Dlaczego coraz więcej osób decyduje się na domy z drewna?

« Powrót do artykułu: Dlaczego coraz więcej osób decyduje... | « Powrót do grupy: Budowa i remont

Stron: 2 ▾ Skocz do strony
1 2  ▸

24 kwietnia 2017, 22:04

Zgadzam sie: good 0 bad

Czy ja wiem czy taki niedrogi... Może w momencie samej budowy tak, ale konserwacja domu drewnianego jest niestety droższa i częstsza niż np. domu murowanego z Porothermu. Patrząc nawet w perspektywie 10-letniej to dom murowany będzie zdecydowanie tańszy. Tak samo jak porównać koszty konserwacyjne blachodachówek i ceramiki - blacha będzie tańsza na początku, ale potem trzeba będzie to rok coś przy niej robić. Ceramikę robisz raz i masz z głowy na 15 lat :)

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

5 maja 2017, 20:42

Zgadzam sie: good 0 bad

Domy te urzekły mnie swym wyglądem i to, że fantastycznie pasują do zdrowego i ekologicznego stylu życia, który preferuję. Urzekły mnie realizacje Natur Eko Dom. Jest to firma z Mazur budująca z lokalnego materiału jakim jest sosna mazurska. Budowa takiego domu przebiega niezwykle sprawnie i szybko. Jej plusem jest to,że można ją wykonywać również podczas ujemnych temperatur. Myślę, że warto na taki dom postawić bo jest on niebywale wytrzymały i energooszczędny.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

30 października 2017, 09:27

Zgadzam sie: good 0 bad

Jeżeli planujecie budowę drewnianego domu to będziecie potrzebowali odpowiednich narzędzi i maszyn do obróbki drewna. Od siebie mogę polecić wam firmę www.prochera.com.pl Mają świetny sprzęt do obróbki drewna.

Zgłoś | Cytuj | Link

6 listopada 2017, 21:08

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik Gość: Tymekk napisał: Czy ja wiem czy taki niedrogi... Może w momencie samej
budowy tak, ale konserwacja domu drewnianego jest niestety
droższa i częstsza niż np. domu murowanego z Porothermu.
Patrząc nawet w perspektywie 10-letniej to dom murowany
będzie zdecydowanie tańszy. Tak samo jak porównać koszty
konserwacyjne blachodachówek i ceramiki - blacha będzie
tańsza na początku, ale potem trzeba będzie to rok coś
przy niej robić. Ceramikę robisz raz i masz z głowy na 15
lat :)

Nie bardzo rozumiem o czym piszesz. Dom drewniany można spokojnie wykończyć tak samo jak dom murowany, kladząc na zewnątrz tynk. I wtedy jaka jest dodatkowa konserwacja tego drewna? A domy z bala stoją po wiele lat i jakoś nie niszczeją. 10 lat dla drewna to jest nic. W mojej okolicy stały stare stodoły, wybudowane przed IIWW i stały by pewnie do tej pory, gdyby na ich miejscu nie budowano domów. Czy ktoś je konserwował? Prawdę powiedziawszy nikt ich nawet nie malował.

Użytkownik Marchewa napisał: Domy te urzekły mnie swym wyglądem i to, że fantastycznie
pasują do zdrowego i ekologicznego stylu życia, który
preferuję. Urzekły mnie realizacje Natur Eko Dom. Jest to
firma z Mazur budująca z lokalnego materiału jakim jest
sosna mazurska. Budowa takiego domu przebiega niezwykle
sprawnie i szybko. Jej plusem jest to,że można ją
wykonywać również podczas ujemnych temperatur. Myślę,
że warto na taki dom postawić bo jest on niebywale
wytrzymały i energooszczędny.

No budowa zimą to niewątpliwa zaleta domów z drewna. A bal jest bardzo fajnym rozwiązaniem, bo i drewniana konstrukcja, i ciepła i do tego ma całkiem niezłą akumulacje. A i o wilgotności we wnętrzach nie można zapomnieć. Dom drewniany znakomicie reguluje wilgotność dlatego klimat panujący w środku jest taki fajny i nie jest tak sucho jak w murowanym.

Zgłoś | Cytuj | Link

14 listopada 2017, 13:10

Zgadzam sie: good 0 bad

Może dlatego, że coraz więcej osób zaczyna przykładać dużą wagę do środowiska i ekologii? Jest to również bardzo wszechstronne i ciekawe rozwiązanie, tym bardziej, jeśli postawimy na odpowiedniego wykonawcę. Jako właściciel piętrowego, drewnianego domu o powierzchni 150m2 z pełną świadomością muszę stwierdzić, iż zamieszkiwanie takiego obiektu jest bardzo przyjemne. Specjaliści z http://ligar.pl wykonali kawał dobrej roboty, projektując, jak i budując nasz domek.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

24 grudnia 2017, 19:53

Zgadzam sie: good 0 bad

Poniewaz jest to niewykle ekologiczne, a przede wszystkim nowoczesne rozwiazanie. Warto rowniez zwrocic uwage na fakt, iz domy tego typu charakteryzuja sie mocna oszczednoscia energii. Sam posiadam taki domek za sprawa wspolpracy z http://www.domtop.pl/ , sami wykonali dla mnie dom tego typu!

Zgłoś | Cytuj | Link

3 marca 2018, 19:45

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik Jacek90 napisał:
Użytkownik Marchewa napisał:
Domy te urzekły mnie swym wyglądem i to, że fantastycznie pasują do zdrowego i ekologicznego stylu życia, który preferuję. Urzekły mnie realizacje Natur Eko Dom. Jest to firma z Mazur budująca z lokalnego materiału jakim jest sosna mazurska. Budowa takiego domu przebiega niezwykle sprawnie i szybko. Jej plusem jest to,że można ją wykonywać również podczas ujemnych temperatur. Myślę, że warto na taki dom postawić bo jest on niebywale wytrzymały i energooszczędny.


No budowa zimą to niewątpliwa zaleta domów z drewna. A bal jest bardzo fajnym rozwiązaniem, bo i drewniana konstrukcja, i ciepła i do tego ma całkiem niezłą akumulacje. A i o wilgotności we wnętrzach nie można zapomnieć. Dom drewniany znakomicie reguluje wilgotność dlatego klimat panujący w środku jest taki fajny i nie jest tak sucho jak w murowanym.

Dom z drewna jest niewątpliwie najlepszym, najzdrowszym rozwiązaniem. Moim zdaniem oczywiście. Materiał w pełni naturalny, odnawialny, który nie wpływa negatywnie na człowieka. Trwałość drewna jako materiału jest duża. Sporo domów w konstrukcji bala stoi wiele lat i nic się z nimi nie dzieje. Oczywiście wszystko zależy jak dom został wykonany.
Marchewa ta firma, Natur Eko Dom to jak widzę robią domy w takim bardziej kaszubskim stylu. Fajnie to wygląda. Chociaż większość słysząc "dom z bala" to wyobraża sobie domy góralskie, które już zbyt się opatrzyły. Tak samo konstrukcje ryglowe obecnie nie występują. A szkoda.

Zgłoś | Cytuj | Link

10 kwietnia 2018, 13:58

Zgadzam sie: good 0 bad

Zapewne z tego samego powodu, dla którego ja zdecydowałem się na dom z drewna - jest to nowoczesne, ekologiczne a przede wszystkim funkcjonalne i ekonomiczne rozwiązanie. A do tego prezentuje się super! Od dawna planowałem o tego typu domku w ogrodzie, jednak chciałem, aby został zrealizowany przez profesjonalistów. Wybór padł na ekipe StolHaus http://www.stolhaus.pl/ , dzięki którym w domku mogę spędzać najprzyjemniejsze chwile. :)

Zgłoś | Cytuj | Link

25 kwietnia 2018, 19:25

Zgadzam sie: good 0 bad

Ponieważ rozwiązanie tego typu jest świeże i ekologiczne. A ludzie coraz częściej zwracają uwagę na takie aspekty. Ja również zdecydowałem się na drewniany dom z z bali, a jego posiadanie stało się możliwe dzięki ekipie fachowców z DomTop http://www.domtop.pl/

Zgłoś | Cytuj | Link

26 sierpnia 2018, 16:13

Zgadzam sie: good 0 bad

Ludzie decydują się na drewniane domy ze względu na to, że są ekologiczne i energooszczędne. Tego typu patent jest wystarczającym argumentem za tym, żeby zdecydować się na takie rozwiązanie. Ja należę do takich osób - dzięki Optimal System http://optimal-system.pl stałem się właścicielem fantastycznego domu drewnianego

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 2 ▾ Skocz do strony
1 2  ▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19129 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 232

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >