Czym ocieplić od wewnątrz ścianę starej kamienicy?

« Powrót do grupy: Robimy izolację cieplną

10 września 2015, 10:21

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam.
Na wstępie przepraszam, ale trochę się rozpisałam :)

Mam ogromny problem, chciałabym ocieplić jakoś mieszkanie od wewnątrz, ale może najpierw opiszę sytuację. Dodam jeszcze, że chce to zrobić stosunkowo niskim kosztem, ponieważ mieszkanie to wynajmuję. Póki co umowę mam przedłużoną na pół roku - mam nadzieję, że jednak zostanę tam na dłużej.

Mieszkam w starej przedwojennej kamienicy. W mieszkaniu są trzy zewnętrzne, zimne ściany. Nade mną, pode mną i na jednej ścianie bocznej są sąsiedzi, którzy ogrzewają swoje mieszkania. Pozostałe trzy ściany są nieogrzewane. Mieszkanie ma 36m2 i kształt prostokąta. Podzielone jest na jeden duży pokój, wąski przedpokój, kuchnię i łazienkę oraz ma bardzo wysoki sufit (myślę że ok. 3-4m). Okna w mieszkaniu są niedawno wymieniane i szczelne. Jedynym "ogrzewaczem" w domu jest piec kaflowy, który stoi w rogu pokoju (tym od strony przedpokoju, czyli na styku zimnej ściany z dworu i nieco cieplejszej ściany od przedpokoju). Reszta domu jest nieogrzewana. W łazience nie jest to problemem, gdyż można wejść pod ciepły prysznic i uciec do pokoju. Jeśli robię coś w kuchni i jest mi zimno to włączam sobie palniki gazowe i po chwili robi się ciepło. W pokoju cały zimą mam zamiar cały czas palić w piecu. Jak się go porządnie rozpali to potrafi trzymać ciepło cały dzień. Chciałabym jednak wywalić brzydki segment który stoi na tej zimnej ścianie i pojawił się problem - za nim nie ma nawet tapety - jest po prostu beton. Chciałabym te dwie zimne ściany w pokoju i jedną na przedpokoju jakoś odizolować, aby ciepło nie uciekało tak szybko, tylko trochę "posiedziało" w domu, gdyż palenie w takim piecu dla mnie jest dosyć ciężkie i czasami rano zanim wyjdę z domu nie zdążę go rozpalić. Pierwsze co przyszło mi do głowy to styropian, ale naczytałam się, że to wcale nie jest dobre rozwiązanie.
Bardzo proszę o pomoc!
Pozdrawiam serdecznie
Weronika P.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

10 września 2015, 10:30

Zgadzam sie: good 0 bad

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

10 września 2015, 10:32

Zgadzam sie: good 0 bad

Na żółto zaznaczyłam ściany które chciałabym ocieplić. od pieca w prawo jest wnęka, która ma ok. 10 cm głębokości

Zgłoś | Cytuj | Link

10 września 2015, 10:59

Zgadzam sie: good 0 bad

Zgłoś | Cytuj | Link

11 września 2015, 01:41

Zgadzam sie: good 0 bad

Albo Pani nie czyta swojej poczty na forum, albo nie ma chęci na rozwiązanie swojego problemu.
Mogę ten problem wyjaśnić tylko na maila, gdyż Forum blokuje zdjęcia i linki.
Proszę o kontakt na info@enerbau.pl

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

11 września 2015, 12:16

Zgadzam sie: good 0 bad

Rysunek doszedł, dziękuję. Spróbuję jak najszybciej znaleźć rozwiązanie.

Zgłoś | Cytuj | Link

11 września 2015, 12:27

Zgadzam sie: good 0 bad

Bardzo dziękuję, czekam cierpliwie!

Zgłoś | Cytuj | Link

10 grudnia 2015, 12:16

Zgadzam sie: good 0 bad

Zobacz ciepły tynka aerogelowyhttp://aptherm.einfo.pl

Zgłoś | Cytuj | Link

4 lutego 2016, 05:50

Zgadzam sie: good 0 bad

włókna szklane?

Zgłoś | Cytuj | Link

4 lutego 2016, 23:24

Zgadzam sie: good 0 bad

Coś chyba nie bardzo wiadomo co można ludziom zaproponować w takim przypadku...
Każdy obiekt musi być indywidualnie oceniony i dopiero potem można coś zaproponować!!!
Nie ma uniwersalnych rozwiązań!

Zgłoś | Cytuj | Link

Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Usterka przy ociepleniu bloku. Liczba postów: 6 Grupa: Robimy izol... Tynk na ociepleniu – pierwsza usterka. Gdy na ścianie pojawia się siatka pęknięć odwzorowująca układ płyt styropianowych, to jest to ... webmailer ionos
  • Wełna czy styropian? Co będzie lepsze? Liczba postów: 8 Grupa: Robimy izol... To ja podpowiem wam, że w miejscach trudno dostępnych sprawdzą się ocieplenia metodą wdmuchiwania granulatu celulozy i wełny. Tu sobie więcej o tym poczytajcie,...
  • Jaki tynk? Liczba postów: 750 Grupa: Robimy izol... Nie mam doświadczenia w tej dziedzinie. Nie będę mógł za bardzo pomóc.
  • Suprema Liczba postów: 367 Grupa: Robimy izol... A może warto zastanowić się tutaj nad izolacją natryskową? To bardzo dobre i zarazem praktyczne rozwiązanie,wystarczy wybrać tylko firmę która się tym zajmie. W...
  • Jakiej firmy styropian-ocieplenie budynku Liczba postów: 24 Grupa: Robimy izol... Najlepiej kierować się jakością i parametrami. Na pewno nie należy kupować styropianów producentów chwalących się najniższymi cenami, gdyż mogą one nie mieć odp...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19123 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 238

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >