Czym ocieplić dom drewniany z warstwą sypremy.

« Powrót do grupy: Robimy izolację cieplną

Stron: 2 ▾ Skocz do strony
1 2  ▸

17 maja 2007, 23:20

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam Wszystkich.
Postanowiłem ocieplić dom drweniany.
Posiada on już warstwę ocieplenia o ile warstwę supremy i tynk można nazwać ociepleniem .
Najchętniej ociepliłbym wełną mineralną a wszystko ładnie przykrył sidingiem bo do farb na tynku straciłem cierpliwość.
Jaką grubość wełny zastosować do takiego ocieplenia ?
Proszę o porady.
Pozdrawiam Marek

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

21 maja 2007, 16:49

Zgadzam sie: good 0 bad

coś nikt się nie wypowiada !!
:cry: :cry:

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

21 maja 2007, 19:19

Zgadzam sie: good 0 bad

Witaj
Ściany domu drewnianego od zewnątrz powinny być ocieplone w następujący sposób: Do ścian drewnianych montujemy drewniany ruszt o grubości co najmniej 10cm. W zamontowany ruszt wkładamy wełnę o grubości 10cm i od zewnątrz zabezpieczamy ją folią wiatroizolacyjną, a następnie do rusztu drewnianego montujemy fasadę PCV lub deski szalunkowe. Aby uniknąć dodatkowego montażu folii wiatroizolacyjnej możemy zastosować wełnę hydrofobizowaną z wiatroizolacją do fasad wentylowanych.
Pozdrawiam

Zgłoś | Cytuj | Link

21 maja 2007, 19:33

Zgadzam sie: good 0 bad

Wystarczy 6 cm. Skoro jest juz inna izolacja. Nie ma co przesadzac. Pozdr

Zgłoś | Cytuj | Link

23 maja 2007, 17:39

Zgadzam sie: good 0 bad

Może ktoś wie jakie "lambda" - współczynnik przenikania ciepła ma :
-drewno sosnowe gr 8cm ,
-suprema gr 5 cm

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

24 maja 2007, 01:03

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik paw_g_cio napisał:
A co do "lambda" dla drewna sosnowego w poprzek włókien wynosi 0,16 W/mK, a dla płyt suprema (wiórkowo-cementowe) wynosi 0,14 W/mK.
Pozdrawiam

Dziękuję za konkretne informacje . :wink:
Po obliczeniach wyszło mi ża bale derwniane 12,5 cm mają opór 0,78 [W/m2K] a na tej stronie http://dom.money.pl/domy_drewniane/porady/artykul/wszystko;o ;domach;z;bali,89,0,159065.html piszą że ściana z bali sosnowych, prostokątnych grub. 18 cm - U = 0,78 W/m2K . Więc ja źle liczę czy o co chodzi ...?

Zgłoś | Cytuj | Link

24 maja 2007, 17:49

Zgadzam sie: good 0 bad

No to wszystko się wyjaśniło :)
Dziękuję za cierpliwość i cenną wiedzę .
Więc podsumujmy :
Przy następujących założeniach :
- wymagania w zakresie izolacyjności cieplnej dla ścian warstwowych U < 0,30 W/m2K
- bal drewniany gr 12,5cm R = 0.16
- suprema gr 5cm R = 0,14
- wełna nimeralna gr "x" R = 0,036

Podstawiając do wzoru wyszło że mój "x" wynosi 7cm i taką muszę zastosować grubość wełny ...
Czy dobrze policzyłem ?
paw_g_cio jakiej firmy wełnę byś polecił (nie przesadzając z ceną)
Jeszcze raz dzięki
Pozdrawiam

Zgłoś | Cytuj | Link

2 czerwca 2007, 13:32

Zgadzam sie: good 0 bad

Do spremy , o ile się dobrze trzyma (wymaga solidnego sprawdzenia!!)można bezpośrednio się doklejać inny materiał.

Można si e jednak spodziewać umiarkowanej stabilnoci podłoża (np. chociażby widoczne rysy).

Wtedy rozwiązaniem jest klejenie "na grzenbień" - można zakładać, że powierzchnia jest równa i jednocześnie b. solidne kołkowanie np.12 kołków na m2.
Wtedy całość ma szanse skutecznie przeżyć. Dokładana izolacja powinna mieć min. 10 cm w aspekcie rosnącej ceny energii i wzrastających wymogów izolacji. Właśnie planowane jest zaostrzenie parametrów izolacjności przez ustawodwacę. Z dodatkowymi 10 cm wyląduje się gdzieś na granicy.

Zgłoś | Cytuj | Link

4 czerwca 2007, 17:53

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik Anonymous napisał:

Można si e jednak spodziewać umiarkowanej stabilnoci podłoża (np. chociażby widoczne rysy).



O jakich rysach piszesz ?
Ja mam zamiar zastosować Siding.

Zgłoś | Cytuj | Link

24 lutego 2013, 21:52

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik Gość: Marek napisał: jakiej
firmy wełnę byś polecił (nie przesadzając z ceną)


Proszę zapoznać się z wełną mineralną w ECOSE Technology. W razie pytań - proszę pisać.
---
Służę pomocą,
e-Rzecznik Knauf Insulation

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 2 ▾ Skocz do strony
1 2  ▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Ocieplenia domu - jaki styropian ? Liczba postów: 34 Grupa: Robimy izol... Zanim zabierzesz się za remont poddasza, poczytaj sobie o piance PUR zamiast znowu wymieniać na wełnę. Nie dość że łatwiej się ją aplikuje, nie jest łatwopalna....
  • Ocieplenie poddasza pianką Liczba postów: 113 Grupa: Robimy izol... Użytkownik NikolMleczko napisał: może ktoś z forumowiczów poleci dobry pistolet do pianki Mogę polecić od Komatz https://www.komatz.pl/kategoria-produktu /akce...
  • Jaki tynk? Liczba postów: 754 Grupa: Robimy izol... Nie mam doświadczenia w tej dziedzinie. Nie będę mógł za bardzo pomóc.
  • Usterka przy ociepleniu bloku. Liczba postów: 6 Grupa: Robimy izol... Tynk na ociepleniu – pierwsza usterka. Gdy na ścianie pojawia się siatka pęknięć odwzorowująca układ płyt styropianowych, to jest to ... webmailer ionos
  • Wełna czy styropian? Co będzie lepsze? Liczba postów: 8 Grupa: Robimy izol... To ja podpowiem wam, że w miejscach trudno dostępnych sprawdzą się ocieplenia metodą wdmuchiwania granulatu celulozy i wełny. Tu sobie więcej o tym poczytajcie,...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19233 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 222

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >