Czy taka podłoga długo wytrzyma?

« Powrót do grupy: Robimy stropy i podłogi

Stron: 12 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

26 lipca 2010, 11:00

Zgadzam sie: good 0 bad

Słyszałam, że sosnowa podłoga nie jest zbytnio wytrzymała. Ile jest w tym prawdy?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

26 lipca 2010, 21:33

Zgadzam sie: good 0 bad

sosna sama w sobie nie jest zbyt twarda, ale polakierowana bardzo dobrym lakierem, wytrzymalym itd na pewno bedzie sie sprawowac

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

24 sierpnia 2011, 12:06

Zgadzam sie: good 0 bad

ja wybrałem deski z drewna dębowego i jestem z nich bardzo zadowolony. Polecam zapoznać się z artykułem na który natrafiłem gdy też miałem rozterki co do wyboru podłogi http://www.budowlany.pl/pl/podlogi/dlugowieczna_podloga_drze wem_stoi

Zgłoś | Cytuj | Link

2 lipca 2012, 15:25

Zgadzam sie: good 0 bad

ty tez sobie poczytaj http://www.drzwiipodlogi.vox.pl/porady/podlogi/

Zgłoś | Cytuj | Link

2 października 2012, 18:44

Zgadzam sie: good 0 bad

To prawda,podłoga sosnowa jest bardzo wrażliwa i podatna na uszkodzenia,podobnie zresztą jak podłoga dębowa. Bardzo ładnie się prezentują,ale cierpi na tym jakość. Polecam deskę barlinecką.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

3 października 2012, 09:48

Zgadzam sie: good 0 bad

Przecież tak zachwalają wszyscy podłogi drewniane między innymi dębowe więc co jest nie tak? Do jakich pomieszczeń w takim razie się nadają?

Zgłoś | Cytuj | Link

6 października 2012, 14:16

Zgadzam sie: good 0 bad

Jeśli chodzi o wytrzymałość to faktycznie sosna nie będzie odpowiednia, choć bardzo ładnie wygląda, ale widoczne uszkodzenia pojawią się na pewno szybko. Polecam podłogi z egzotycznych gatunków drewna bo jeśli chodzi o wytrzymałość to zdecydowanie zwyciężają. Jest dość duży wybór kolorów, więc można coś wybrać dla siebie. Aktualnie chyba najbardziej modne podłogi no i mogę poręczyć, że solidne i tanie.

Zgłoś | Cytuj | Link

30 listopada 2012, 20:47

Zgadzam sie: good 0 bad

Wytrzymała jest także dębowa podłoga,ale wymaga częstej pielęgnacji. Idealnym połaczeniem będzie ładny wzór deski barlineckiej o której pisałem w powyższym poście.

Zgłoś | Cytuj | Link

26 stycznia 2013, 18:55

Zgadzam sie: good 0 bad

Rzeczywiście, jeśli ktoś szuka czegoś wytrzymałego, to dębowa będzie lepszym wyborem od sosnowej. Zawsze można też wybrać podłogę bambusową. Moi znajomi taką mają i nie narzekają, przeciwnie są bardzo zadowoleni. To podłoga najwytrzymalsza. Dobrze jest jednak nająć do zrobienia czegoś takiego profesjonalną ekipę, np. http://www.parkietstudio.pl/ (mają szeroki wybór podłóg i robią to solidnie).

Zgłoś | Cytuj | Link

30 stycznia 2013, 15:07

Zgadzam sie: good 0 bad

Wybór podłogi z odpowiedniego drewna to jedna sprawa, a odpowiednia impregnacja to druga sprawa. Podłogi sosnowe są ładne i wychodzą najtaniej, jeśli odpowiednio ją zaimpregnujemy będzie nam służyć. Jeśli idzie o podłogi bambusowe, należy na nie bardzo uważać.

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 12 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Grunt na posadzkę Liczba postów: 28 Grupa: Robimy stro... Szanowny Panie, Zastosowanie gruntu niesie za sobą wiele korzyści. Grunt sprawia, że powierzchnia jest bardziej stabilna, wolna od zanieczyszczeń, charakteryzuj...
  • tynki czy wylewki co pierwsze ? Liczba postów: 11 Grupa: Robimy stro... Najpierw posadzki bo mam ogrzewanie podłogowe. Wchodził hydraulik i elektryk. Hydraulik kładł całą instalację na to styropian i szła wylewka co by inni mi po st...
  • Podłogi drewniane - parkiet, deski... Liczba postów: 356 Grupa: Robimy stro... Podłogi drewniane moim zdaniem są najlepsze, bo sprawiają wrażenie ciepłych i są stosunkowo łatwe w utrzymaniu. Świetnie się prezentują i bez problemu można je....
  • Panele Liczba postów: 127 Grupa: Robimy stro... Byłam uparta -panele i koniec ,teraz z perspektywy czasu jak już mieszkam od listopada,to cały dół zrobiłabym w gresie drewnopodobnym. Szczególnie, ze patrzę so...
  • Jak należy dbać o deskę barlinecką? Liczba postów: 7 Grupa: Robimy stro... Akurat jeżeli chodzi o podłogi, ich wymianę, usuwanie subitu, kleju spod płytek czy parkietu to możemy pomóc, zajmujemy się tym na co dzień, zerknijcie na www.U...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19160 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 168

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >