Czym grozi samowola budowlana?

« Powrót do artykułu: Czym grozi samowola budowlana? | « Powrót do grupy: Prawo

Stron: 2 ▾ Skocz do strony
1 2  ▸

10 czerwca 2011, 09:30

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam mam taki problem kupiłem plac z domem do remontu na placu stały jeszcze 3 jnne domy do rozbiórki do mojego domu dostawiłem budynek 7*7 na starych fundamęćie mam na mapce widoczny ten nowy budynek ale sąsiad zgłosił ten fakt do nadzoru budowlanego

co zato grozi pomocy

uslugikanalizacyjne@interia.pl

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

10 czerwca 2011, 12:30

Zgadzam sie: good 0 bad

Noo zapewne grzywna....

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

12 czerwca 2011, 08:19

Zgadzam sie: good 0 bad

Grzywna ale jaka

Zgłoś | Cytuj | Link

13 czerwca 2011, 10:08

Zgadzam sie: good 0 bad

Zapraszam do przeczytania artykułu:

http://www.budnet.pl/Czym_grozi_samowola_budo wlana,Prawo_budowlane,a=41.html

Jest tam wszystko opisane, pozdrawiam.

Zgłoś | Cytuj | Link

6 stycznia 2012, 20:17

Zgadzam sie: good 0 bad

mam pytanie mam zezwolenie na budowe domku letniskowego co moze mi grozic jesli postawie wiekszy niz mam pozwolenie .prosze o odpowiedz

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

21 listopada 2012, 15:03

Zgadzam sie: good 0 bad

mam pytanie w projekcie budynek był cały podpiwniczony ,w projekcie zaadoptowanym zlikwidowałem jedno pomieszczenie ale po namyśle wybudowałem całość co za to grozi

Zgłoś | Cytuj | Link

27 października 2013, 22:11

Zgadzam sie: good 0 bad

@mlody, nie radzę szaleć - "Niestety legalizacja samowoli budowlanej jest długotrwała i bywa kosztowna, ponieważ nie zależy ona od stopnia przewinienia, ale od powierzchni budynku i stawki, jaką określa załącznik do ustawy o prawie budowlanym. Wylicza się ją jako iloczyn stawki wynoszącej 500 zł podwyższonej 50-krotnie, współczynnika kategorii budynku i współczynnika wielkości obiektu." -- taką informację wzięłam stąd http://www.eporady24.pl/jak_zalegalizowac_samowole_budowlana ,pytania,8,112,7683.html czyli łatwo policzyć, że za nadmetraż zapłaciłbyś jak za kilka domów... pozdrawiam

Zgłoś | Cytuj | Link

12 września 2014, 15:31

Zgadzam sie: good 0 bad

Hej czy poleci ktos dobra firme zajmujaca sie nadzorem budowlanym??

Zgłoś | Cytuj | Link

12 września 2014, 15:49

Zgadzam sie: good 0 bad

ja moge podac kontakt do http://www.marbud-nadzorbudowlany.pl/ , nie wspolpracowałem z nimi co prawda, ale znajomy tak, i z tego co pamietam to bardzo ich chwalił.

Zgłoś | Cytuj | Link

22 stycznia 2015, 22:13

Zgadzam sie: good 0 bad

Samowola budowlana ( budowa bez wymaganych zezwoleń ) jest czymś odmiennym od "odstępstwa od zatwierdzonego projektu budowlanego" a w niektórych postach takie właśnie zjawisko występuje. Jest to optymistyczne, bo tylko w przypadku samowoli grozi kara pozbawienia wolności ( do 2 lat )...
pozdrawiam i zapraszam do lektury Poradnika w którym omówiono szereg zagadnień związanych z budową domu lub na stronę na Facebooku

Ten post był edytowany przez Kociński dnia: 22 stycznia 2015, 22:20
Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 2 ▾ Skocz do strony
1 2  ▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19159 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 327

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >