Czym izolować ściany z pustaków?

« Powrót do grupy: Stawiamy ściany

Stron: 3 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3  ▸

31 października 2016, 17:52

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja mam ścianę Porotherm docieploną wełną mineralną. Polecam takie rozwiązanie - izolacja termiczna jest na wysokim poziomie, a ściana jednocześnie nic nie traci ze swojej paroprzepuszczalności.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

30 listopada 2016, 13:11

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik Gość: marekgrudzien napisał: Ja mam ścianę Porotherm docieploną wełną mineralną.
Polecam takie rozwiązanie - izolacja termiczna jest na
wysokim poziomie, a ściana jednocześnie nic nie traci ze
swojej paroprzepuszczalności.

O usuwania wilgoci z budynku jest wentylacja , a nie ściany. badania wykazują, że maksymalnie 1-2% wilgoci jest usuwanych przez ściany , dlatego rozwiązaniem optymalnym (koszt + jakość) jest zastosowanie izolacji ze styropianu.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

24 stycznia 2017, 21:39

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik e-rzecznik Knauf Therm napisał: O usuwania wilgoci z budynku jest wentylacja , a nie
ściany. badania wykazują, że maksymalnie 1-2% wilgoci
jest usuwanych przez ściany , dlatego rozwiązaniem
optymalnym (koszt + jakość) jest zastosowanie izolacji ze
styropianu.


Oczywiście, że to prawda, ale jakoś dziwnym trafem grzyb i pleśń łatwiej zarastają ściany zamknięte dyfuzyjnie (np. silkę) niż ceramikę. Wentylacja to podstawa, ale jak jest chociaż trochę niesprawna - wtedy pojawia się problem.

Zgłoś | Cytuj | Link

3 lutego 2017, 09:27

Zgadzam sie: good 0 bad

Ogólnie jeżeli chodzi o ściany to warto jest je również bezpośrednio zabezpieczyć przed możliwością pojawienia się pleśni. Można to rozwiązać w najprostszy chyba sposób, bo zwyczajnie korzystając z farby antygrzybicznej. Polecam Active H, jest to dość nowa higieniczna farba antygrzybiczna, ale sprawdza się świetnie. Sam malowałem już kilka pomieszczeń i efekt jest widoczny od razu. Trudno jest ją kupić w Polsce, ale na pewno jest dostępna przez internet w sklepie http://standom.pl/

Ten post był edytowany przez Herbert dnia: 17 lutego 2017, 14:04
Zgłoś | Cytuj | Link

4 marca 2017, 17:04

Zgadzam sie: good 0 bad

Szanowni Państwo,

zastosowanie farby o właściwościach antygrzybicznych to dobry pomysł, ale aby uniknąć powstawania grzybów i pleśni na ścianie, kluczowe jest zapewnienie sprawnej wentylacji i ogrzewanie pomieszczenia. W przypadku nieocieplonych budynków optymalnym rozwiązaniem jest ocieplenie ich ścian zewnętrznych z użyciem styropianu lub wełny mineralnej.

W miejscach, gdzie już rozwinęło się zagrzybienie polecam zastosowanie FOVEO TECH RG 10 Preparat grzybo i glonobójczy, który głęboko penetruje podłoże i zawiera wysokiej jakości biocydy. Może być on wykorzystywany wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń. Trzeba jednak pamiętać, że podstawową kwestią jest zlokalizowanie i zlikwidowanie przyczyny zawilgocenia.

Pozdrawiam serdecznie,
E-rzecznik Foveo Tech

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

16 marca 2017, 13:19

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik e-rzecznik Knauf Therm napisał: Prawidłowo wykonana izolacja wymaga zaizolowania wszelkich "trudnych" elementów budowlanych, tak aby zachować jej
ciągłość i zmninimalizować poziom strat energii. KnaufTherm poleca zestaw porad związanych z prawidłową izolacją , które znajdują się na stronie



Ja do ocieplenia ścian z pustaków wybrałem styropian Knauf. Niezwykle pomocna okazała się strona http://www.knauf-industries.pl/, gdzie znalazłem wizualizację dotyczącą wyboru odpowiedniego rodzaju styropianu do konkretnej części budynku. Ponadto uzyskałem wiele cennych wskazówek i porad dla ekipy, która mi wykonywała ocieplenie. Każdy styropian wymaga użycia odpowiednich klejów, tynków itp. Warto od razu popytać sprzedawcę o najbardziej optymalne rozwiązania.

Zgłoś | Cytuj | Link

22 czerwca 2017, 10:48

Zgadzam sie: good 0 bad

Pustaki ceramiczne najlepiej ocieplać wełną mineralną, bo to jest materiał o lepszej paroprzepuszczalności niż np. styropian. Same pustaki też mają wysoką paroprzepuszczalność, więc dobrze by było, jeżeli izolacja też będzie odprowadzać parę wodną, a nie kondensować ją wewnątrz.

Zgłoś | Cytuj | Link

27 czerwca 2017, 07:39

Zgadzam sie: good 0 bad

Jeżeli chodzi o dobrą i skuteczną izolację, to polecam zastanowić się także nad natryskową,zajmujemy się tym na co dzień i będziemy mogli pomóc, wykonać ją, zerknijcie na www.Salus-expo.pl

Zgłoś | Cytuj | Link

25 września 2017, 13:58

Zgadzam sie: good 0 bad

Teraz są już takie technologie, że niekoniecznie trzeba ocieplać ściany. Polecam poczytać np. o technologii Porotherm T, gdzie nie ma izolacji zewnętrznej, przez co ściana jest dużo mniej podatna na uszkodzenia i przez to ma jednolitą warstwę termiczną.

Zgłoś | Cytuj | Link

27 sierpnia 2019, 06:29

Zgadzam sie: good 0 bad

Ściany z pustaków ceramicznych izoluje się najczęściej styropianem. Można też wełną mineralną, ale to już kwestia kosztów... Porotherm to dość prosty materiał pod tym względem - można izolować właściwie czym taniej i wygodniej.

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 3 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3  ▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Rozbiórki Liczba postów: 107 Grupa: Stawiamy śc... A propos takich czynności jak skup złomu to warto pamiętać, że dobrze jest zezłomować starą niepotrzebną pralkę czy z gospodarstwa rolnego pług itd.
  • jakiej firmy tynk silikonowy? Liczba postów: 92 Grupa: Stawiamy śc... Szanowna Pani, Tynk modelowany Foveo-Tech TSS 05 bez przeszkód można aplikować na różne powierzchnie, w tym na powierzchnie mocno nasłonecznione. Tynk jest odpo...
  • Stres i nerwy przy budowie domu i kredytach - jak... Liczba postów: 9 Grupa: Stawiamy śc... Budowa domu i kredyty to zwykle związane ze stresem i nerwami, ponieważ oba te procesy wymagają dużego zaangażowania finansowego, czasowego i emocjonalnego. Jed...
  • czy warto budować dom ze ścian jednowarstwowych Liczba postów: 135 Grupa: Stawiamy śc... Hej, jeśli korzystacie z materiałów wienerberger to zerknijcie na ten ich konkurs, bo mogą Wam zwrócić za nie pieniądze: https://www.budogram.pl/konkurs
  • Jakie kupić narzędzia? Liczba postów: 4955 Grupa: Stawiamy śc... Ja polecam przede wszystkim kupowanie zestawów, dostępne są np. zestawy kluczy trzpieniowych, torx, płaskich, nasadkowych, szczękowych, otwornic oraz zestawy un...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19158 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 195

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >