Czy zgłaszać chęć zalesienia terenu?

« Powrót do grupy: Zagospodarowanie terenu

28 lipca 2010, 17:26

Zgadzam sie: good 0 bad

Chciałabym zalesić kawałek mojego ogrodu. Czy są mi potrzebne na to jakieś papiery? Czy muszę to gdzieś zgłosić?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

28 lipca 2010, 17:47

Zgadzam sie: good 0 bad

Nie jestem pewna ale wydaje mi się, że powinnaś to zgłosić do urzędu miasta. Słyszałam coś kiedyś o jakichś pozwoleniach aby móc zagospodarować działkę na obszar leśny, lecz nie umiem odpowiedzieć czy to nadal aktualne.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

19 października 2010, 10:25

Zgadzam sie: good 0 bad

Cóż według mnie nie jest to takie konieczne, zależy jak duży obszar chcesz zalesić. Jeżeli ma być to parę drzewek dla ozdoby to wydaje mi się iż obejdzie się bez pozwolenia.

Zgłoś | Cytuj | Link

30 marca 2011, 16:07

Zgadzam sie: good 0 bad

to zalezy co rozumiesz przez "zalesić"? wątpliwe, żeby kwestię posadzenia jednego małego (mlodego) drzewka trzeba było ustalać z urzędem. Ale jak to ma być kilkadziesiąt/kilkaset np. sosen (ergo drzew nieowocowych) to dobrze by było zgłosić

Zgłoś | Cytuj | Link

12 kwietnia 2011, 10:26

Zgadzam sie: good 0 bad

warto zgłosić chęć zalesienia chociażby dlatego, że jest możliwość otrzymania nawet dofinansowania w ramach działania "Zalesianie gruntów rolnych oraz zalesianie gruntów innych niż rolne", objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich. Wyszło w każdym razie specjalne rozporządzenie. Trzeba zgodnie z procedurą złożyć wniosek o wykonanie planu zalesiania do Nadleśniczego i z takim planem wystąpić do Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa z wnioskiem o przyznanie płatności na zalesianie. Program Rozwoju Obszarów Wiejskich trwa do 2013 roku.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

12 kwietnia 2011, 10:30

Zgadzam sie: good 0 bad

czyt. :
Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 19 marca 2009r. w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania pomocy finansowej w ramach działania "Zalesianie gruntów rolnych oraz zalesianie gruntów innych niż rolne", objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 (D.U. 48/2009, poz.390)

Zgłoś | Cytuj | Link

12 kwietnia 2011, 10:35

Zgadzam sie: good 0 bad

Ten post był edytowany przez laremont9791 dnia: 12 kwietnia 2011, 10:37
Zgłoś | Cytuj | Link

12 kwietnia 2011, 10:36

Zgadzam sie: good 0 bad

Ten post był edytowany przez laremont9791 dnia: 12 kwietnia 2011, 10:37
Zgłoś | Cytuj | Link

12 kwietnia 2011, 10:36

Zgadzam sie: good 0 bad

i jeszcze tu:
http://www.olsztyn.lasy.gov.pl/wspomaganie-fi nansowe-zalesien

Zgłoś | Cytuj | Link

Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Garaż a może lepiej wiata? Liczba postów: 122 Grupa: Zagospodaro... wiaty garażowe stalowe to jednak wyższy koszt niż 3 tysiące ale myślę że jednak warto się skusić bo jakość jest niewspółmierna i trwałość doskonała.
  • Mini ogródek pod blokiem Liczba postów: 11 Grupa: Zagospodaro... A do takiego ogródka pod blokiem to jakie parasole polecacie? Bo widziałem tą https://gardenspace.pl/parasole-ogrodowe ofertę i całkiem ładne mają tam duże para...
  • Donice ogrodowe Liczba postów: 38 Grupa: Zagospodaro... Szanowni Państwo, Donice ogrodowe wykonane z surowego drewna trzeba zabezpieczyć przed wilgocią, szkodnikami i działaniem niekorzystnych warunków atmosferycznyc...
  • studnia a gliniasty teren działki Liczba postów: 16 Grupa: Zagospodaro... W przypadku pomp głębinowych stosowanych w większych instalacjach, takich jak farmy czy przemysł, wybór falownika powinien również uwzględniać jego zdolność do....
  • Tani i dobry grill Liczba postów: 17 Grupa: Zagospodaro... W zależności od swoich preferencji możesz sięgnąć zarówno po gotowe zestawy mebli, jak i pojedyncze elementy. Co więcej, na rynku znajdziesz zestawy obiadowe or...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19129 użytkowników

Użytkownicy online (6)

gości: 261

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >