic nie da się zrobić tzn nie da się tej budowy zalegalizować w co ja nie wierzę.Bardzo proszę o pomoc i jakieś wskazówki.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

7 października 2019, 18:43

Zgadzam sie: good 0 bad

Kancelaria http://kancelarialuczak.pl/ pomogła nam przy uzyskaniu pozwolenia na budowę. Tym sposobem to, co postawiliśmy jest w pełni legalne i nikt nie ma prawa się przyczepić! Wsparcie ze strony fachowej kancelarii było potrzebne!

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19164 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 253

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >