Dachówka duża czy mała?

« Powrót do grupy: Robimy dach

Stron: 2 ▾ Skocz do strony
1 2  ▸

20 września 2019, 15:04

Zgadzam sie: good 0 bad

Z mężem zastanawiamy się nad wyborem dachówki. Każdy ma inny typ. Czy lepiej położyć dużą dachówkę czy mniejszą? Wizualnie obie koncepcje są dobre ale jednak zawsze będzie jakaś uwaga.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

21 września 2019, 19:49

Zgadzam sie: good 0 bad

Wszystko zalezy jaki dach, ile połaci a wiec jak bardzo skomplikowana jest jego bryła. I o jakim rodzaju dachówki mówimy?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

22 września 2019, 18:51

Zgadzam sie: good 0 bad

Dach dwuspadowy, dość duża powierzchnia. Do tego będą dwie lukarnie. A sama dachówka ma mieć nowoczesną formę, płaską. Kolorystyka szara, bo będzie pasować do elewacji.

Zgłoś | Cytuj | Link

23 września 2019, 09:18

Zgadzam sie: good 0 bad

Jak duży dach to i dachówka mogłaby być duża. Może płaska Simpla Creatona? Może nie jest do końca tak szara, ale ich kolor łupkowy powinien pasować.

Zgłoś | Cytuj | Link

23 września 2019, 18:21

Zgadzam sie: good 0 bad

Duża dachówka to też pewnego rodzaju oszczędność i uproszczenie samej konstrukcji dachu. No i przy dużej powierzchni może to trochę lżej wyglądać.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

26 września 2019, 06:12

Zgadzam sie: good 0 bad

[quote=zaremba.radek]Jak duży dach to i dachówka mogłaby być duża. Może
płaska Simpla Creatona? Może nie jest do końca tak szara,
ale ich kolor łupkowy powinien pasować.

Dziwna logika. Wizualnie nie ma żadnego sensu, ale na pewno prawdą jest, że przy dużych połaciach dachowych wykorzystanie dużych dachówek jest wyborem dobrym ekonomicznie. Niewielkie dachówki (np. typu karpiówka) są znacznie cięższe i wychodzą drożej za każdy m2. Trzeba więc stosować specjalnie wzmocnioną konstrukcję więźby. Dodatkowo ich układanie jest bardziej czasochłonne, więc i koszt robocizny będzie większy. No ale niektórym po prostu tylko taka połać się podoba i nic nie da się poradzić :) Są na rynku duże dachówki ceramiczne, które ważą połowę tego co karpiówka, a ich układanie jest 2-3 razy szybsze. Mam na myśli dużą ceramikę, czyli np. Koramic Orea 9. Tam do przykrycia m2 dachu potrzebne jest tylko 9 szt. dachówki, więc różnica w tempie wykonywania dachu jest spora, a funkcjonalnie - to ciągle ceramika, więc jest dobrze.

Zgłoś | Cytuj | Link

19 października 2019, 16:59

Zgadzam sie: good 0 bad

Duża na dużym wygląda lepiej. Inaczej się prezentuje niż drobna dachówka. Moim zdaniem wyjdzie to ładniej. I taniej w sumie też.

Zgłoś | Cytuj | Link

20 października 2019, 19:01

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja chce zdecydować się na bardziej tradycyjną dachówkę. No, ale na razie czeka mnie stworzenie szkieletu. Właśnie zauważyłam, że firma mgdachy zajmuje się projektowaniem i budową konstrukcji dachu. Co fajne daje możliwość zrobienia darmowej wyceny na stronie https://mgdachy.pl/wycena-konstrukcji/.

Zgłoś | Cytuj | Link

23 października 2019, 17:19

Zgadzam sie: good 0 bad

kody112 logicznie rzec biorąc to własnie chodziło mi głównie o koszty. Duża dachówka szybciej się układa, wymaga trochę innej konstrukcji łat i kontrłat (mniejsza gęstość) co w sumie skutkuje kosztami wykonania całości.

Zgłoś | Cytuj | Link

31 października 2019, 07:51

Zgadzam sie: good 0 bad

Mała dachówka jest też znacznie cięższa - porównajcie sobie masę np. karpiówki i dużych Koramic Alegra 9. Różnica w masie jest dwukrotna! To skutkuje oczywiście zupełnie innym przygotowaniem więźby i rozkładem obciążeń. Robocizna też oczywiście znacznie tańsza - no i mniej materiału potrzebnego na łaty.

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 2 ▾ Skocz do strony
1 2  ▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Dachówka ceramiczna! Liczba postów: 353 Grupa: Robimy dach Najlepiej jest poznać opinie użytkowników ponieważ bardzo często problemy moga pojawiać się po kilku latach w przypadku dachu. Ja jestem dużym zwolennikiem wybo...
  • dach Liczba postów: 243 Grupa: Robimy dach Kluczowe jest zdecydowanie odpowiednio dobrane pokrycie dachowe, skuteczna izolacja to połączenie wręcz idealne jeżeli chodzi o dach, także dobrze że Braas wpro...
  • blacha trapezowa Liczba postów: 141 Grupa: Robimy dach Rewelacyjny wątek . Bardzo dobrze, że ten wątek jest. __________________________________ ____________ mechanik pruszków
  • Pokrycie dachu Liczba postów: 673 Grupa: Robimy dach Zdecydowanie muszę przeprowadzić remont generalny dachu.
  • Dachówka Braas Protegon - opinie. Liczba postów: 90 Grupa: Robimy dach Natomiast jeżeli potrzebujecie profesjonalnej pomocy w zakresie wyboru dobrej jakości materiałów hydroizolacyjnych dla swoich dachów i fundamentów to zwróć uwag...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19131 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 264

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >