Dlaczego odchodzi mi farba od świeżo pomalowanych

« Powrót do grupy: Wykańczamy budynek

Stron: 4 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3 4  ▸

29 marca 2009, 13:13

Zgadzam sie: good 0 bad

Jednym słowem trzeba zrobić wszystko od nowa.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

23 lipca 2009, 09:43

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam

Potrzebuję pomocy :(. Wczoraj pomalowałem swój pokój farbą Dulux (lateksowa) i farba odchodzi w niektórych miejscach z winy pracownika, który miał przygotować ścianę do malowania. Widać, że wraz z odchodzącą farbą odchodzi pył, więc sprawa jest jasna. Farba odchodzi tylko w paru miejscach, więc chciałbym się dowiedzieć jak to poprawić nie malując całego pokoju od nowa. Z góry dziękuję za odp.

Pozdrawiam

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

23 lipca 2009, 12:14

Zgadzam sie: good 0 bad

Będzie ciężko ukryć takie zaprawki ale można spróbować.
Zeskrobać co odłazi, delikatnie zeszlifować większy obszar naokoło papierem o drobnym ziarnie, /min. 180/ tak, by nie zrywać farby, przetrzeć wilgotną gąbką, nałożyć cieniutko gładzi jeśli jest uskok i potem wyrównać papierem na klocku, odpylić, przegruntować i położyć farbę kierując wałek od środka we wszystkie strony w ostatniej fazie "odrywając" go płynnym ruchem od ściany.

Jeśli nie pomoże - ponowna zabawa z całą ścianą :/

Zgłoś | Cytuj | Link

23 lipca 2009, 16:10

Zgadzam sie: good 0 bad

Bardzo dziękuje za odp. :). Postaram się to dzisiaj zrobić. Pozdrawiam

Zgłoś | Cytuj | Link

6 sierpnia 2009, 11:21

Zgadzam sie: good 0 bad

Edward poczekaj do wyschnięcia ... po tym w miejscu odłażenia farby szpachelką wyskrob lużne powierzchnie z małym naddatkiem. Zapodaj dobry grunt na ścianę, następnie gładz, zeszlifuj, ponownie zagruntuj i pomaluj. Malować na ścianie powinno się cały pas od sufitu do podłogi.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

14 sierpnia 2009, 01:36

Zgadzam sie: good 0 bad

Ostatnio na podstawie doświadczeń mogę dodać od siebie w temacie jedną rzecz: Farby jednokrotnego krycia nie nadają się nas gładzie, a na pewno nie marka Dulux z serii Once - wydajność przeciwna do opisu i globalne łuszczenie mimo dobrego przygotowania podłoża. Stanowczo odradzam, zresztą ta firma nigdy mi specjalnie "nie leżała" a teraz tylko to się potwierdziło...

Zgłoś | Cytuj | Link

14 sierpnia 2009, 01:38

Zgadzam sie: good 0 bad

Powyższa wypowiedź należy do mnie, zapomniałem się zalogować

Zgłoś | Cytuj | Link

30 października 2010, 19:30

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja tam powiem tyle. farba powinna kryc raz bo nikt nie ma czasu na pierdoly. odlazi ze znanych powodow zwykle. jak nawinie sie stary kawalek farby na walek to jest przerabane, bo tak jak pisal kolega trzeba gipsowac i szlifowac to miejsce.W sumie to u nas nie ma wyboru w farbach bo sa jakies uklady miedzy duzymi - przynajmniej tak to wyglada. aha i najwazniejsze nie ma prawa sie luszczyc. moze faktycznie jakas wadliwa partia?

Zgłoś | Cytuj | Link

31 października 2010, 13:47

Zgadzam sie: good 0 bad

Fakt, farby dulux są strasznie wrażliwe na wszelkie nieprawidłowości w sztuce malarskiej. Są to dobre farby, ale trzeba dobrze przygotować podłoże, bo inaczej dzieje się tak jak w opisanym przypadku.

Zgłoś | Cytuj | Link

29 grudnia 2014, 04:32

Zgadzam sie: good 0 bad

Trzeba przygotowac najpierw powierzchnie przed takim zabiegiem, polecam tutaj na przyszłość www.empas.pl

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 4 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3 4  ▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19233 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 361

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >