Czym wyczyścić ścianę?

« Powrót do grupy: Wykańczamy budynek

13 lipca 2011, 11:53

Zgadzam sie: good 0 bad

Helo :)

Niebawem będę miała malowanie salonu, ale... zawsze jest jakieś ale :) teraz na ścianach położona jest farba lateksowa, a pytanie brzmi, czym będzie najskuteczniej ją usunąć? Z góry dziękuje za odp

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

20 lipca 2011, 18:23

Zgadzam sie: good 0 bad

Nowoczesne farby maluje się praktycznie jedna na drugą.Trzeba tylko porządnie wyczyścić ścianę i odtłuścić np.mydłem malarskim.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

25 lipca 2011, 09:51

Zgadzam sie: good 0 bad

A co gdy pierwsza farba była stara lub farba na która chcemy nałożyć drugą była owiele bardziej intensywna ? Czy pokryje ?

Zgłoś | Cytuj | Link

25 lipca 2011, 22:52

Zgadzam sie: good 0 bad

Starość nie ma tak dużego znaczenia jak przyczepność. Można to sprawadzić nawilżając ścianę wodą i traktując nawet zwykłą szpachelką. Co do intensywności odcieni - wstępne, pierwsze przemalowanie na biało pomaga bez problemu ;)

Zgłoś | Cytuj | Link

26 lipca 2011, 09:59

Zgadzam sie: good 0 bad

Aha czyli mam rozumieć, że najpierw mam "zabielić" ścianę a potem ją pomalować na dany kolor? Czy to nie są czasami zbędne koszty ? Jak tego ominąć ?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

28 lipca 2011, 12:44

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik pitrek88 napisał: Aha czyli mam rozumieć, że najpierw mam "zabielić"
ścianę a potem ją pomalować na dany kolor? Czy to nie
są czasami zbędne koszty ? Jak tego ominąć ?


Dokładnie. Najpierw pomaluj jedną warstwę białą farbą a dopiero kolejne pomaluj kolorem. Nie ma to znaczenia dla przyczepności ani jakości krycia, gdyż jeżeli przemalowujesz intensywny kolor jaśniejszym to zwykle trzeba malować trzy razy. Warstwa białej będzie po prostu rozwiązaniem bardziej ekonomicznym.

Zgłoś | Cytuj | Link

16 sierpnia 2011, 10:05

Zgadzam sie: good 0 bad

Widar ma rację, najpierw myjesz ścianę mydłem malarskim, suszysz i usuwasz wszelkie pyły, potem wybierasz, albo ją wybielasz i nakładasz kolor, albo dajesz kilka warstw farby, tak żeby wszystko pokryć

Zgłoś | Cytuj | Link

16 sierpnia 2011, 10:16

Zgadzam sie: good 0 bad

a co z farbami ktore reklamuja sie, ze kryja za pierwszym razem? bzdura czy rzeczywiscie takie istnieja? i jaka farbe wybrac, by dobrze pokryla a jednoczesnie byla trwala no i z mozliwoscia czyszczenia pozniej sciany jak beda pobrudzenia? mam juz kupione farby do remontu salonu, satynowe. i zastanawiam sie czy beda odpowiednie do 100% pokrycia :)

Zgłoś | Cytuj | Link

16 sierpnia 2011, 11:22

Zgadzam sie: good 0 bad

To - to już w ogóle jest chwyt marketingowy, miałem styczność z taka co to niby za pierwszym razem pokrywa wszytko.... ech szkoda gadać jaki był efekt, tylko głupiego robota ;/

Zgłoś | Cytuj | Link

16 sierpnia 2011, 11:34

Zgadzam sie: good 0 bad

Oczywiście, że bzdura wszystko zalezy od tego ile danej farby użyjesz.. tam też gdzieś musi być napisane ile farby na mkw pokryje za 1 razem. wiadomo jak nawalisz farby to i za 1 razem biała czarną sciane pokryje..

Zgłoś | Cytuj | Link

Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

Czytaj też