Czy właściciel może wyrzucić lokatora?

« Powrót do grupy: Prywatne kamienice

8 lipca 2010, 10:26

Zgadzam sie: good 0 bad

Tak właściwie zadaje to pytanie z ciekawości. Zastanawiam się czy właściciel prywatnej kamienicy ma prawo wyrzucić na bruk lokatora za niepłacenie czynszu? Wiem, że w spółdzielniach trzeba takiemu "agentowi" zapewnić lokal zastępczy, a jak jest w tym przypadku?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

8 lipca 2010, 10:31

Zgadzam sie: good 0 bad

Oczywiście, że może prywatne kamienice tak za bardzo się nie różnią od współdzielni mieszkaniowej. Jeśli jest właściciel w porządku to myślę, że sprawa będzie do dogadania, a jeśli jest uparty i zawzięty to może zrobić tak że lokator zostanie wyrzucony tylko że tak jak opiszesz musi on szukać sobie lokalu zastępczego na własną rękę. Ewentualnie może nasłać komornika który to będzie ściągał zadłużenie od najbliższej rodziny

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

8 lipca 2010, 10:38

Zgadzam sie: good 0 bad

Dzięki serdecznie :)

Zgłoś | Cytuj | Link

2 listopada 2013, 14:06

Zgadzam sie: good 0 bad

Z tego co wiem wyrzucenie lokatora jest niezgodne z prawem. Musi być lokal zastępczy znaleziony, do którego taka osoba nie płacąca może się udać, albo musi sama się wynieść. Stąd czyściciele kamienic, o których głośno ostatnio - właściciel nie może wyrzucić nikogo na ulicę.

Zgłoś | Cytuj | Link

3 grudnia 2013, 10:43

Zgadzam sie: good 0 bad

Niepłacenie czynszu jest jednym z zasadnych przyczyn, więc oczywiście że może. Jednak jeśli taka sytuacja ma miejsce to warto sie udać do radcy prawnego aby uzyskać pewne prawne rozwiązania tej sprawy

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

26 października 2015, 11:56

Zgadzam sie: good 0 bad

W Polsce nie jest łatwo pozbyć się niechcianego lokatora nawet jeśli nie płaci czynszu, najlepiej udać się z tym pytaniem do jakiegoś prawnika, ale od razu mówię, że jak lokator się uprze to będzie problem


______________
Sauny fińskie

Ten post był edytowany przez Borginno21 dnia: 27 października 2015, 14:45
Zgłoś | Cytuj | Link

19 grudnia 2017, 10:51

Zgadzam sie: good 0 bad

Jeżeli jest w umowie, że za niepłacenie czynszu lokator dostanie wypowiedzenie to oczywiście właściciel może takie wypowiedzenie złożyć niepłacącemu lokatorowi. I lokator ma miesiąc lub 3 (w zależności od okresu wypowiedzenia) na to, żeby znaleźć sobie inne mieszkanie. Inna sprawa jak lokator robi pod górkę - wtedy nie obejdzie się bez prawnika.

Zgłoś | Cytuj | Link

Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Zbiorowe pozwy kamieniczników - czy to ma sens? Liczba postów: 6 Grupa: Prywatne ka... Akurat ja się niestety aż tak bardzo na tych kwestiach nie znam więc również ciężko jest mi cokolwiek w tym zakresie powiedzieć. Za to jestem zdania, że jak coś...
  • Jak odkupić cąłą kamienicę Liczba postów: 8 Grupa: Prywatne ka... U mnie jest nieco inaczej, ja chętnie sprzedam udziały w kamienicy, ale współwłaścicieli jest tyle, że ciężko się dogadać... może sąd zniesie współwłasność i w....
  • Jakie prawa ma lokator? Liczba postów: 8 Grupa: Prywatne ka... W przypadku wątpliwości może najlepiej skorzystać z porady prawnika? Najlepiej takiego, który specjalizuje się w prawie nieruchomości, jak https://grabowicz-gaj...
  • Wyburzanie budynków Liczba postów: 4 Grupa: Prywatne ka... Czy ktoś wie jakie wymogi trzeba spełnić podczas wyburzania budynków? Czy robić to na włąsną rękę czy się nie pakować w to?
  • Co zrobić z sąsiadem? Liczba postów: 4 Grupa: Prywatne ka... najlepiej się ubezpieczyć :) i czekać na następne zalanie skoro ich ciągłość jest tak częsta :P a tak na serio może okazać się że policja będzie ostatecznością....

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19156 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 344

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >